Попередні дії.
Оскільки нові пристрої з Windows 8 на борту ще тільки почали випускати в продаж, а в 9-й версії VMware підтримка нової ОС від Microsoft вже з'явилася, установка і тестування були виконані на віртуальній машині.
В якості дистрибутива використовувалася Microsoft Windows 8 Enterprise RTM Evalution версії build 9200 v.16384. Строк дії 90 днів. З особливостей установки за замовчуванням ОС вимагає наявності 60 Гб вільного місця для установки, в реальності набагато менше.
Установка.
Створюємо віртуальну машину, після установки чіпляємо до неї образ Windows і запускаємо. На першому етапі вибираємо мовну версію системи.
Далі визначаємося з мовою, формат часу і клавіатурної розкладки.
На третьому етапі вибираємо версію ОС виходячи з нашої архітектури.
Приймаємо Ліцензійну угоду. На наступному етапі клацаємо по вибіркової установки, так як у нас немає старої версії Windows.
На майбутнє, практика показує, що краще встановлювати з нуля, ніж оновлювати. Далі вибираємо жорсткий диск для установки.
Подальше копіювання і установка файлів проходить досить швидко, приблизно хвилин 5-10 порівняно зі старими версіями Windows, і особливо Вістою, це дуже швидко. На наступному етапі, після перезавантаження, ми вибираємо ім'я комп'ютера (англійською мовою) і колір фону.
У наступному вікні ми можемо визначитися зі стандартними параметрами роботи ОС або вибрати вручну.
Зупинимося на стандартних. В останньому вікні треба ввести адресу електронної пошти Microsoft.
Це необхідно для максимального використання функцій Windows 8 і можливості завантажувати програми з Магазину додатків, можна ввести відразу або зробити це пізніше. Створення користувача з часу займає як вся попередня установка.
Початок роботи.
Не лякайтеся відсутності звичної кнопки «Пуск». Її немає. Перед вами початкове вікно, де викладені ярлики основних доступних додатків. Надалі, встановлюючи програми або гри вручну або з Магазину, ярлики будуть виведені саме у це вікно. Ярлики можна переміщати, видаляти або від'єднувати. Спочатку тут присутній тільки пошта, повідомлення, робота з мультимедіа, Магазин, пошук Bing і робочий стіл.
Якщо навести вказівник до правому верхньому або нижньому куті, випаде бічна панель з пошуком по комп'ютеру, пуском, загальним доступом, пристроями і параметрами.
У пошуку можна знайти програми, файли та настройки.
У додатках відображені як користувальницькі програми, так і службові програми Windows.
Загальний доступ працює з файлами, папками та програмами, до яких відкритий доступ з мережі. Пуск переводить активне вікно до останнього запущеного додатку. Пристрій дозволяє працювати з додатковими пристроями. У параметрах представлено управління мережею, звуком, повідомленнями, клавіатурою, також тут присутня кнопка вимикання.
Нижче можна перейти до зміни параметрів самого комп'ютера. В ньому ми бачимо аналог панелі управління з старих версій Windows. Вміст можете переглянути самостійно.
Ось і звичний нам робочий стіл Windows. Спочатку на ньому тільки ярлик кошика і ярлики Internet Explorer і провідника на панелі завдань. Більшість специфічних додатків будуть відкриватися саме на робочому столі, робота з файлами і папками теж відбувається тут.
Підсумок.
В результаті ми маємо такий собі симбіоз операційної системи, заточеною під використання на планшетах, і звичного робочого столу. Все це говорить про те, що Microsoft не збирається втрачати старих клієнтів, особливо корпоративний сектор, оскільки з одного боку, ця ніша ринку приносить чимало грошей, з іншого - більшість корпоративних додатків заточене саме під Windows. Щодо зручності поки сказати складно. На Windows 8 свої особливості, відмінні від IOS і Android. Наскільки нова ОС сподобається користувачам - буде видно з продажу, які почнуться з кінця жовтня.