Хіба безпека коханого і дорогоцінного чада - це не найголовніше, що повинно нас турбувати в будь-якій ситуації, а тим більше тоді, коли він перебуває разом з вами у транспортному засобі? На жаль, офіційні цифри невтішні - щорічно в автомобільних аваріях гинуть тисячі дітей, а ще близько 25 тисяч отримують серйозні травми, і це тільки в нашій країні!
Як правильно вибрати автокрісло для своєї дитини?

Як би сумно це не звучало, але більшу частину цих нещасних випадків можна було попередити, якби дорослі і батьки дотримувалися елементарний список правил безпеки.
Напевно, всі водії знають, що самий звичайний ремінь безпеки може позбавити людину від неминучої смерті або серйозного пошкодження в 45% аварійних випадків! Для маленьких дітей ця статистика не діє, тому вся безпека зводиться до нуля.
Навіть у тих випадках, коли мама пристебнута і на руках тримає дитину, неможливо бути впевненим у безпеці малюка, адже у випадку аварійної ситуації або різкого гальмування з'являються величезні перевантаження, які на частки секунд збільшують звичайний вагу тіла в десятки разів!
Навіть, якщо ваш малюк важить 10 кг, ви думаєте, що зможете утримати в руках сотню кілограм! Добре, якщо у вас вийде себе утримати, а якщо ви разом з дитиною полетите вперед? Та ви своєю вагою його просто роздушіть!
Спеціально для цього у всіх цивілізованих країнах з початку 2000-х років було введено правило, підкріплене законодавчо, воно зобов'язує молодих батьків перевозити дітей віком до 12 років в спеціальних транспортних засобах, які і називаються дитяче автокрісло.
Як правильно вибрати автокрісло для своєї дитини?

Зазвичай воно оснащене спеціальними внутрішніми ременями безопасностями, зручним кріслом, а також повинно відповідати Європейському Стандарту Безпеки. Правда, відмітка на вашому автокріслі, яка стверджує, що воно відповідає вищезазначеним стандартом, ще не є беззаперечним гарантом безпеки вашої дитини.
Важливо знати, як правильно вибрати автокрісло для дитини, адже існує ціла класифікація, яка розподіляє їх у залежності від ваги, зросту та віку дитини.

Як вибрати гарне автокрісло для малюка?


По-перше, запам'ятайте, це не той варіант, де можна заощадити або купити річ, так би мовити, «на виріст». На сьогоднішній день існує 5 основних класифікацій, а також декілька додаткових, кожна з яких підходить під певний вагу і ріст дитини.
Звичайно, якщо спробувати забезпечити свого малюка всіма необхідними типами крісел, то можна відчути серйозну дірку в сімейному бюджеті, адже, якщо ви дізнавалися, скільки коштує таке задоволення, то, напевно, не раз замислювалися над тим, як би обійтися або заощадити на таку покупку.
Як правильно вибрати автокрісло для своєї дитини?

Безпека улюбленого чада - понад усе, але, що робити, якщо грошей на такі дорогі покупки немає? Спеціально для цього існують спеціальні змішані і додаткові типи дитячих автокрісел, які дозволяють непогано заощадити.
У всякому разі, це набагато краще, ніж спокуситися покупкою дешевих або б/у моделей, які вже були у використанні і, можливо, навіть потрапляли в аварійні ситуації.
Візуально таке крісло може нічим не відрізнятися від нового і цілого, але з-за можливої деформації каркаса, пропадає гарантія безпеки дитини. Якщо ви зважилися на таку покупку, то краще це робити з рук своїх знайомих або родичів.
Не дивлячись на те, що всі фахівці рекомендують не економити при покупці такого пристрою, ціна не повинна стати вирішальним фактором при покупці крісла. Справа в тому, що дорожче - не означає краще і безпечніше, можливо, воно просто напхане» різними додатковими функціями і примочками, які, швидше, стають непотрібним аксесуаром або прикрасою, ніж реальною потребою.
Як правильно вибрати автокрісло для своєї дитини?

Тому уважно підходите до вибору дитячого автокрісла, уважно вивчіть прикладену інструкцію, обов'язково уточніть у продавця, чи підходить конкретна модель під конфігурацію вашого автомобіля, інакше в іншому випадку, ви можете зіткнутися з серйозною проблемою невідповідності кріплення крісла.
Гарне дитяче автокрісло має бути не просто красивим і безпечним, воно повинно бути максимально зручним для дитини, адже коли дитині некомфортно, він починає швидко вередувати і відволікати водія від дороги.
Простежте за тим, щоб ремені регулювалися і підлаштовувались під вашої дитини: він не має в них бовтатися, але і занадто туга фіксація може виявитися шкідливої для здоров'я вашого малюка.
Якщо ви купуєте крісло для зовсім маленької дитини, то обов'язково вибирайте ту модель, яка має кілька режимів положення спинки: якщо дитина заснула, то спинку можна опустити, щоб він міг відчувати себе також комфортно, як у колисці.

Які бувають класифікації дитячих крісел?


  • Категорія 0. Такий тип дитячих автокрісел ще називають «автолюлька», адже за своїм зовнішнім виглядом воно сильно нагадує дитячу люльку. Така модифікація більшою мірою підходить для новонароджених малюків, яких забирають з пологового будинку.

  • Для групи 0 вік дітей становить від народження до 9 місяців, вага - не більше 10 кг, а зріст - не більше 75 див. В машині люлька кріпиться боком, дитина постійно знаходиться в лежачому положенні, що не завжди зручно.
    Плюс такої модифікації - підвищений захист голови, а також широкий і міцний ремінь, який дбайливо оперізує малюка. І все-таки такий тип не є самим вигідним і ефективним, найчастіше, батьки вдаються до наступної модифікації - 0+.
  • Категорія 0+. Підходить для дітей віком від народження до 15 місяців, ріст - до 75 см, а вага - до 13 кг. Принципова відмінність від попереднього - такі переноски для дітей встановлюються особою проти напрямку руху, що є максимально безпечної позицією. Таке крісло може запросто використовуватися, як переносна коляска або просто як стільчик.

  • Категорія 1. Для дітей віком від 1 року до 4-х років, вагою від 9 до 18 кг, а також зростанням від 75 см до 98 див. Такий тип кріпиться подібно попередньому, але різниця в тому, що воно має кілька регулювань нахилу, може встановлюватися по ходу руху транспорту.

  • Категорія 2. Має свої обмеження: для дітей від 3-х до 6-ти років, вагою від 15 до 25 кг, а зростом не вище 120 див. Має кріплення аналогічні попереднім типам, але сам дитина вже закріплюється штатними ременями, а не внутрішніми, як у всіх вищеописаних моделях.

  • Категорія 3. Цю категорія ще називають бустери - крісла, які не мають спинок, а представлені лише нижнім сидінням. Вік дітей - від 5 до 12 років, вага до 36 кг, а зріст - не більше 135 див. Діти, які досягають більшого зростання в цьому віці вже можуть не користуватися автокріслами.