Оздоровчий китайський масаж гуаша
Сучасні китайці, як і їх предки, знали толк в оздоровленні організму. Термін «народна медицина» у багатьох викликає асоціації з Китаєм і не дарма, адже в цій країні вона популярна як ніде більше. До того ж, традиційні методи дійсно допомагають і прикладів цьому безліч. Один з них - масаж гуаша, зрадник сил азіатського народу вже більше 2000 років.



Що таке масаж гуаша?


У перекладі з китайського «гуа ша» - відскрібати погане. Назва повністю відповідає самому процесу. Спеціаліст використовує шкребок, виконаний з каменю Бяньши і виконує певні руху по меридіанах на тілі людини. Не варто відноситься до цієї процедури, як до розслабляючого масажу. Американські вчені і деякі європейські професора провели дослідження на тему: «що таке масаж гуаша» і з'ясували, що він несе в собі величезну користь для організму, лікуючи понад 400 недуг. У США відкрита спеціальна кафедра, яка вивчає технології застосування процедури гуа ша і навчальна фахівців.
Загальна тривалість курсу - 10-15 сеансів по 15-20 хвилин.
Оздоровчий китайський масаж гуаша

Техніка масажу скребком гуаша, ефект


У Китаї гуа ша вважається народним методом лікування. Їм володіють велика кількість людей, але все ж виконувати масаж гуаша в домашніх умовах не рекомендується, оскільки можна завдати шкоди, неправильно впливаючи на біологічні точки людини або впливаючи зовсім не на ті точки.

Процедура поділяється на два етапи:


  • Перший - ручне вплив. Масажист з допомогою легких рухів і несильних натисків розслабить м'язи тіла, завдасть масло на шкіру;

  • Другий - використання скребка. Рухи можуть відрізнятися в залежності від ефекту, якого хоче досягти клієнт. Для косметичного ефекту - повільні руху і слабкий натиск; профілактичний - повільні рухи і сильний натиск; лікувальний - швидкі рухи і сильний натиск.


  • Оздоровчий китайський масаж гуаша

    Напрямок впливів скребком йде по так званих ліній меридіана на тілі людини зверху вниз і навпаки. Ефект видно неозброєним оком вже через пару хвилин після сеансу. У місцях, де відчувалися неприємні відчуття, дискомфорт або біль з'являться червоні мітки. Плями можуть бути різного кольору:
  • Бліді - застій крові;

  • Червоні - запальні процеси;

  • Фіолетові або червоні - застояна кров («погана кров»);

  • Чорні - дуже «погана кров».

  • Такі плями китайці називають «ша». У них характерно високий вміст молочної кислоти. Плям лякатися не варто, медики вважають, що це токсини і відходи процесів в організмі. Синці дають додаткову інформацію спеціалісту, в яких місцях організму стався збій і зійдуть протягом 3-4 днів. З кожною процедурою гематом буде ставати менше - це означає зменшення кількості застійних явищ.
    Після виконання процедури кілька днів не можна приймати душ і піддавати організм холоду. Заздалегідь будьте готові до того, щоб тепло одягнутися після масажу.
    Оздоровчий китайський масаж гуаша

    Протипоказання до масажу гуаша


    У гуаша, як і будь-які ліки, є певні протипоказання:
  • Ушкодження шкіри: висип, рани, порізи;

  • Не можна проводити сеанс при загостренні алергії;

  • Вагітність;

  • Схильність до внутрішніх кровотеч;

  • На момент проведення масажу тиск має бути або дещо зниженим, або в нормі. Високий тиск не допускається.

  • Відео методики масажу гуаша і що каже вікіпедія?


    Багато звертаються до допомоги вікіпедії за інформацією про масаж гуаша. Там ви її не знайдете. Автори вікі не виділяють окремі види масажів, обмежившись написанням загальної статті.
    Врешті, можете переглянути відео-навчання методиці масажу гуаша з коментарями з порадами фахівця в цій області.