Відвідування лікарів дитиниПоходи до лікаря з дитиною необхідні і одночасно проблематичні. Не всякий малюк із задоволенням відправиться до незрозумілого людині в білому халаті, особливо якщо минулого разу цей белохалатный робив боляче: протыкал пальці, робив уколи, свердлив зуби і т. д. І все ж існують прийоми, які допоможуть зробити візит до лікаря більш спокійним.
ГРУДНИЧКИ
Основне навантаження під час візиту до лікаря з немовлям лягає на маму. Тому їй краще скористатися підтримкою. Узяти з собою кого-небудь (няню, бабусю, подругу або батька дитини) в помічники. Завжди потрібен хтось буде на підхваті, щоб здати речі в гардероб, зайняти чергу або потримати дитину, коли потрібно відлучитися.
Також рекомендується зібрати з собою велику сумку, де будуть 2 пеленки, запасний памперс, гігієнічні серветки, соска-пустушка, брязкальце, 2 порожні пакети - один для використаного памперса, ваток і серветок, інший - для речей в прання.
Крім того необхідно бути готовою до того, щоб годувати дитину. На всяк випадок, щоб його заспокоїти, краще взяти з собою води або соку. Але якщо малюк зголодніє, годувати його доведеться безпосередньо в поліклініці.
І головне не напружуватися морально ні під час візиту, ні тим більше заздалегідь. Малюк може вести себе по-різному, але мамі, щоб не мати зайвого стресу, рекомендується бути злегка відстороненою. Адже рано чи пізно візит до лікаря закінчиться.
ВІД 2 ДО 5 РОКІВ
У цьому віці рекомендується зробити з відвідин лікаря-своєрідний ритуал. Так у малюка з'явиться відчуття стабільності та захищеності. З дівчатками можна підбирати вбрання для візиту в поліклініку, хлопчикам можна розучити вірш або намалювати картинку для доктора.
Для того щоб все пройшло як можна спокійніше, можна взяти улюблену іграшку дитини, вона допоможе йому відволіктися від неприємних вражень, які все одно доведеться випробувати в самій поліклініці. До речі, діти, які вдома або в дитячому саду грають у лікаря, менше бояться походів в поліклініку.
Якщо дитина тривожний, підготовку найкраще опустити. Рекомендується пояснити йому, що і як буде робити доктор. В деяких випадках навіть показати. Обов'язково вкажіть інструменти, з допомогою яких лікар буде проводити огляд. Так як безпосередньо в кабінеті їх брязкання може викликати напад паніки у малюка.
Ні в якому разі не терроризируйте дитини. Заспокоювати його необхідно не дискредитуючи лікаря. «Злий доктор з великим шприцом» явно не той образ, який варто вживати, щоб заспокоїти малюка. А уявіть, як працювати лікаря, знаючи, що за дверима його виставляють форменим садистом?
Краще, щоб заспокоїти малюка, будьте з ним поруч. Якщо він розгубився і починає нервувати, погладьте його по голівці, покладіть руку йому на плече. Адже ваша дитина не зобов'язаний добре поводитися у лікаря. Він боїться, і це його законне право.
5-10 РОКІВ
Пояснюйте дитині, навіщо ви йдете до лікаря. Він досить дорослий, щоб зрозуміти призначення тих чи інших ліків і процедур. Детальніше розповідайте, які хвороби лікує цей лікар, з допомогою яких інструментів. Можливо, що вашої дитини це захопить настільки, що він сам вирішить стати лікарем.
Біля кабінету лікаря рекомендується займатися чим-небудь розважальним, оскільки емоційне напруження може передатися від дитини до батьків і навпаки. Головним завданням у такому віці є зробити лікаря не «пугалом з величезним шприцом», а висококласним фахівцем, який допомагає людям, коли у них щось болить.
Адже, врешті-решт, у майбутньому дитині доведеться самому відвідувати самих різних фахівців. Якщо з пелюшок в ньому буде закладений страх перед ними, можете не сумніватися, вже будучи дорослим, він теж буде його відчувати.