Сьогодні ринок цифрової техніки буквально переповнений різними високотехнологічними гаджетами, серед яких пальма першості належить, звичайно ж, планшета. Як правильно вибрати планшет, щоб знайти варіант за індивідуальним смакам і потребам?
Планшетний ПК, званий найчастіше просто планшетом, - це портативний пристрій, що володіє практично всіма можливостями звичайного настільного комп'ютера, але при цьому компактне і здатний тривалий час працювати автономно. На планшети встановлюються не мобільні, як у смартфонів, а «повноцінні» ОС.
Щоб правильно вибрати планшет, потрібно спочатку визначитися із завданнями, які він буде виконувати. Так, планшет для кого-то може бути пристроєм для роботи, яка завжди під рукою, для когось-дорогою іграшкою, а для когось-модним аксесуаром. І тоді пріоритетними при виборі планшета є або його робочі якості, або його «крутість» і гучне ім'я виробника.
У планшетів є багато параметрів, що впливають на їх вибір. Наприклад, значення має діагональ екрану планшета, тип сенсорного управління, встановлена ОС, а також характеристики процесора, наявної пам'яті, інтерфейсів для підключення різних пристроїв, акумулятора. Крім того, важливо звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений планшет, і на загальний вага пристрою. Не останню роль при виборі відіграє і комплектація планшета.
Вибір розміру екрану і типу сенсорного управління обумовлюється особистим зручністю користування. Розміри екранів в сучасних планшетах варіюються від 7 до 10-11 дюймів по діагоналі, а за типом управління вони поділяються на ємнісні і резистивні. Ємнісні екрани можуть реагувати на дотик пальців, навіть легке, а резистивні управляються стилусом.
До речі, при виборі бажаного планшета за характеристиками його екрану можна забувати про таку важливу характеристику як дозвіл: на сьогоднішній день воно варіюється від 800х400 або 800х600 до 2560х1600 пікселів. При цьому навіть біля екранів з малою діагоналлю може бути висока роздільна здатність, що робить планшети з такими екранами дорожче, ніж моделі з низьким дозволом.
Якщо для роботи з планшетом потрібна висока продуктивність, то при виборі даного пристрою слід звернути увагу на процесор. Очевидно, що процесори планшетних ПК менш потужні, ніж у настільних комп'ютерів, але висока потужність і не потрібна для серфінгу в інтернеті, перегляду відео або прослуховування музики. Тому для «стандартного» користування вистачить планшета з процесором з тактовою частотою 600-800 МГц. Якщо ж планшет призначається для ігор або відтворення високоякісного відео та 3D-графіки, то процесор повинен мати в цьому випадку тактову частоту 1 ГГц і вище.
Об'єм оперативної і постійної пам'яті планшета дуже важливий при виборі відповідної моделі. Сьогодні найбільш поширені планшети з об'ємом оперативної пам'яті дорівнює 512 МБ або 1 ГБ. Також популярністю користуються моделі з 2 ГБ оперативної пам'яті. Обсяг постійної пам'яті сучасних планшетів досягає в середньому від 4 до 64 ГБ. При цьому одні моделі планшетів підтримують розширення пам'яті за рахунок карт пам'яті, а інші - ні.
Щодо встановленої на планшетом ПК операційної системи вибір обумовлюється в першу чергу зручністю і бажаним функціоналом. Серед найбільш популярних ОС для планшетів - Windows 7 і 8, Android 4.0 і вище, iOS.
Ємність акумулятора планшета, а також вага планшета - важливі критерії вибору, адже від ємності акумулятора безпосередньо залежить, як довго можна буде користуватися планшетом без підзарядки, а вага планшета впливає на зручність його носіння в руках, сумці і т. д. Рекомендується вибирати планшети з ємністю акумулятора від 2000 mAh і вагою 300-700 м залежно від розміру.
Зазначених основних параметрів планшетних ПК вистачить для вибору якісної робочої моделі. Якщо ж потрібні додаткові «примочки», то можна звернути увагу на наявність в планшеті модуля GPS, модуля Wi-Fi, 3G-адаптер, Bluetooth, HDMI-роз'єму і т. д. Наявність подібних доповнень розширює функціональність планшета, але при цьому робить його дорожче, тому слід орієнтуватися на передбачуваний бюджет покупки.