Як правильно робити масажПісля важкого трудового дня іноді буває просто необхідна релаксація. І немає, мабуть, для цього кращого засобу, ніж масаж.
Ми не будемо вдаватися в тонкощі й подробиці технік, яких дійсно багато. Для того, щоб оволодіти масажем на побутовому рівні достатньо знати загальні правила, основні прийоми та протипоказання, про що і піде мова далі.
Загальні правила
М'язи людини, якій роблять масаж, повинні бути абсолютно розслаблені під час процедури.
Рухи масажиста повинні бути досить сильними, але не хворобливими. У кожної людини свій індивідуальний больовий поріг, тому необхідно контролювати силу при виконанні масажу.
Від темпу і ритму процедури залежить збудливість нервової системи. Швидкий темп, як правило, збуджує і бадьорить нервову систему, у той час як середній і повільний темп знижує її збудливість, заспокоює. Залежно від необхідного результату виберіть потрібний темп і намагайтеся його дотримуватися.
Виконуючи різні масажні прийоми, уникайте пауз між ними. Чергуйте сильні і слабкі впливу прийоми.
Найбільший ефект досягнуто при масажі оголеного тіла. Крім того, перед процедурою масажованого бажано прийняти душ.
Крему, масла та інші супутні засоби, всупереч поширеному уявленню, скоріше робить масаж менш ефективним, ніж допомагає йому. Однак, слід враховувати індивідуальні особливості організму масажиста і масажованого: наприклад, при значному волосяному покриві того, кому роблять масаж, слід використовувати масажні засоби, спеціально призначені для масажу.
Масаж необхідно виконувати по ходу лімфатичних шляхів, тобто у напрямку до найближчих лімфовузлів. Так, шию слід масажувати від голови вниз до ключиць, руки - від кисті до ліктьового суглобу, від ліктьового суглоба до пахв, ноги - від стопи до коліна, від коліна до паху і т.д. (дивись схему розташування лімфатичних вузлів). Самі лімфатичні вузли не масажуються.
Основні прийоми. Існує 8 основних масажних прийомів. При класичному масажі вони поєднуються в такій послідовності:
поглажування
вичавлювання
розминання
розтирання
руху
вібрація
удари
поглажування
струшування
Як правильно робити масаж

Протипоказання. Протипоказаннями для масажу є:
захворювання, пошкодження та подразнення шкіри (висип, екземи, фурункули, запалення лімфовузлів і т.д.)
гарячкові стани
проблеми з венами (варикоз, тромбоз і т.д.)
наявність доброякісних і злоякісних пухлин
захворювання серцево-судинної системи