Клізма - незамінний засіб для очищення кишечника і організму в цілому. Безумовно, очищення можна проводити і більш щадними методами: проносні чаї, настої і відвари, різні медикаментозні препарати. Але, по-перше, такі засоби вимагають часу для дії. А по-друге, вони не в змозі очистити організм повністю і надати таке комплексне дію. Нижче будемо обговорювати, як робити клізму так, щоб надати організму тільки корисна дія.
Робити клізму не рекомендується частіше 2 разів на місяць. Таке очищення організму є механічним, тому часте застосування цього способу може зашкодити нормальній роботі кишечника. Важливо відзначити, що клізма діє обширно, тобто вимиває з кишечника не тільки все погане, але і все хороше: наприклад, мікрофлору. Слід також зазначити, що не вся вода, яка надходить у кишечник, виводиться: так з 1,5 літрів води виходить приблизно десята частина - приблизно, 150 мл. Крім цього, якщо робити клізму часто, то кишечник може втратити здатність функціонувати самостійно. Якщо клізма робиться з метою схуднення і очищення організму при дієтах, тоді слід робити серію з 5-6 клізм з перервою в один день. Потім необхідно зробити тривалу паузу в кілька місяців.
Щоб зробити клізму правильно, потрібно виконувати наступні загальні правила:
Положення людини - лежачи на лівому боці, притискаючи ноги під себе, або стоячи на четвереньках.
Об'єм рідини - не більше 2 літрів.
Температура рідини - 25-30°С для звичайного очищення, 12-20°С при запорах. Однак, занадто холодною водою краще не захоплюватися. Холодна вода викликає перерозтягання стінок кишечника, що у свою чергу призводить до неприємним і навіть больовим відчуттям.
Наконечник необхідно змастити маслом або вазеліном.
Ємності і наконечник повинні бути чистими.
Використовувана вода повинна бути кип'яченою або фільтрованої. Не варто використовувати воду з-під крана.
Рідина не можна вливати в кишечник дуже швидко. Це може викликати больові відчуття.
Після вливання рідини необхідно постаратися затримати її всередині себе 5-10 хвилин. І лише після цього можна відвідати вбиральню.
Робити клізму можна не тільки з водою. Для очисних клізм відмінно підходить слабкий розчин марганцівки. Також, можна вводити в кишечник різні відвари трав: ромашки, шавлії, календули. Такі відвари допоможуть не тільки очистити кишечник, але і швидко відновити його мікрофлору, надати комплексне корисну дію на організм.