Чищення зубів - процедура дуже важлива, і не тільки для свіжості дихання або білосніжної посмішки, а, в першу чергу, для здоров'я зубів, ясен і ротової порожнини в цілому. У процесі чищення зубів, використовуючи зубну щітку і засіб для чищення зубів, ви видаляєте наліт, по суті бляшки, які осідають на зубній емалі, які складаються з бактерій.

Саме ці бактерії викликають утворення і прогресування карієсу, захворювання ясен. Якщо чистити зуби неправильно або неякісно, то незабаром зуби почнуть хворіти і випадати. Тому чистите зуби правильно, спочатку дізнавшись, як це робити.
Якою повинна бути зубна щітка?
Поради по правильному чищенню зубів

Чи не найважливішу роль слід віддати саме зубної щітки. Трапляється, що саме неправильно підібране зубна щітка може спровокувати різні проблеми в роті. Приміром, кровоточивість ясен, жовтизна зубів та ін. зубні щітки з натуральною щетиною, приміром, із шерсті якоїсь тварини, можуть містити бактерії. Тому, вибираючи зубну щітку, віддайте перевагу щітки з м'якою щетиною , виконаної з нейлону.
Такий інструмент відмінно видаляє наліт з зубів, частинки їжі між зубами, при цьому не завдасть шкоди вашим яснам і не зашкодить емаль. Також зверніть увагу, що зубна щітка повинна бути зручною для вас, тобто ви не повинні відчувати незручності, тримаючи її в руці.
Головка щітки повинна бути не дуже об'ємною, щоб в процесі чищення, ви змогли дістати найдальші зуби, не пошкодивши при цьому куточків рота або внутрішню поверхню щік. Якщо у вас з'являються складнощі під час чищення, значить, пора міняти зубну щітку. Відмінним рішенням стане електрична зубна щітка. Вона здійснює більшу кількість рухів під час чищення, ніж ви водите рукою. До того ж вона здатна дотягнутися до всіх без винятку зубів. Також лінивці оцінять електричну зубну щітку, адже не потрібно робити зайвих рухів. Стій собі та води щіткою по зубах.
Як часто потрібно міняти зубну щітку?
Поради по правильному чищенню зубів

Пам'ятайте, що крім того, що потрібно вибрати відповідну зубну щітку, її ще потрібно періодично міняти. З плином часу щетина на зубній щітці буде зношуватися, що призведе до втрати гнучкості та неефективності. Якщо ви помітили, що щетинки на голівці щітки стали відкидатися в різні сторони, при цьому щетина стала втрачати форму, то настав час для заміни. Якщо ж щетина зубної щітки добре тримає форму, і ніяких зовнішніх проявів старіння ви не помічаєте, то в будь-якому випадку вона підлягає заміні кожні 3-4 місяці.
Сьогодні у продажу навіть є зубні щітки, ручка яких змінює колір при потребі заміни. Варто сказати, що на зубній щітці утворюються і розмножуються бактерії, а якщо ще й вчасно не замінити її, то може розвинутися інфекція у вас у роті. Завжди споліскуйте зубну щітку після використання, зберігайте в вертикальному положенні і слідкуйте, щоб вона висихала до наступного використання. В іншому випадку буде створено сприятливе середовище для розмноження бактерій, адже вони люблять вологу.
Як підібрати зубну пасту?
Поради по правильному чищенню зубів

Друге місце за значимістю віддано зубної пасти, адже без неї чищення зубів не може бути ефективною. Використовуйте зубну пасту, в якій міститься фтор . Такі зазвичай називають фторвмісними.
Зубна паста з фтором не тільки ефективно бореться із зубним нальотом, але і допомагає захистити емаль. Проте варто відзначити, таку пасту можна ковтати, в силу того, що, проковтнувши досить багато, ви можете отримати проблеми зі здоров'ям. Також зубна паста, що містить фтор, заборонена дітям у віці до трьох років. Краще всього, перед покупкою проконсультуватися зі стоматологом, адже асортимент зубних паст сьогодні великий.
У продажу пропонуються зубні пасти, здатні вирішувати цілий комплекс проблем порожнини рота, так і спеціалізуються на конкретній проблемі.
Навіщо потрібна зубна нитка?
Поради по правильному чищенню зубів

Використовувати її так само важливо, як і чистити зуби щіткою. В даному випадку зубна нитка видаляє залишки їжі і бактерії, що залишились між зубами, а щетинки зубної щітки просто не змогли дотягнутися.
Необхідно використовувати зубну нитку до основної чищення, тобто до того, як ви почнете чистити зуби щіткою. Це необхідно для того, щоб частинки їжі і бактерії не залишилися в роті. Однак пам'ятайте, що використовувати зубну нитку потрібно акуратно. Не потрібно докладати особливих зусиль під час чищення. Просто проведіть ниткою між зубами, при цьому, не давлячи на ясна. Це може призвести до кровоточивості. Якщо вам незручно користуватися зубною ниткою, або це неможливо робити в силу якихось обставин, наприклад, якщо ви носите брекети, то скористайтеся іншими стоматологічними речами для чищення зубів. Проконсультуйтеся у стоматолога, він запропонує відповідний варіант для вас.
Техніка чищення зубів

Скільки зубної пасти на чищення зубів?
Поради по правильному чищенню зубів

Необхідно правильно дозувати зубну пасту під час чищення. Не потрібно видавлювати велику кількість пасти на щітку. Достатньо невеликого розміру горошини.
Якщо видавити занадто багато зубної пасти, то під час чищення може утворитися багато піни, що тільки ускладнить саму чистку і спонукає вас закінчити чищення зубів раніше. До того ж, великий обсяг піни може спровокувати ковтання піни, яка досить шкідлива для здоров'я. Якщо при чищенні зубів ви відчуваєте больові відчуття, то спробуйте менш сильно тиснути на щітку і використовувати спеціальну зубну пасту, призначену для чутливих зубів.
Правильний кут нахилу для чищення зубів

Поради по правильному чищенню зубів


Для того щоб чистка була безболісною і якісної, тримаєте щітку таким чином, щоб щетина проходила по зубах під кутом 45 градусів. Ви можете чистити зуби зверху вниз або круговими рухами. Ні в якому разі не чистіть зуби вздовж по горизонталі так, щоб щітка ковзала по зубах. Це не ефективно.
Час чищення зубів


Поради по правильному чищенню зубів


Крім правильної техніки чищення зубів важливим і проміжок часу, протягом якого проводиться чистка зубів. Стоматологи всього світу сходяться на думці, що найбільш ефективно зубна щітка видаляє наліт і мікрочастинки їжі в тому випадку, коли чистка триває близько трьох хвилин.
Приблизно на кожен зуб йде по 12-15 секунд. Для зручності можна подумки розділити ротову порожнину на кілька секторів. Наприклад, лівий верхній, лівий нижній, правий верхній, правий верхній. Якщо зуби в кожному секторі ви будете чистити протягом тридцяти секунд, то вийде, що на всі зуби піде близько двох хвилин. Решту часу ви можете витратити на чистку мови, споліскування рота. Якщо вам це заняття здається зовсім нудним, то чистите зуби під музику або при перегляді ранкового або вечірнього випуску новин.
Моляри
Поради по правильному чищенню зубів

При чищенні зубів, які називаються моляри, щітку потрібно тримати перпендикулярно губам таким чином, щоб краї щетини стосувалися верхніх зубів. Почніть чистку з далеких зубів рухами зверху вниз, поступово просуваючись до центру. Повторіть те ж саме з іншого боку. Коли з нижніми зубами закінчите, переверніть щітку і приступайте до верхнім.
Внутрішня поверхня

Поради по правильному чищенню зубів

Не забувайте про те, що зуби потрібно чистити з двох сторін. Тому, закінчивши з зовнішньою стороною зубів, пора переходити до внутрішньої. Візьміть щітку, розташувавши в руці вертикально, а потім вертикальними рухами зверху вниз пройдіться по кожному зубу. Стоматологи відзначають, що при чищенні багато пацієнти забувають чистити внутрішню сторону зубів, що сприяє розвитку різних захворювань.
Мова
Поради по правильному чищенню зубів

Чистка закінчується процедурою, яка забирає частинки їжі і бактерії з мови. За статистикою найбільша кількість мікробів осідає саме на мові. При чищенні не варто сильно натискати на щітку, оскільки це може призвести до пошкодження тканин мови. До того ж у деяких людей може спрацювати блювотний рефлекс.
Як правильно полоскати рот?
Поради по правильному чищенню зубів

Настав час прополоскати рот, видаливши, таким чином, з ротової порожнини залишки зубної пасти разом з харчовим сміттям. Наберіть у склянку води з-під крана і прополощіть рот. Просто наберіть невелику кількість води в рот, поспілкуйтесь його в роті, а потім виплюньте.
Скажімо, що на сьогоднішній день йдуть дебати з приводу доцільності полоскання рота після чищення зубів. Одні фахівці вважають, що полоскати рот не потрібно, оскільки в цьому випадку посилюється ефект фторування.
Інші ж фахівці говорять про те, що відсутність полоскання після чищення може спровокувати потрапляння фтору в рот, що небезпечно для організму. В цілому ж, довели, що немає ніякої різниці між чищенням з полосканням і без нього. Полощіть рот спочатку звичайною водою, а потім солоною. Солона вода вважається найбільш ефективним розчином для полоскання порожнини рота.
Обробка інструментів
Поради по правильному чищенню зубів

Далі треба промити зубну щітку. Достатньо кілька хвилин потримати її під струменем води. При цьому зникнуть залишки зубної пасти, бактерії і харчової сміття. Потім поставте щітку сушитися.
Сохнути зубна щітка повинна у вертикальному стані в добре провітрюваному приміщенні. До наступного використання вона повинна висохнути. Якщо цього не трапиться, що старі бактерії, яких стало більше у вологому середовищі, потраплять до вас в рот в процесі наступної чищення.
Рідина для полоскання рота
Поради по правильному чищенню зубів

Стоматологи рекомендують використовувати рідину для полоскання рота, що містить фтор. Відразу зауважимо, що цей етап не вважається обов'язковим. Ви можете цього і не робити, проте додаткове полоскання спеціальною рідиною забезпечує більш довгу захист ваших зубів. Наберіть в рот невелика кількість рідини, поговоріть її в роті близько 30 секунд, а потім виплюньте. Не ковтайте її, адже вона містить фтор, про шкідливість якого ми вже говорили.
Як часто потрібно чистити зуби?
Поради по правильному чищенню зубів

Пам'ятайте, що чистити зуби потрібно кожен день мінімум два рази, а саме вранці та ввечері перед сном. Якщо ви можете почистити зуби ще і вдень, то це буде тільки краще.
Протягом дня намагайтеся не їсти занадто часто, адже це залишає на зубах більшу кількість бактерій. Якщо ви випили вина, питної соди або сік з цитрусових, то варто почекати близько 45 хвилин, а потім приступити до чищення. Чистка відразу після пиття, може спровокувати пошкодження емалі ваших зубів.
Також не рекомендується чистити зуби відразу після їжі. Необхідно почекати близько десяти хвилин. Якщо у вас немає можливості протягом дня чистити зуби, то хоча б полоскати рот після прийому їжі.
Поради здоровя diagnoz.net.ua