Як вибрати велосипед для дитини? Який велосипед вибрати дитині?Саме звести до мінімуму «польоти» дитини-задача хорошого дитячого велосипеда. Відповідальність за вибір традиційно лежить на плечах батьків.
Триколісний транспорт
Певного віку, з якого дитину можна починати садити на велосипед, немає. Триколісний транспорт можна набувати у період від 2-х до 3-х років. Але якщо дитина демонструє спритність, можна купувати велосипед і на кінець першого року. При цьому захоплюючій повинна бути не тільки поїздка не велосипеді, але і вся його конструкція. Не варто боятися клаксонів, декоративних еле ментів і всілякого «обваження». З таким великому буде ще веселіше, адже на ньому можна не тільки кататися. Його можна буде ще і длубати, розібрати, зламати і так далі. Добре, якщо до велосипеда буде прироблений багажник, це дозволить возити з собою все своє іграшкове багатство.
Обов'язкова вимога до велосипедів для малюків - підставка під ніжки. Дитина може втомлюватися від постійного крутіння педалей, а підставки можуть дати відпочинок ногам. Ще одне обов'язкове правило, коли педаль в нижньому положенні, ніжка повинна бути повністю випрямлена і при цьому не напружена. Ну і спеціальна ручка, щоб у разі чого батьки могли котити малюка, не зашкодить.
Чотири колеса швидкості
Чотириколісний велосипед - наступний крок у тренуваннях дитини. Купуючи його, потрібно враховувати кілька особливостей.
- Ланцюг обов'язково повинна бути закрита спеціальною накладкою.
- Рама велосипеда повинна бути легкою і комфортною. Дитина повинна бути в змозі піднімати його самостійно. Тому легка рама з алюмінію цілком підійде. - Додаткові колеса не повинні торкатися землі! Чомусь серед батьків закріпилося повір'я, що якщо загнути додаткові колеса трохи вгору, дитина швидше навчиться балансувати. Нічого подібного. Здатність тримати рівновагу залежить від розвитку вестибулярного апарату, а не велика конструкції. І додаткові колеса, встановлені трохи вище, навпаки, привчать дитину до того, що він знайде
точку опори, якщо раптом заваляться.
- Зверніть увагу на пристрій рами. Для хлопчиків підійде і висока рама (на манер велосипеда «Урал»), а от дівчаткам більше підходить велосипед з заниженою верхньою рамою (наприклад велосипеда «Кама»).
- Зверніть увагу на гальма. Зараз практично не роблять велосипеди, на яких можна загальмувати за допомогою педалей. В основному вони розташовані на ручках. Найкраще якщо вони будуть дисковими. Гальма, який стискає обід, може з часом стиратися і фіксувати колесо ненадійно. Як тільки дитина почне демонструвати успіхи на 4 колесах, то можна буде зняти два додаткових і тренуватися на двох. Суворі папи воліють в такому випадку просто пускати дитину на велосипеді з гори: по дорозі він сам всьому навчиться. Цю методику рекомендується забути через травмоопасності. Краще все-таки походити поруч якийсь час.
Ризик - моя професія
Для того щоб катання на велосипеді було не таким
травмоопасним, фахівці рекомендують навчити дитину правильно падати. У вільний від велопрогулянок час можна повчитися перекидатися через ліве і праве плече, групуватися, переміщувати центр ваги і контролювати падіння. Причому малюкам в цьому відношенні простіше - вони забезпечені м'якими попою, на яку мало що приземляються. З віком попи стають не такими м'якими, а падіння все більш суворими. Тому - тренування і ще раз тренування.
Велосипед - один з найефективніших видів спорту. Тому регулярні вело-прогулянки підуть тільки на користь вашій дитині. До того ж зараз доступно і велика кількість екстремальних видів катання, які приваблюють багатьох хлопців. Так що придбання велосипеда може стати дуже яскравим і навіть доленосною подією у житті вашого чада.