Електронні сигарети:корисні чи шкідливіПоняття «електронна сигарета» увійшло в сучасну життя не так давно. Розробка японських вчених швидко придбала популярність у всьому світі. Спочатку, як тільки електронні сигарети з'явилися на ринку, ніхто не сумнівався в питанні, шкоди від них або тільки користь. Звичайно ж, друге, адже, відмовляючись від звичайних сигарет на користь електронних, людина обирала здоров'я.
Принцип роботи електронної сигарети простий: всередині циліндра знаходиться контейнер з рідиною, яка при вдиху починає випаровуватися і диміти. Завдяки вбудованому світлодіоду кінчик сигарети мерехтить як справжній вогник. Проте чи так все однозначно, і все-таки користь або шкоду несуть здоров'ю ці технологічні новації?
Максимум користі і шкоди в електронних сигаретах
Найвагомішим аргументом на користь електронних сигарет є те, що від них немає такої шкоди, як від справжніх, а завдяки смаковим відчуттям і диму, досягається майже повна аналогія. Для такої димить палички можна підбирати картриджі з різною кількістю нікотину і поступово взагалі виключити його зі складу курильної суміші. Саме тому, якщо є бажання кинути палити, електронні сигарети допоможуть його здійснити швидко і безболісно, без шкоди для нервової системи і з користю для легенів. Рідина, якою заправляються змінні картриджі, не містить тютюнових смол та продуктів горіння, що також несе величезну користь для легенів. Таким пристроєм можна користуватися в забороненому для куріння місці, адже воно не видає запаху. Електронна сигарета дуже зручна в обігу: не потрібно носити з собою запальничку, з неї не сиплеться попіл, не треба шукати, куди викинути недопалок. Її можна просто покласти у кишеню, навіть не докуривши. Жодної шкоди, а користь від цього гаджета очевидна.
Використання електронних сигарет сприятливо для зовнішності, адже відомо, що зловживання нікотином псує шкіру, несе шкоди для волосся і зубів. Також немає запаху, яким зазвичай просочуються одяг, волосся і особисті речі курця. І останній очевидний плюс цього пристрою - економія грошей. Звичайно, електронні сигарети коштують недешево, але якщо підрахувати, скільки щорічно витрачається грошей на звичайні нікотинові вироби, вигода стане очевидною.
Швидше за шкоду, ніж користь? Цікаві факти про електронні сигарети
На ринку з'явилася величезна кількість виробників електронних сигарет, продукція яких не сертифікована. Від таких курильних пристосувань невідомо чого більше чекати: шкоди чи користі. Те ж саме можна сказати і про рідини в змінних картриджах - навіть якщо її складу заявлений як нешкідливий, перевірити це буває неможливо. Навіть ВООЗ досі не прийняла рішення про безпеку електронних сигарет для людського організму і про повну відсутність будь-якої шкоди. Із завидною регулярністю з'являються чутки про їх канцерогенних властивостей. Почитавши подібну інформацію, мимоволі можна почати сумніватися в очевидної користі електронних сигарет і замислюватися про потенційну шкоду. Деякі компанії проводять дослідження безпеки цих гаджетів, результати яких дуже відрізняються. За підсумками одних, електронні сигарети потрібно вилучити з продажу, оскільки від них більше шкоди, ніж користі. Інші ж, навпаки, рекомендують ці пристосування курцям для того, щоб знизити ризик для їх здоров'я.
Виробники підкреслюють можливість куріння в заборонених для цього місцях як одне з переваг електронних сигарет. Запаху дійсно немає, але дим присутній, і не факт, що він буде влаштовувати людей, що знаходяться в одному приміщенні з курцем. В цьому випадку виходить, що і шкоди від електронної сигарети немає, і користі мало.
Ще один мінус - збереження психологічної залежності від сигарет. Замість того, щоб зробити перемогу над собою і повністю відмовитися від шкідливої звички, людина продовжує залежати від куріння. Ритуал зберігається, змінюється лише його інструмент.
Які-небудь висновки про шкоду або користь електронних сигарет робити ще рано, пройшло занадто мало часу з моменту їх появи на ринку. Потрібні детальні дослідження багатьох експертів, щоб точно відповісти на питання, чого ж більше людина отримує від цих технологічних новинок - шкоди чи користі?