Як підготувати дитину до школиДавним-давно закінчився дитячий вік, потім непомітно пролетів дошкільний, і ось не за горами шкільні будні.
Подача документів і надходження дітей до школи вважається переломним моментом для кожного шестирічної дитини. З перших днів присутності в школі дитина значно змінюється і змінюється вся його життя. Раніше всі могла проконтролювати мама або тато, а зараз все залежить тільки від самої дитини.
Як підготувати дитину до школи і її обмежень
Дошкільна життя більш безпечний, захищена і безтурботна. Там гра постійно змінюється турботою, а школа - це не місце для гри. Тут діти стають дорослішими, так як за свої речі, невиконані завдання, втрату чого-небудь і так далі, повинні відповідати самі, а не мама. У школі необхідно чітко виконувати вимоги вчителів, а також там будуть обмеження, про які в садку рідко згадується. В садку часто діткам роблять «поблажки» і дозволяють «пофилонить», бо вважається що дітки ще маленькі і їх шкода «напружувати». Але не завжди це призводить до позитивного результату.
Потрібно підготувати дитину до того, що, відвідуючи школу, він зобов'язаний: постійно працювати, виконувати домашнє завдання, дотримуватися режиму дня, виконувати шкільні норми і вимоги, слухати вчителя і на уроці займатися тим, чим просить вчитель, а не тим, що хочеться учня.
Про те, як підготувати дітей до школи, написана величезна кількість дисертацій, досліджень і наукових статей. У них знамениті педагоги та дитячі психологи описують найістотніші особливості шкільної дорослості дитини. Але останнім часом батьки вже місяць до школи або перед першим вересня починають замислюватися чи готовий дитина до школи, як він буде долати нові і складні етапи життя. І внаслідок цього починається паніка, поспішне рішення всіх проблем. За останні тижні чи місяці батьки намагаються підготувати свою дитину, намагаючись «вбити в голову» те, що треба було давати протягом півтора двох років до школи. Після такої кількості інформації у дитини в голові, звичайно, виходить «каша», так як діти не здатні в цьому віці переробляти стільки інформації і не важливо, що вона корисна. Навіть за кілька місяців з маленького дошкільника неможливо зробити школяра.
Для найкращої адаптації до шкільного життя дитини необхідно підготувати поступово і не менш як за рік до школи, розповідаючи про позитивні риси, які вона розвиває. Але не забувайте про тісний зв'язок дитини з його інтересами, норовом і грою. Вся підготовка повинна відбуватися тільки в ігровій формі. Під час гри дитина схопить потрібну для нього інформацію набагато швидше, ніж ви посадіть його за стіл і будете змушувати запам'ятати що-небудь.
У нашому сучасному світі батьки поділяються на категорії: одні, які вважають, що дитина повинна піти до школи підготовленою, тобто він повинен вміти рахувати, читати і писати. А інші навпаки вважають, що школи призначені для того, щоб учителі навчали дітей, а батьки не читати, писати і рахувати. Але щоб підготувати дитину до всім цим нелегким основ, у нього необхідно розвивати уяву, мислення, моторику пальців, пам'ять, увагу, посидючість і звичайно мова. А всі ці моменти повинні бути враховані, коли батьки намагаються підготувати малюка до школи.
Для удосконалення у дитини раніше набутих навичок і вмінь, з ним потрібно як можна частіше проводити всілякі розвиваючі вправи, які зможуть показати слабкі місця у підготовці дитини до школи і приділити саме цьому більше часу.
Розвивати дитину необхідно з самого народження. І причина не в тому, що свого часу йому потрібно буде вчитися в школі. Запас знань завжди необхідний. Якщо з самого дитинства дитині приділяти багато часу і намагатися підготувати його до школи і дорослого життя, тобто виховувати його, то він буде освіченою, ерудованою і згодом у школі йому буде набагато легше вчитися, ніж тим дітям, у яких не буде жодної підготовки. Діти, які творчо розвинені легко спілкуються як з однолітками, так і однолітками. Красиво ліплять, малюють, будують будь-які конструкції з лічильних паличок, тобто вони набагато впевненіше почувають себе скрізь і завжди. Зазвичай такі діти в дорослому житті стають лідерами.
Щоб дитина захотіла творчо розвиватися, йому необхідно трохи допомогти і підготувати. Батьки повинні постаратися і пробудити і «вивести» назовні це прагнення, так як воно є у кожної дитини, але не якій глибині нікому невідомо, тому все залежить від батьків, чи вистачить їм терпіння і бажання, щоб займатися своєю дитиною. Щоб зв'язок між дітьми і дорослими необхідно було дивитися на навколишній світ очима дітей. Також проводячи час зі своєю дитиною і намагаючись підготувати його до чого-небудь, будьте уважні, намагайтеся довіряти йому, радьтеся з ним, а якщо вам потрібно щось йому пояснити, а він з першого, другого або третього разу не розуміє, будьте спокійні і не кричіть на нього, так як хвилювання відразу передасться вашій дитині. А цього не повинно статися. Спілкування з дитиною має відбуватися бадьоро і з оптимізмом. Діти можуть легко визначити, подобається чи не подобається батькам спілкуватися з ним, а після втрати «зв'язку», дитина втратить інтерес до спілкування і перестане бути активним.
Намагайтеся якомога частіше розмовляти з дитиною, хвалити, заохочувати і просто бути поруч, щоб підготувати його до школи. Навіть якщо у дитини щось не виходить, ви повинні докласти масу зусиль і довести йому, що скоро у нього все вийде. Це, звичайно, нелегко, але як ви хотіли мати дітей.
Таким чином, з допомогою батьків дитина, почне набувати життєвий досвід і впевненість у собі.
Якщо у батьків немає багато часу, щоб проводити його зі своєю дитиною, це не означає, що їх дитина буде погано вчитися. З ним буде все добре. Головне, щоб батьки зрозуміли, що підготовка до школи не повинна бути похмурою, тривалої і сильно заумної. Вона повинна бути цікавою та захоплюючою.
Щоб заняття були цікавими і підготувати дитину до школи було легше, більше фантазуйте, грайте, придумуйте, що-небудь самі. Потихеньку вводите логічні завдання, і неважливо хто їх придумав відомий педагог або сам батько. З часом діти дорослішають і набирають впевненості в собі і життєвого досвіду.
Батьки, намагайтесь підготувати своїх дітей до школи таким чином, щоб їх дошкільний вік протікав без розчарувань, стресів і конфліктів з вами. Дошкільнят необхідно любити і поважати, так як зовсім скоро вони почнуть свою подорож у доросле і самостійне життя, тобто з дошкільнят зовсім непомітно переростуть у школярів.
Потрібно бути турботливими, уважними, терплячими до своєму маленькому учневі, тоді у нього все буде виходити.
Пам'ятайте, що спілкування батьків між собою, з своїми батьками та іншими родичами, в сім'ї відіграють не малу роль у відносинах і вихованні. Від цього залежить розвиток і творчі успіхи дитини, а може і невдачі в навчальному процесі. Життєве начало у дитини формується, перш за все, в сім'ї.
Батьки повинні зрозуміти - щоб підготувати дітей до школи, потрібно витратити багато сил і енергії. Це дуже тривалий і творчий процес, який повинен подобатися вашій дитині, і він сам прагнув до пізнання нового для себе. Навчання повинне бути поступовим і індивідуальним, так як всі діти абсолютно різні.