Сучасна людина, особливо успішний, обов'язково повинен вміти користуватися новітніми засобами зв'язку: телефонами, смартфонами, планшетами. Як і всьому іншому, використання гаджетів потрібно вчитися, а починати навчання слід якомога раніше.
Як вибрати планшет для дитини? 1 Про те, щоб вчити користуватися дитини планшетом з самого дитинства починають замислюватися багато батьків, але сенсу в покупці дитині смартфона немає, адже функціонал занадто великий і використовуватися не буде, а ось планшетний комп'ютер - саме те. Одночасно з цим з'являється і ряд питань. Який планшет краще вибрати? Чи Не зашкодить це моїй дитині? Яку кількість часу в день можна їм користуватися і безліч інших.
Просунуті батьки розуміють, що необхідність в освоєнні такої «іграшки» велика, і купують гаджет на свій страх і ризик. Отже, як же вибрати планшетний комп'ютер для дитини?
Характеристики планшета
Для дитячого планшета найважливішим є зв'язка матриця-процесор. Матриця повинна давати найбільш якісну картинку (дозвіл, яскравість, антиблік, природність кольорів, кут огляду) за ті гроші, які ви можете собі дозволити. Процесори (звичайний і графічний) відповідають за швидкість відтворення, плавність рухів, комфортність гри. Слабкі процесори безбожно псують гру, особливо, якщо в ній багато «красивостей», що рухається, постійно йде озвучка. У деяких планшетах вбудований в гру фільм подтормаживается під час програвання. Дитина не на жарт переймається, якщо щось неприємне відбувається з його улюбленими героями - вони виснуть, рухаються ривками або починають хрипіти.
Дисплей повинен бути дуже якісним по картинці і по кутах огляду. Ще важливо, щоб відгук при натисканні маленьких пальчиків був адекватний - швидкий і точно позиціонується.
Спробуйте пограти в пазли на планшеті з дешевою матрицею - то ви втрачаєте» шматок головоломки, то тягнете фрагмент ривками, а ще гірше - думаєте, що кладете правильно, а позиціонується він неточно. Дитина буде грати неохоче, якщо гра не йде легко, якщо він не відчуває «інструменту». А гірше всього, якщо він не доб'ється потрібного результату і буде вважати саме себе недостатньо вмілими і спритним. Спробуйте потім пояснити йому, що це не він винен, а що «гальмує» або «мляво відгукується» в самому пристрої.
Як перевірити планшет?
Взявши планшет, подивіться на екран під різними кутами, перевірте на відблиски (підійдіть до вікна), запустіть яку-небудь гру з гарною графікою, бажано з рухомими персонажами і спробуйте пограти самі. Якщо нічого не гальмує - добре. Якщо відчуваєте, що є невелике неузгодженість між вашим дією і відгуком гри - відкладайте гаджет в бік.
Якщо ще не куплений девайс вже не справляється з іграшками, то що з ним буде, коли ви поставите на нього безліч різних корисних програм, які, до речі, можуть працювати в прихованому режимі, а ви навіть про це знати не будете. Ігри стають все наворочені - якщо апарат гальмує зараз, то з новими іграми через півроку-рік ситуація буде ще плачевней.
Що стосується корпусу, гумових накладок, яскравих квітів, великих кнопок (нібито їх легше знайти і натиснути) та іншої атрибутики, то це все непогано, але другорядне. Якщо ви купуєте цифрове пристрій, то саме цифрові можливості повинні бути на висоті, інакше ви ризикуєте найважливішим - дитині буде неприємно і некомфортно грати з пристроєм. Погодьтеся, що, будь він буде при цьому кольору, стане зовсім неважливо.
Планшетні комп'ютери дозволяють дитині не тільки розважатися. Всупереч загальній думці, це ще й дуже потужний засіб комунікації і розвитку завдяки безлічі навчальних програм: словників, читалок, головоломок і так далі. В іграх діти можуть змагатися і досягати якихось висот, нехай це і не та форма змагань, до якої ми звикли. Дитині шкільного віку необхідний повний функціонал гаджета: фотокамера, можливість обміну даними з іншими пристроями, швидкість роботи пристрою, якість екрану, стилуси - загалом, все, на що здатна інженерна думка, буде до речі. Головне, щоб і ви, і ваше чудо розуміли, що це не просто наворочена модна іграшка, а це спосіб вчитися, граючись!
Безпека планшета
Що стосується зору і годин використання, то тут, як у випадку з телевізором - краще не зловживати. Хоч планшет і дуже привабливий в ролі няньки, але це все-таки і вихід в Інтернет, тому батькам не варто забувати про безпеку. Тут нас підстерігає безліч підступних пасток: тут і реклама, і нецензурна лексика, і контент для дорослих, не завжди з першого погляду відрізняється від дитячого.
Віддати дитині в руки такий обсяг інформації і не стежити за тим, що він там дивиться і робить, неприпустимо. Так, ми приходимо до основним критерієм вибору планшета - гнучка, налаштовувана операційна система з можливістю блокування небажаного контенту усіма можливими способами. Звичайним батькам на допомогу приходять IT-батьки. Вони перші, хто зрозумів, що загрожує дітям і як з цим можна боротися. Сьогодні існують безкоштовні сервіси, що дозволяють не тільки блокувати весь небажаний контент, не даючи дитині можливості самостійно його вимкнути, але і направити його діяльність в потрібне освітній русло, даючи при цьому дітям певну свободу дій (наприклад, сімейний сервіс FROLIK). Поки дитина весь «сидить» в планшеті, батьки можуть отримувати всю статистику і звіт про те, чим займається дитина (у віці від 2-х до 9-ти років), чим цікавиться, а на що слід звернути увагу.