Як вибрати дитяче взуття?У більшості випадків хвороби ніг людина здобуває в процесі життя і ходьби. 98% дітей народжуються зі здоровими ногами. А значить, для того щоб зберегти здоров'я ніг, правильне взуття необхідно носити з самого дитинства.
У Чехії здоров'ям дитячих ніжок займається ціла громадська організація під назвою Чеська взуттєва асоціація. Фахівці, що складаються в цій організації, розробили кілька основних принципів, яким повинна відповідати дитяче взуття.
Модне взуття не означає - хороше. Тисячі модників і модниць в доказ можуть продемонструвати стоптані пальці і натерті п'яти. А дитині потрібно грати, треба рухатися, тому ні про які модних вишукуваннях і мови бути не може. Простора кругла носова частина, яка надає максимум простору для пальчиків. Відстань між носком взуття і пальчиками дитини має становити 1-1,5 сантиметра. Ні в якому разі пальці не повинні упиратися в носок! Внутрішній край взуття повинен бути максимально вирівняним, щоб великий палець знаходився в своєму природному положенні.
Для того, щоб ніжка дихала і відчувала себе комфортно, необхідно віддавати перевагу натуральним матеріалам. У списку
матеріалів, які допомагають ніжці дихати, і приймають її форму, значаться текстиль, натуральна шкіра і водонепроникні матеріали зі спеціальною мембраною, яка пропускає повітря. Устілка у взутті повинна бути вбирає. Дитячі ніжки багато потіють, тому краще буде, якщо вони будуть знаходитися в комфортній, не вологому середовищі. Підтримувати стопу теж необхідно, тому устілка обов'язково повинна бути ортопедичним. Задник повинен підтримувати й фіксувати ніжку. Його головні якості: високий, облягаючий і жорсткий, щоб не допускати зайвих рухів. Що стосується фасону верхньої частини взуття, то краще всього купувати взуття на липучках, шнурках або застібках. Эю допоможе фіксувати стопу при ходьбі.
Тестувати взуття на гнучкість необхідно ще при покупці. Те місце, де ступня при ходьбі згинається, - одне з найскладніших. Тут взуття не повинна бути ні занадто вільної, ні занадто облягає. Чим товще плита, тим важче гнеться взуття. Тому при покупці краще всього спробувати самостійно зігнути обновку, щоб зрозуміти, наскільки комфортно в ній буде пересуватися малюкові. Ще кілька вимог до підошві - це невеликий каблук, який допоможе дитині навчитися правильно працювати ніг при ходьбі, і хороші амортизуючі властивості підошви. Стрибки на твердій поверхні можуть призвести до небажаної деформації стопи.
Вага взуття - ще один важливий момент. В день дитина робить від 18 до 20 тисяч кроків, тому взуття повинно бути досить легкою. Саму покупку взуття краще всього планувати на вечірній час, оскільки за день навіть дитяча ніжка набрякає. В середньому, до вечора, вона набирає 5% в обсязі, 1 сантиметр по ширині і 3 міліметра в довжину. Міряти взуття необхідно тільки в положенні стоячи, оскільки в сидячому або лежачому положенні ніжка стає менше.
Визначити, припала взуття за розміром, можна наступним чином: натиснути на носок, якщо кінчики пальців впираються в носок, або попереду дуже мало місця, краще всього попросити розмір побільше. Ще одна прикмета взуття не за розміром - задник, наплывающий на каблук з внутрішньої або зовнішньої сторони черевика.
І останнє питання - ціна. Витрати на виробництво дитячого та дорослого взуття приблизно однакові, тому шукати дешеву дитячу взуття, однозначно, не варто. Але, якщо дорослі можуть піти на жертви заради моди або економії сімейного бюджету, то з дитиною такі фокуси не пройдуть. В поганій взуття він почне швидко втомлюватися, плакати при ходьбі і проситися на руки. А в гарній буде з комфортом вивчати зовнішній світ. А батьки отримають ще кілька тисяч приводів сфотографувати радісне обличчя свого малюка.