Настав час віддати дитину в дитячий сад. І неминуче постає перед батьками питання: що робити, щоб цей період став менш болючим для малюка і не таким хвилюючим для батьків? Як підготувати дитину до дитячого саду?
Як підготувати дитину до дитячого саду


Для початку подумайте, з якого віку ви плануєте піти в садок. Психологи радять, якщо є можливість почекати до трьох років. До цього віку дитині дуже потрібні тато з мамою або якийсь інший дорослий. Потреба у спілкуванні та іграх з однолітками поки ще не сформувалася, і малюкові може бути не дуже затишно в місці, де на одного дорослого багато дітей. Якщо у вас є фінансова можливість запросити для дитини няню на час, поки ви будете на роботі, це слід зробити.
Але якщо це неможливо, потрібно буде докласти максимум зусиль, щоб сад для вашої дитини став другим домом - затишним і безпечним. Дуже важливо в цій ситуації не дозволяти собі відчувати почуття провини. У дитячому садку в ясельних групах працюють спеціально підготовлені люди, такі групи обладнані відповідно з віком дітей. Для власного спокою раджу заздалегідь познайомитися з завідуючою садом, вихователями, подивитися, яка в групі атмосфера, як обладнане приміщення, в кінці кінців, якщо щось не сподобається, завжди можна передумати. І не хвилюйтеся, дітям передається ваша тривожність, а їм вона абсолютно не потрібна.
Тепер слід визначитися з навичками, якими повинен володіти дитина, збираючись в дитячий сад.
Режим дня у всіх дітей різний, але щоб підготувати дитину до саду, адаптуйте його розклад садовському. Сюди входить і час пробудження після нічного сну (все залежить від того, скільки часу буде потрібно, щоб дістатися до саду), потім сніданок - в саду він з 800 до 830 прогулянка - приблизно з 1000 до 1150 обід - 1200 - 1230 після обіду сон до 1510 і полуденок 1520 знову прогулка1600 - 1700 і вечерю.
Постарайтеся заздалегідь привчити дитину їсти «за часом», виключити перекуси, адже в садочку такого не буде. З власного досвіду роботи в садку раджу не годувати дитину вдома вранці, інакше снідати в саду він відмовиться, а час від домашнього сніданку до обіду вийде куди більшим, ніж час між сніданком і обідом в саду. Вийде, що ви зробите малюку ведмежу послугу: майже півдня він буде голодним.
Ще можна заздалегідь дізнатися меню в саду і іноді готувати вдома такі страви, ще раз повторюся, важливо, щоб дитина добре їв в саду, це запорука здоров'я вашого чада.
Буде краще, якщо дитина до цього часу навчиться самостійно ходити на горщик, вмиватися, чистити зуби і полоскати рот.
Підготувати дитину до дитячого саду буде набагато простіше, якщо у нього з'явиться досвід спілкування з іншими дітьми. Намагайтеся якомога частіше у дворі грати з дітлахами, вчіть малюка правилами гри, розповідайте, що треба ділитися іграшками. Показуйте на власному прикладі як спілкуватися з іншою людиною: вживайте ввічливі слова. Продемонструйте, що перед тим, як взяти чужу річ, треба запитати дозволу.
Якщо у вашому дворі немає дітей відповідного віку, є ще варіант: різні центри розвитку для зовсім маленьких. Там можна познайомити дитини з ровесниками, так і вам, я думаю, сподобається спілкуватися з матусями, поки діти будуть зайняті грою.
І саме непросте випробування - це сльози дитини при розставанні з батьками. Їх потрібно постаратися запобігти. Щоб підготувати дитину до дитячого саду, говорите йому, як там цікаво, скільки там діток і іграшок, як його в садку всі чекають-не дочекаються. Розкажіть, що не просто так ви ведете його в садок, поки він там грає, мама і тато працюють, заробляють гроші, головне, покажіть, що ви дуже любите малюка.
Буває, що дитина дуже повільно звикає до нового місця, плаче і не хоче йти в садок. Спокій, тільки спокій! Не потрібно лаяти його в цій ситуації, але і жалкувати теж не варто. Не привносити в сцену прощання додаткового драматизму. Процедура відводу в садок повинна бути прозаїчною і буденного. Найчастіше капризи і сльози дістаються саме тим батькам, у кого ворушиться в душі черв'ячок сумнівів і почуття провини.
Повірте, дорогі батьки, ваша любов і грамотна поведінка допоможуть зробити адаптацію дитини менш болючою.
Автор: Маша Патока