Алергія - одне з найпоширеніших захворювань у світі. У зв'язку з тим, що екологічна обстановка на землі із завидною регулярністю погіршується, відповідно, погіршується якість води, яку ми п'ємо і повітря, яким дихаємо. На нашому столі все частіше з'являються продукти харчування хімічного або синтетичного походження, а також продукти з позначкою про вміст у них ГМО (генетично модифікованих продуктів). Все вищевказане є основними причинами, які викликають різного роду алергію.
На сьогоднішній день існує величезна кількість різновидів алергії. Алергія на сонце і холод, на лікарські препарати і різні продукти харчування, на квітучі рослини і тварин. Іноді алергіком може бути немовля, а іноді їм стає вже дорослий чоловік, який придбав захворювання в процесі життя, як «додаток» до якихось інших проблем (наприклад, після курсу лікування антибіотиками) або вперше спробував екзотичну їжу. Питання цікавлять багатьох «як позбутися від алергії назавжди»?
В даному випадку відповідь простим бути не може, надто велике різноманіття обставин, що викликають алергію і величезна кількість «нюансів» у кожного конкретного хворого. Ясно одне: без консультації лікаря та всебічного медичного обстеження правильне лікування неможливо.
Для того щоб почати процедуру лікування, в першу чергу необхідно пройти тести на визначення речовини, яка викликає в організмі алергічну реакцію. В принципі, процес чимось схожий на пробу Манту, тільки реакція в нашому випадку за розміром трохи більше. Якщо провести пробу за медичними показаннями не представляється можливим, проводять імуноферментний аналіз крові, який допомагає визначити наявність в організмі антитіл до тих чи інших речовин.
Найбільш поширеними алергенами є пилок рослин, лікарські препарати (пеніциліни, сульфаніламіди, саліцилати, а так само чужорідні білки, що містяться в плазмі донорської крові). Харчові продукти: яйця, цитрусові, мед, горіхи і т.д. Так само высокоаллергенны укуси комах, домашня хімія.
В основній масі алергічні захворювання мають спадкову схильність. Часто буває так, що батьки не були яскраво вираженими алергіками, проте дитина, вбираючи в себе властивості обох батьків, так само отримав «подвійну дозу» антитіл в крові і як наслідок - алергію.
Як позбутися від алергії на обличчі або як лікувати алергію в принципі? Незалежно від того, як проявляє себе алергічна реакція, її лікування повинно включати в себе комплекс заходів: медикаментозну терапію, дієту, по можливості санаторно-курортне лікування.
Сучасні антигістамінні препарати, на відміну від ліків минулого покоління більш ефективні, а також не мають снодійного та інших побічних ефектів. Одним з найбільш ефективних методів лікування в даний час фахівці вважають проведення імунотерапії. Хворому кров в мінімальних дозах вводять алергени, на які у нього реакція і далі поступово збільшують дозу. Таким чином, в організмі виробляються захисні антитіла, що блокують згубну дію алергенів. Цей метод дозволяє знизити алергічні реакції до мінімуму, а в деяких випадках ефективність досягає 90-95%, що дозволяє забути про захворювання назавжди.
Профілактика алергії Намагатися уникати контактів з шкідливими хімічними речовинами, не палити, менше нервувати, дотримуватися правил гігієни, загартовуватися, підтримувати на належному рівні імунітет і дотримуватися дієти.
Будьте здорові!