Вчимо однорічну дитину плавати правильно
Навчити дитину плавати - просто обов'язок кожного турботливого батька.
Користь цього виду спорту для зростаючого організму важко переоцінити: загартовує і тонізує, зміцнює м'язи і змушує подолати страх.
Плавання зміцнює нервову та імунну системи, допомагає запобігти багато захворювань, дисциплінує в кінці кінців.
Але помилка думати, що ваша дитина стане триматися на воді самостійно. Допомога мам і тат дуже важлива, навіть якщо діти відвідують спеціальну секцію.
C якого віку починати плавати? Займатися плаванням можна вже з шести років, хоча зараз розвинені методики навчання плаванню навіть немовлят: зверніть увагу на їх рухи ручками і ніжками у воді! Діти - чудові плавці від народження, це в них закладено природою, важливо вчасно розкрити їх здібності.
Вчимо однорічну дитину плавати правильно

В першу чергу малюк повинен навчитися правильно дихати у воді, робити вдих над водою і видих під водою, затримувати дихання. Такі уроки проводите в звичайній ванні або з допомогою тазика, занурюючи обличчя у воду (температура близько 30 градусів). Відкривати очі при цьому бажано. Дитина може почати вередувати, боятися води. Допоможіть йому! Навчання проводите за допомогою гри: подуйте з малюком на кораблик, пускайте разом бульбашки - нехай вода радує!
Після того, як дитина навчилася пірнати, переходимо до більш складних вправ: поплавок, зірочка. Робити їх можна, наприклад, в басейні-жабнику.
Поплавок - вчимося пірнати. Глибоко вдихаємо повітря, затримуємо дихання і різко занурюємося під воду. При цьому зігнуті в колінах ноги притискаємо до грудей. Легені наповнюються повітрям - і малюк спливає на поверхню, як поплавок!
Почати тренуватися краще на суші. Нехай дитина стоячи зробить глибокий вдих, присяде, обхопить руками коліна і прислонит до них голову. Повторити вправу кілька разів.
Вчимо однорічну дитину плавати правильно

Зірочка - вчимося триматися на воді. Вихідне положення: дитина стоїть у воді по пояс. Піднімаємо руки і лягаємо на спину, трохи розвівши руки і ноги в сторони (виходить зірка). Голова торкається води, вуха занурюються.
Такі нескладні вправи допомагають розвинути основні навички плавання.
Але навіть якщо ваш юний плавець робить успіхи, ні в якому разі не залишайте його без нагляду, будьте уважні і пильні. Слідкуйте за температурою води, не допускайте переохолодження, викликаного занадто тривалим купанням. Плавати можна не раніше ніж через годину-півтори після їжі.
Придумуйте нові завдання та ігри - це захоплююче. Нехай дитина пірне за яким-небудь предметом або допливе до вас. Можете сміливо використовувати надувні круги і нарукавники: Вам буде спокійніше і дітям вони дуже подобаються.
Обов'язково пам'ятайте: краще навчити дітей плавати, ніж забороняти їм купатися. Готуйтеся до майбутнього літа заздалегідь!
Ми щиро сподіваємося, що наша стаття з відео допомогла вам відповісти на питання, як навчити дитину правильно плавати.

Автор: Лілія Романова