нашому житті телефон відіграє далеко не останню роль, тому час від часу ми міняємо його на більш сучасний, який більше відповідає існуючим мірками і нашим вимогам. Останнім часом у всіх на слуху таке поняття, як «смартфон», начебто ми розуміємо, що це, однак, вказати на явні відмінні сторони не можемо. Тому сьогодні команда інтернет-журналу Vse-Sekrety.ru вирішила відповісти на дане питання і розповісти Вам, у чому їх відмінності.
Чим відрізняється смартфон від телефону?

16 фактів і відмінностей смартфона від телефону

Смартфон - це більш вузьке визначення, яке входить в поняття телефон. Тобто смартфон відноситься до одного з видів телефонів.

Якщо говорити образно, то це смартфон телефон, в який вбудований комп'ютер.

Смартфон не має зовнішніх особливостей. У народі існує міф про те, що всі сенсорні телефони - смартфони. Ні, це не так! Сенсорний телефон може не ставитися до групи смартфонів. Зовні визначити смартфон це чи ні, неможливо, якщо тільки не знати фірму і модель телефону.

На будь-якому смартфоні встановлена мобільна операційна система: Symbian, Android, iOS, Windows Phone і інші.

Під смартфони на популярних платформах (Android і iOS) випускаються всі основні додатки. Ви, напевно, самі зустрічали на сайтах або в телепередачах рекламу про те, що той чи інший проект створив свій додаток, яке доступне для Android OS та/або iOS.

Все на тих же смартфонах з операційною системою Android або iOS є мобільні маркети (Google Play або App Store). Вони являють собою сайт або додаток, в якому можна завантажити тисячі ігор або додатків на свій смартфон безкоштовно, без реєстрацій та т.п. Це офіційні джерела, тому всі додатки проходять модерацію, а значить, не мають вірусів і інших проблем.

Ігри на смартфонах завжди більш якісні - детализирование, цікавіше і більш схожі з комп'ютерними аналогами. Справа в тому, що звичайний телефон підтримує виключно java-додатки, а вони мають масу обмежень. Наприклад, мобільна java-гри «важить» не більше декількох мегабайт (від 1 до 5), а гра для смартфона може досягати 2000 мегабайт. Думаємо, відповідь зрозуміла, наскільки якісніше вийде додаток для смартфона.

Додатки (програми) в операційних системах мають більше можливостей (виходити в Інтернет, отримувати доступ до GPS-навігатора, іншим програмам тощо), що природно є перевагою для розробників. Тому телефонні програми будуть гранично простими, а більшість програм для смартфонів навіть не буде мати аналогів для мобільних телефонів. Приміром, на смартфоні, є перекладачі, блокноти, щоденники, офісні та графічні редактори, клієнти для спілкування (icq, qip, skyp тощо) з повноцінними можливостями відеоспілкування, передачі файлів і т.п.

На смартфоні можна одночасно запустити кілька додатків. Наприклад: грати в гру, потім згорнути її і пошукати що-небудь в інтернеті, після чого і браузер згорнути, почавши читати цікаву книгу. У цей момент Вам зателефонують, Ви відповісте, поговоріть, а всі відкриті програми, так і залишаться «висіти» на телефоні. Грати зможете продовжити з того місця, на якому натиснули паузу, в браузері всі відкриті вкладки залишаться на своїх місцях, а книга не закриє сторінку, на якій читали.

99% дорогих телефонів - це смартфони. В 1% входять моделі, які пояснюють свою вартість дорогоцінними каменями, які обсипані по всьому корпусу і сам матеріал корпусу виконаний з дорогого матеріалу.

В доважок до попереднього пункту скажімо, що смартфон можна придбати і за цілком доступною і недорогою ціною (від 100 доларів).

Є фірми, які займаються лише випуском смартфонів (звичайні телефони під їх маркою не виходять). Яскравий приклад: Apple і її лінійка смартфонів iPhone.

Смартфони дозволяють передавати файли за технологією Bluetooth, причому Android і Symbian дає можливість передавати будь-які формати файлів, незалежно вміє він читати/розуміти чи ні.

Так як смартфон це, по суті, мобільний комп'ютер, то всі додатки і ігри вимагають установки, однак вона не займає багато часу, а також не виникає особливо багато питань при першій установки.

Смартфони низьких цінових категорій здатні пригальмовувати, через брак оперативної пам'яті і потужності процесора.

Система управління смартфоном дещо відрізняється від звичайного телефону, тому для багатьох користувачів він може бути складніше у користуванні. Крім того, труднощі можуть виникати при переході від смартфона однієї платформи, до іншої. Наприклад, якщо Ви переходите від Android OS Windows Phone.

Чим відрізняється смартфон від телефону?
Тепер Ви знаєте явні відмінні риси між телефоном і смартфоном, тому зможете зробити висновок про те, що краще - смартфон або звичайний телефон.