Як вибирати іграшки?Іграшки - це не їжа. Закон «Все корисно, що в рот пролізло» тут не працює. Батьки впевнені - далеко не всі іграшки будуть корисні дитині, так само як і не все йому сподобаються. Де ж золота середина між модними (нехай і в дитячій середовищі) іграшками та іграшками корисними?
Тренди, бренди, балалайки
Це тільки звучить дивно. Але у світі дітей також існують свої тренди. Як визначається і формується та чи інша модна тенденція?
Багато залежить від батьків. На перших етапах життя ігрові переваги дитини рідко мають серйозну вагу, і вибір брязкалець - це суто батьківська турбота, дитина може лише схвалити або не схвалити їх вибір у підсумку.
З віком все стає набагато складніше. Вибір починає залежати від безлічі факторів: від того, що показують, що люблять і чим займаються самі батьки. Чималу роль в дитячому смаку відіграє батьківська професія. Наприклад, багато діти захоплюються чимось, пов'язаних з роботою їхніх тат і мам. Син льотчика любить грати з літаками, а донька кулінара з великим ступенем ймовірності може грати в кухаря.
Від того, які іграшки є у тих, з ким дитина грає у дворі, зустрічається в садку і школі, також багато залежить. Зрештою, батьки стають відомими у даній ситуації, оскільки також купують своїм діткам те, що є модним. За прикладом далеко ходити не треба. Тамагочі в середині 90-х підірвали ринок і додали головного болю безлічі батьків.
А ще діти дивляться телевізор. Від цього нікуди не дітися. Творці мультфільмів, серіалів і фільмів, які подобаються дітям різного віку, найчастіше спочатку закладають в бюджет виробництво тематичних іграшок. Природно, що разом із зростанням популярності того чи іншого серіалу зростає і обсяг продажу іграшок.
Приблизно так і формуються дитячі ігрові уподобання і смаки. Як бачите, не тільки мода або те, у що грають у дворі, впливає на уподобання дитини. Роль батьків важко переоцінити, і часто вона стає вирішальною.
Навіщо грати! Він вже дорослий!
Іграшки необхідні дитині для того, щоб пізнавати світ, вчитися того або іншого поводження, переймати певні соціальні коди. В такому разі, чим робот, з яким малюк буде грати, але якого папа не схвалює, відрізняється від літака, який тато любить і поважає?
Звичайно, робот, швидше за все, не навчить дитину вести себе так, як того вимагає етикет. Але що заважає поєднати розвага, гру з навчанням?! Адже той самий робот - це ще й певний напрям науки в принципі, про який теж можна розмовляти, розпитувати, яких, зрештою, можна будувати в майбутньому. Ось і виходить, що шкідливими або безглуздими іграшками батьки традиційно називають те, що пов'язано з тими речами, яких вони самі не розбираються. Також шкідливими обзиваються ті іграшки, які дитині, на думку батьків, негоже грати в його віці. Але психологи стверджують, що грати можна до 14 років. А не дограти також небезпечно, як і переграти.
Висновки напрошуються самі собою. Єдине, що може нашкодити дитині, це неякісні або контрафактні іграшки. Щоб уникнути цього, необхідно звернути увагу на нижчеописані моменти.
Місце покупки. Віддавайте перевагу спеціалізованим магазинам. Ймовірність придбати контрафактну іграшку тут менше.
Зовнішній вигляд іграшки. Ні в якому випадку, іграшка не повинна лякати дитину. Колір її не повинен бути яскравим настільки, щоб можна було помітити її з космосу, так як сильний забарвлення іграшок найчастіше буває насправді отруйним (інтенсивні барвники більше токсичні). Коли будете купувати іграшку, не соромтеся її пом'яти і понюхати.
Виходить, що непотрібних іграшок не буває. Бувають батьки, які не розуміють значення гри. І навіть розрекламована невідома вигадка японських художників-аніматорів, втілена в іграшковому чудовисько, котре трансформується в міні-холодильник, приносить певну користь. Необхідно просто подивитися на неї під іншим кутом.