Як відучити дитину битися? Що робити, якщо дитина б ється?У певному віці діти приходять до висновку, що досягти бажаного легше кулаками. Вміння постояти за себе буде не зайвим, але все-таки в майбутньому вміння вирішувати проблеми без застосування грубої сили вашій дитині дуже знадобиться. Як навчити своє чадо вирішувати спори без рукоприкладства?
Учень переміг вчителя
У віці близько 2-х років дитина починає копіювати поведінку батьків. А в цьому випадку можна скільки завгодно пояснювати йому, що битись та лаятись погано, але якщо батьки самі не гребують міцним слівцем або, що ще гірше, рукоприкладством, всі ці пояснення будуть марні.
Забіяка при доброзичливих і спокійних батьків теж, загалом-то, не парадокс. Але тут звідусіль «стирчить» вплив вулиці. Адже батьки не завжди знають, як себе ведуть хлопці в садку чи на прогулянках у дворі. Коли дитина починає розпускати руки (наприклад, стрибати з кулаками на батька), можна притиснути його до себе, міцно обійняти і спробувати пояснити, що таким чином він нічого не доб'ється. «Гра в образу» теж може бути досить дієвим способом. Після того як дитина дозволив собі зайвого, можна на якийсь час відвернутися від нього, не підтримувати з ним розмову і не грати. Таким чином малюк на практиці зрозуміє, що битися зайвий раз не варто. Ще один спосіб - це впиратися. Як і у випадку з дитячою істерикою, дати зрозуміти, що цим дитина нічого не доб'ється. Причому цей спосіб добре ще й комбінувати з образою.
Так, для того щоб відучити маленького забіяки розпускати руки, доведеться потрудитися. Однак якщо вирощувати розуміння марності бійки з малих років, до подростничеству ви можете отримати цілком гіллясте дерево чесноти.
Сталевий кулак
Але одна справа - спроби помахати кулаками в рідних стінах, і зовсім інша, якщо дитина намагається застосувати силу до своїх однолітків у дворі, садку і т. п. Тут потрібно розбиратися в ситуації більш ретельно. Оскільки битися він може, що називається, «за справедливість». Адже лаяти дитину за те, що він відбивався від хулігана, який намагався відібрати в нього іграшку, неправильно. І тут фахівці дають відповідь: «Поясніть, що бійка - це крайній метод вирішення ситуації». Не обійшлося в рекомендаціях і без знаменитих «Я-висловлювань». Тобто, це коли у малюка відбирають машинку силою і штовхають його, а він відповідає кривднику: «Я починаю злитися». Звичайно, такі висловлювання цілком доречні, щоб попередити кривдника. Ну а якщо нахабство вже переходить всі межі, доведеться застосовувати силу. І хуліган, як за помахом чарівної палички, покидає місце злочину.
Якщо ситуація не вимагає кулачного бою, то батькам при цьому, як не парадоксально, рекомендується не втручатися.
Під час бійки на вулиці взагалі варто поводитися акуратно. Якщо призвідником «рукоприкладства» виявився ваша дитина, слід пояснити йому ситуацію, необхідність вибачитися, і все це робити в спокійному тоні. Може подіяти оцінка оточуючих: «ота тітка теж зараз тебе наругает». Якщо ж молодий забіяка продовжує стверджувати, що справедливість на його боці, і відмовляється від вибачень, то проводиться дискваліфікація, і він видаляється з пісочниці.
Чорний ніндзя
Тренування, тренування і ще раз тренування. Тільки так можна навчити дитину володіти своїми емоціями.
А вихід агресії можна давати на заняттях спортом, якщо темперамент розжарений до білого кольору, придбайте боксерську грушу. Постарайтеся обмежити час, який витрачається на відеоігри, перегляд мультфільмів або фільмів. При цьому всі вони повинні проходити певний батьківський ценз. Адже не просто так на кожному диску стоїть позначка, зі скількох років можна грати в комп'ютерну гру або дивитися той чи інший мультик.
Багато батьки можуть сказати, що агресія скрізь, проте хоча б трохи обмежити щоденну дозу агресії все-таки можна, і тоді ваша дитина так і залишиться на світлій стороні.