Сімейний бюджет: планування сімейного бюджету

Одним із способів підтримки фінансової дисципліни є ведення сімейного бюджету. Ви запитаєте, для чого це потрібно? Відповідь проста. Частину зароблених вами грошей піде не даремно, на поточні витрати, а буде спрямована на досягнення фінансового благополуччя. Крім того, вам і вашій родині буде забезпечений життєвий комфорт, тобто кошти будуть витрачатися на щось важливе і необхідне.
Планування сімейного бюджету повинно входити в звички всіх сучасних людей, які бажають досягти успіху за найменший проміжок часу. Однак не всі приділяють цьому аспектові належної уваги. Причин може бути дві. По-перше, це неправильне ставлення до нього. І по-друге, це невміння його вести. І саме з цих причин для тих, хто не знає як розподілити свій сімейний бюджет, існують деякі рекомендації.
Як навчитися економити сімейний бюджет:
1. Правильне ставлення до сімейного бюджету
Під грамотним управлінням загального бюджету багато розуміють сувору економію у всьому. Це оману. Насправді, цього бути не повинно. Справа в тому, що люди часто витрачають частину своїх грошових коштів неправильно, даремно. Наприклад, харчування в кафе, переплата за одяг, мобільний зв'язок і т. д. могли б обійтися набагато дешевше.
Не секрет, що багато чого залежить від жінки. Тому сімейний бюджет мудрої жінки в таких випадках не постраждає. Вона точно знає, що здорова і приготована вдома їжа буде набагато економічніше походів у ресторани, кафе і точки швидкого обслуговування. А багато товари можна придбати на вигідних умовах в сезони знижок. Зекономлені кошти можна витратити на відпочинок, подарунки близьким і улюблене хобі.
2. Сімейний бюджет не повинен бути перевантажений непотрібними деталями
Деталізація витрат аж до грамів продукту, з'їденого за місяць, нікому не потрібна. Цей процес не має ніякої користі і забирає багато часу і сил. Статті доходів і витрат рекомендується вести з використанням найпростішої електронної таблиці.
Якщо говорити прямо, то ведення і економія сімейного бюджету заняття не найцікавіше. Однак, приділяючи цим підрахунками мінімум вашого часу, в найближчому майбутньому ви досягнете максимум вигоди і користі.
3. Спочатку платите собі, а потім іншим
Ми всі звикли відкладати ті кошти, які залишилися у нас від витрат. Але відкладеним грошей завжди знаходиться термінове застосування. І це неправильно.
Для початку слід відкласти із зарплати ту частину коштів, які ми спочатку запланували для збільшення нашого багатства і створення особистого капіталу, а решту витрачати зі спокійною душею. Так ви поступово будете рухатися до наміченої заповітної мети.
4. Економія для всіх
Багато батьків часто балують своїх дітей, не відмовляючи їм ні в чому, зменшуючи при цьому свої потреби. Це теж невірно. У кожній родині, де ведеться чітке планування сімейного бюджету, батьки повинні показати на прикладі і навчити своїх дітей як економити. Тільки спільними зусиллями можна досягти чогось більшого.
5. Не економити на дрібницях
Не слід економити на дрібницях. Замість цього потрібно прагнути скоротити великі витрати.
Наприклад, якщо ви спізнюєтеся, то не варто відмовлятися від поїздки на маршрутному таксі на користь поїздки на автобусі лише тому, що це дешевше. Подумайте, а чи варті зекономлені кошти вашого часу і нервів?
У підсумку, ознайомившись з цими нескладних правил, ви зрозумієте як заощадити сімейний бюджет.
Найчастіше, незнання того, як правильно і без шкоди розподілити свої доходи, призводить до постійних сварок у родині. Тому для повної ідилії подружжю потрібно зрозуміти, як вести сімейний бюджет правильно.