Методи контрацепціїУ наш час існує велика кількість різних методів контрацепції, які володіють різним ступенем захисту, ефективності, а також безпеки для здоров'я жінки. До вибору контрацептивів не можна підходити легковажно, деякі з них не зможуть бути для вас досить ефективними, що спричинить за собою небажану вагітність, інші можуть завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю. Тому, перш ніж вибрати для себе певні методи контрацепції, необхідно проконсультуватися з лікарем. Ми ж розповімо про те, які методи контрацепції існують.
«Бабусині» методи контрацепції.
Назва дещо іронічно, оскільки насилу віриться, що в ХХІ столітті деякі продовжують вважати, що захистити себе від небажаної вагітності можна шляхом введення часточки лимона у піхві після статевого акту, швидким прийняттям гарячої ванни, і навіть спринцюванням різними кислотосодержащимі речовинами. Жоден з цих методів не є ефективним, крім того, ви можете нашкодити собі, використовуючи такі «варварські» прийоми.
Не менш популярним, але від цього анітрохи не ефективним є метод контрацепції, що полягає в перериванні статевого акту. Мало того, що такий статевий акт є стресом як для жінки, так і чоловіки, немає ніякої гарантії того, що ви не завагітнієте. В мастилі, яка виділяється під час статевого акту сперматозоїди також містяться. Тому переривати акт під час оргазму вже не має сенсу.
Не можна не згадати про календарний метод контрацепції. Багато жінок вважають його ефективним і скрупульозно відзначають «небезпечні» і «безпечні» дні в календарі. Вирахувати безпечні дні, звичайно, можна, але потрібно враховувати, що в організмі жінки сперматозоїди можуть перебувати до 5-8 днів після статевого акту, а цей період може припасти на період овуляції. До того ж, організм дає збої, і овуляція може відбутися раніше, ніж ви розраховували.
У сучасній медицині методи контрацепції прийнято ділити на три види: бар'єрні, внутрішньоматкові і оральні.
Бар'єрні методи контрацепції.
До них відносять презервативи і діафрагми. Презерватив є найбільш популярним методом контрацепції, він доступний і практично не має протипоказань до застосування. Крім того, що презерватив захищає від небажаної вагітності, він ще і допоможе вам уникнути венеричних захворювань. Для використання презерватива не потрібна консультація лікаря.
Якщо ви хочете використовувати діафрагму, то без візиту до лікаря вам не обійтися. Даний метод контрацепції використовується тільки жінками. Діафрагма, яка підбирається лікарем в індивідуальному порядку, вводиться в піхву і перегороджує шлях сперматозоїдам.
Внутрішньоматкові методи контрацепції.
До них відносять спіралі і метод Мірена. Спіралі вже давно не мають форми спіралі, вони являють собою Т-подібні фігурки з пластику, вкриті срібною дротом. Якщо спіраль розміщена правильно, то хворобливих відчуттів не буде, і даний метод контрацепції буде ефективним. Однак застосування спіралей має ряд протипоказань. Наприклад, їх не можна ставити нерожавшим жінкам, а також жінкам, які мають запалення в порожнині матки.
Метод контрацепції Мірена ґрунтується на введенні в порожнину матки гестагену з контейнера з гормоном. В даному випадку овуляція поступово припиняється, що повністю виключає вагітність. Після припинення застосування відбувається відновлення менструального циклу. Застосування системи " мірена рекомендується у випадках неможливості імплантації спіралі і призначається тільки для вже народжували жінок.
Метод оральної контрацепції.
Гормональні контрацептиви можна вживати тільки за призначенням лікаря. Таблетки необхідно пити постійно, переривання прийому може спричинити небажану вагітність. Перед призначенням того чи іншого препарату лікар направить вас на обстеження. Тільки після того, як будуть готові аналізи, ви зможете приступити до прийому препарату.