Як розважити дитину ввечері? 14 спокійних ігор.1) ЮНИЙ МЕТАЛІСТ
Вам знадобиться коробка канцелярських скріпок. На стіл насипають скріпки. За сигналом ведучого суперники (2-4) збирають ланцюг за допомогою скріпок. Переможцем вважається той, хто за певний час збере саму довгу ланцюжок із скріпок.
2) ПОПЕЛЮШКА
Вам знадобляться: Насіння квасолі, гарбуза, великі макаронні вироби, і т.п. Все насіння перед грою змішують і поділяють на однакові купки за кількістю гравців. За сигналом ведучого учасники гри повинні розсортувати все насіння з різних купками. Перемагає перший, який впорався із завданням. Варіанти: Провести конкурс з зав'язаними очима, влаштувати командне змагання.
3) ДЕ БУДИЛЬНИК
Всі діти виходять з кімнати. Хтось ховає великий, голосно цокаючий будильник. Діти повертаються і шукають будильник. Якщо хто знайшов його, щось шепоче на вухо ведучому, де будильник і мовчки сідає на підлогу. Дитина, який залишився стояти останнім, в покарання розважає всіх дітей - співає або читає вірш. Порада: для маленьких дітей будильник краще поставити на блюдце або щось металеве, щоб його було краще чутно.
4) ОБМІН ОДЯГОМ
Діти сідають в коло і уважно дивляться на одяг один одного, намагаючись запам'ятати, хто в що одягнений. Потім считалкой вибирають ведучого і він виходить за двері. Кілька дітей міняються одягом і звуть ведучого. Він повинен визначити, на кому надіті чужі речі і кому вони належать.
5) ВЗУТТЄВОЇ САЛАТ
Вам знадобиться багато пар взуття, рушники. Діти сідають у коло або за столом, закритим папером або клейонкою. Кожен кладе свою туфельку або тапочок на стіл. Потім діти по черзі підходять до столу з зав'язаними очима і намагаються знайти на дотик своє взуття.
Варіант: Для старших дітей - шукати своє взуття на столі всім одночасно. Вгадай по голосу. Діти сідають в ряд. До них спиною сідає ведучий, поруч помічник ( краще дорослий). Помічник підкликає дітей по одному, не називаючи імен. Діти за спиною ведучого голосом зображують якого-небудь тварини. Ведучий повинен вгадати, хто це. Якщо вгадав - міняється з ним місцями.
6) ЗЕМЛЯ. ПОВІТРЯ, ВОДА
Діти сідають в ряд або коло. Ведучий ходить перед ними і, вказуючи на кожного по черзі, вимовляє: «Вода, земля, повітря.» У будь-який момент він може зупинитися. Якщо ведучий зупинився на слові «Вода», то дитина, на якого він вказав, повинен назвати рибу, плазун або тварина, що живе у воді. Якщо названо «Земля» - потрібно назвати того, хто живе на землі. Якщо названо »Повітря» - того, хто літає.
7) ЩО В СКРИНІ?
Готується скриня (коробка) заповнений різними речами. Кожен з гравців засовує руку в скриню (дивитися не можна!!!), намацує будь-яку річ і каже, що це, а потім витягує - для перевірки.
8) МАЛЮЄМО ПО ПАМ'ЯТІ
Для будь-якої кількості гравців. Перший з гравців малює на дошці або мольберті будиночок. Наступний гравець запам'ятовує малюнок, потім закриває очі, повертається навколо себе і, не відкриваючи очей, домальовує до будиночка віконце, двері, трубу або птицю на даху.
Що за малюнок вийде в кінці кінців?
9) ГОСТРЕ ОКО
Учасникам гри пропонується розглянути яку-небудь банку, миску або каструлю. Брати в руки не можна. Потім візьміть аркуш паперу і спробуйте вистригти кришки банки так, щоб вони точно збіглися з отвором банки. Перемагає той, у кого кришечка точно співпаде з отвором банки.
10) ЧИ ПОДОБАЮТЬСЯ ТОБІ ТВОЇ СУСІДИ?
Всі сидять у колі, ведучий-у центрі. Він запитує всіх по черзі: "чи Подобаються тобі твої сусіди?". Якщо комусь не подобаються, випливає питання: "Які сусіди тобі потрібні?". Гравець повинен назвати або імена, або якийсь ознака, який повинен бути присутнім у нових його сусідів. Наприклад: "Мені потрібні сусіди в джинсах"-тоді всі, хто в джинсах, міняються місцями, двоє з них сідають на місця колишніх сусідів. Ведучий також може займати вільне місце. Кому стільця не вистачило, той стає ведучим, і все починається з початку.
11) 1-2-ДОБРИЙ ДЕНЬ
Грають все по ланцюжку. Треба рахувати по порядку від одного до нескінченності (скільки вийде), але замість чисел, які закінчуються на три або діляться на три, треба говорити "добрий день". Тобто перший каже "один", другий-"два", третій-"добрий день", четвертий-"чотири", п'ятий-"п'ять", шостий-"добрий день", і т.д. Той, хто помилився, вибуває з гри, поки не залишиться один переможець.
12) БАБУСЯ ПІШЛА НА БАЗАР І КУПИЛА...
Грають стоячи в колі. Ведучий починає: "Бабуся пішла на базар і купила стару кавомолку" та показує, як вона буде молоти каву (правою рукою крутить уявну ручку кавомолки). Поруч стоїть повторює ті ж слова і теж починає крутити ручку і т.д. по колу. Коли всі включаються в процес, черга знову доходить до ведучого і він показує наступне рух: "Бабуся пішла на базар і купила старий праска" (гладить лівою рукою, не перестаючи молоти). Наступні кола: бабуся купила стару швейну машинку (натискати ногою на педаль), крісло-гойдалку (погойдуватися) і нарешті, годинник із зозулею ("Ку-ку, Ку-ку, Ку-ку"). Сенс у тому, щоб виконувати всі дії одночасно.
13) КОРОЛЬ ТИШІ
Король сидить на стільці. Інші гравці сидять півколом в декількох метрах від нього, таким чином, щоб добре його бачити. Жестом руки король викликає одного з гравців. Той встає і безшумно направляється до короля і сідає біля його ніг, щоб стати міністром. Під час цього переміщення гравець уважно слухає. Якщо гравець зробить хоч найменший шум (шелест одягу, тощо), король відсилає його на місце жестом руки.
Король сам повинен зберігати мовчання. Якщо він видасть звук, якщо він видасть звук, його тут же скинули з трону і замінюють першим міністром, який займає своє місце в повній тиші і продовжує гру (або втомлений король оголошує, що він повинен бути замінений і запрошує міністра сісти на його місце).
14) ЦЕ - МІЙ НІС
Гравці сідають у коло. Ведучий починає, кажучи своєму сусідові зліва: "Це-мій ніс", але в той же час стосується свого підборіддя. Сусід повинен йому відповісти "Це-мій підборіддя", показуючи на свій ніс. Отримавши правильну відповідь, він повертається до свого сусіда праворуч і каже йому: "Це-моя ліва ступня", показуючи йому праву долоню. Його сусід повинен відповісти: "Це моя права долоня", вказуючи на свою ліву ступню і т.д. Слід завжди показувати частину тіла, відмінну від тієї, про яку говорять