Якими б високими не були технології, якими б складними для розуміння не були чергові новинки науково-технічного прогресу, вони все одно створюються лише тільки для того, щоб зробити наше життя ще більш комфортним та щасливою. Не оминула ця тенденція і виробників фототехніки. Мало не щороку виробники постачають споживчий ринок черговою новинкою. І не просто новинка, а високотехнологічний пристрій.
Всі ми пам'ятаємо батьківські фотоальбоми, димлячі на полицях масивних шаф з антресолями, де лежать фотоальбоми. Ми з вами позбавлені цієї сумнівної, та ще й курній радості. Сучасне покоління зберігає фотографії на цифрових носіях, може передавати один одному, відправляти по пошті і робити безліч копій за лічені секунди. Наші фотографії займають в десятки разів менше місця, їм деколи достатньо для цього в кишені піджаку. Також ми можемо роздрукувати будь-яку фотографію, коли захочемо. Але, тим не менш, сентиментальних емоцій, задоволення спогадів за чашкою гарячого чаю і сімейного тепла, того тепла, яке ми відчуваємо, перегортаючи сторінки альбомів з фотографіями, власники сучасних пристроїв все ж позбавлені. Але виробники знову прийшли нам допомогу, запропонувавши нам для цих цілей цифрові фоторамки. Але, як це зазвичай буває, конкуренція змусила виробників створити свої продукти різними, акцентуючи уваги на будь-яких дрібницях і деталях.
Подібно Іллі Муромцю, потенційний покупець стоїть на роздоріжжі, але на відміну від Іллі, йому є, у кого спитати поради. Далеко ходити за ним не треба. Достатньо прочитати цю статтю до кінця і з'ясувати як вибрати фоторамку, купити її не виходячи з дому, яку вибрати фоторамку і багато іншого.
Тип фоторамок
Відмінностей за типом фоторамок не надто багато. Всі вони мають одне основне призначення, максимально комфортний перегляд фотографій в будь-який час, в будь-якому місці без втрати якості цих самих зображень.
Відрізняються ці пристрої наявністю або отвором слотів для карт пам'яті, наявністю роз'ємів для підключення зовнішніх пристроїв, зазвичай під таким пристроєм мається на увазі флеш - накопичувач з можливістю підключення usb 2.0 або 3.0
Якщо говорити про екрані, то, насамперед, варто сказати про різних дозволах. Формат може бути як стандартного типу (4:3 або 16:9), так і абсолютно унікальний, нестандартний.
Все це залежить від марки виробника.
Це дуже важливий факт, на який варто звернути увагу. Справа в тому, що дозвіл ваших фотоустройств при відображенні однієї і тієї ж фотографії повинно бути ідентичним. Це допоможе фоторамці відобразити зображення правильно. В крайньому випадку, ви можете скористатися фоторедактором, але для того щоб не витрачати час, пам'ятайте про це при покупці.
Тим не менш, яким би не був дозвіл вашого цифрового пристрою, воно не зможе в повній мірі вас порадувати, якщо діагональ фоторамки недостатньо велика. Діагональ може бути різною. Від 1 до 19 дюймів , вам потрібно лише вибрати, природно чим вона вище, тим краще. І тут виникає цілком резонне питання. Навіщо потрібна така маленька рамка( 1 дюйм) і така велика(19 дюймів)? Відповідь проста. В умовах міста ми прагнемо до того, щоб наші гаджети, крім чіткого та безпомилкового виконання основної функції, володіли також і мобільністю, компактністю і доступністю у будь-який час і при будь-яких обставин. В цьому нам допоможе фоторамка-брелок з діагоналлю 1-2 дюйма. Якщо ж ви хочете в колі сім'ї насолоджуватися слайд-шоу з красивих широкоформатних фотографій з особистого архіву, то ви, безсумнівно, захочете мати у себе вдома фоторамку, діагональ, якої близька до діагоналі комп'ютерного монітора. Такі варіанти на сучасному ринку цифрової техніки так само представлені.
Сьогодні, серед рішень у цій області, популярна якась "золота середина", це рамки формату 7-8 дюймів.
Пристрої, яким присвячений цей матеріал, мало, чим відрізняються від інших моніторів, оскільки самі є "моніторами", так як займаються тим же самим - відображення цифрової інформації. За якість відображення несе відповідальність рідкокристалічна матриця, яка являє собою багатошарову поверхню з ізольованими пікселями і світлодіодами, розташованими на мінімальному від них відстані.
Незручність таких матриць полягає у впливі на якість картинки кута огляду. Комфортним значенням для кута огляду вважається цифра в 160-170 градусів.
Що стосується способів роботи, їх кілька. Пристрій може працювати від батарейок, мережі, так само існує змішаний варіант. Змішаний варіант вважається більш зручним, так як дозволяє взяти з собою фоторамку, використовуючи батарейки, тримати її постійно включеною будинку, використовуючи мережу.
Підтримувані формати зображень
Фоторамки підтримують як графічні, так і відеоформати. У число графічних входять не тільки широко поширені JPEG і GIF, але навіть і BMP. До видеоформатам, сумісних з гаджетом, відносяться такі як MPEG 4, AVI і MOV, формат, розроблений Apple . Крім того, останні моделі фоторамок тепер підтримують і аудіоформати. Серед них найбільш популярні MP3 і WMA.
Крім форматів, ці цифрові пристрої підтримують кодеки: DIVX( для перегляду фільмів у форматі MPEG 4), MPEG(аналог DIVX, але поширюється без обмежень), MPEG 1,2,4( кодеки, які використовуються для стиснення зображень, звуку, аудіо файлів з різним ступенем якості файлів на виході. Найвища ступінь стиснення MPEG 4, найнижча в MPEG 1), motion jpeg (обробляє окремо кожен кадр).
Пам'ять
USB Flash (флешка USB 2.0), карти пам'яті Memory Stick (можливість переглядати фотографії з карт пам'яті Memory Stick,Memory Stick Pro, Memory Stick Duo або Memory Stick Pro Duo). Memory Stick Pro Duo - зменшений варіант Memory Stick Pro, використовуваний в продукції фірми Sony. Для Memory Stick Duo в цифровий фоторамці зазвичай є слот для Memory Stick, але для його використання необхідний спеціальний перехідник. Memory Stick від Memory Stick Pro відрізняються обсягами, рівнем швидкості передачі даних. Ці показники у pro вище. Для пристроїв зі слотом Memory Stick Pro можна використовувати карти Memory Stick, але не навпаки.
Secure Digital. Формат зберігання даних відрізняється наявністю можливості захисту інформації від копіювання. Максимальний об'єм стандартних карт SD 2 Гб. Такі карти пам'яті - це компактні знімні пристрої флеш-пам'яті, як правило, використовуються в мобільних телефонах. Існують різні конфігурації SD. Наприклад, MiniSD - флеш-карти менших розмірів у порівнянні зі стандартними SD. Подібні карти можуть дозволити собі ємність до 4гб.
Ще один тип, HC Secure SDHC - це розширенням формату, що дозволяє використовувати карти пам'яті ємністю до 32 Гб.
Функції фоторамок
Крім основних функцій більшість фоторамок оснащена додатковими. Вони варіюються від простих: пульт ДУ, будильник, годинник, календар, до більш складних: таймер( можливість включення і виключення фоторамки, наприклад, коли ви приходите додому і йдете у своїх справах), автоувеличение (загальновідоме зуммерування за рахунок збільшення розміру пікселів, з яких складається зображення, попередній перегляд( виведення на екран відразу декількох фотографій), слайд-шоу, (послідовна зміна фотографій із застосуванням анімаційних ефектів). Як мовилося раніше, багато фоторамки дозволяють переглядати відеоролики в різних форматах, а також роздруковувати фотографії. Це можливо, завдяки наявності USB роз'єму і можливості підключення через нього МФУ.
Нехай поки фоторамки не мають можливості виходу в інтернет, але бездротовий зв'язок підтримується цими пристроями на хорошому рівні. Це такі види зв'язку bluetooth( можливість обміну файлами з іншими пристроями Bluetooth) і Wi-Fi( з'єднання з комп'ютером, нетбуком або планшетом по мережі WI-FI)
Прочитавши цю статтю, ви всі переконалися в тому, що ринок такого, на перший погляд, простого пристрою, переповнений різноманітними моделями. Тепер, озброївшись знаннями, вам залишається зробити вибір для себе, грунтуючись на свої смаки і переваги.