Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Цікаві ігри, спрямовані на розвиток вашої дитини. Ігри сприяють розвитку дрібної моторики, знайомлять дитину з навколишнім світом.

Рухомі літери


? Викладання літер з різних матеріалів (мозаїка, насіння, дрібні горішки, гудзики, гілочки) вимагає посидючості і терпіння. Нехай дитина сама знаходить матеріал для виконання завдань.
? Пам'ятайте, що всі заняття з використанням дрібних предметів повинні проходити під контролем дорослих.

Вичави мочалку


Гра сприяє розвитку дрібної моторики
Необхідний інвентар: два ємності, поролонова губка.
? Одну ємність заповніть водою. Покажіть дитині, як з допомогою губки можна переносити воду з однієї посудини в іншу. Запропонуйте спробувати самому зробити те ж саме.
? В компанії це можна робити наввипередки.

Пірамідка з гудзиків


Сприяє розвитку дрібної моторики, навичок класифікації
Необхідний інвентар: зубочистки, гудзики.
? Закріпіть зубочистку у вертикальному положенні (можна застромити її в брусок пластиліну). Запропонуйте малюкові нанизати на неї гудзики.
? Завдання можна чітко формулювати, наприклад, попросити використовувати тільки червоні гудзики, тільки дрібні гудзики, брати ґудзики одного розміру або починати з найбільшою і нанизувати в порядку зменшення.

Пластилінова казка


Необхідний інвентар: кольоровий пластилін або глина.
? Використовуйте для ліплення сюжетну основу. Прочитайте разом з дитиною казку і запропонуйте виліпити її героїв.
? В цьому віці дитина вже може самостійно ліпити фігурки тварин, людей, складати будиночки з «цегли» або «колод».

Гончар


Необхідний інвентар: глина або пластилін.
? Запропонуйте дитині виліпити посуд - велику і маленьку. Якщо ви ліпите з глини, то посуд можна висушити в духовці і розфарбувати, а потім покрити лаком.
? На глиняному посуді ще до просушки паличкою можна видавити орнамент.

Паперова фантазія


Необхідний інвентар: папір.
? Допоможіть дитині оволодіти мистецтвом орігамі. Починайте з простих форм. Спершу можна креслити лінії на місці передбачуваного згину. Коли дитина освоїть це заняття, приступайте до створення більш складних фігур (тварини, будинки).
? Розріжте кольоровий папір на смужки і навчіть малюка плести з них килимки.
? При підготовці до Нового року дитина з задоволенням склеїть різнокольорові гірлянди, ліхтарики.

Як Попелюшка


Гра сприяє розвитку дрібної моторики
Необхідний інвентар: два виду крупи, дві піали.
? Поскаржтеся дитині, що у вас відбулася маленька неприємність - перемішалися два виду крупи. Для простоти - горох і квасоля. А перебрати її - часу не вистачає. Попросіть малюка допомогти вам розкласти все по різним банкам.
? Потім ускладнюйте завдання. Просіть дитину перебрати рис і гречку. Допомогти вам очистити гречку від сміття (часто куплена в магазині крупа - брудна і в ній багато зайвого).
? Придумайте дитині казку про те, що крупинки - це загублені люди, яким треба допомогти знайти свої будиночки.

Завдання з лічильними паличками


Завдання 1: СТО
До чотирьох паличок докласти п'ять паличок, щоб вийшло сто.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 2: ТРИ
? До п'яти паличок додати ще п'ять, щоб вийшло три.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 3: БУДИНОК
? Перекласти дві палички так, щоб додому повернувся іншою стороною.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 4: ВАГИ
? Перекласти п'ять паличок так, щоб ваги опинилися в положенні рівноваги.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 5: ФЛЮГЕР
? Перекласти чотири палички так, щоб вийшов будинок.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задачка 6: ЛІХТАР
? Перекласти шість паличок так, щоб ліхтар перетворився на чотири рівних трикутника.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 7: СОКИРА
? Перекласти чотири палички так, щоб сокира перетворився на три рівних трикутника.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 8: КЛЮЧ
? Перекласти чотири палички так, щоб вийшло три квадрата.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задача 9: ТРИ КВАДРАТА
? Зняти три палички так, щоб вийшло три рівних квадрата.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років

Задачка 10: ТРИ КВАДРАТА
? Перекласти три палички так, щоб вийшло три рівних квадрата.
Розвиваючі ігри для дітей 6 років


Гербарій


? Восени запропонуйте дитині зібрати букети з сухих листя. Згадайте з ним, як називаються дерева. Будинки зробіть гербарії, вклеївши листя в альбом і підписавши під кожним видом листя назви дерева.
? Розгляньте картки або фотографії з зображеннями дерев, поряд з кожною карткою покладіть відповідний лист.
? Збирати гербарій можна не тільки осіннє листя, але і квіти влітку.

Знайди предмет


Гра сприяє розвитку просторового мислення, уміння зіставляти площинні зображення і об'ємні деталі
? Разом з дитиною спочатку складіть план однієї кімнати, а потім план всієї вашої квартири. Схематично відзначте розташування меблів, дверей, вікон.
? Сховайте який-небудь предмет і позначте місце його знаходження хрестиком на схемі вашого будинку. Попросіть малюка знайти заховану річ, користуючись планом.
? Спробуйте по пам'яті накреслити плани квартир родичів, знайомих, запропонуйте дитині згадати розташування груп в його дитячому саду і т. п.

Слідопити


? Після того як ви навчилися складати план квартири, запропонуйте дитині накреслити схему вашого двору, бабусиної дачі або будь-якій іншій знайомій місцевості. Попросіть малюка показати всі великі об'єкти, що знаходяться на описуваної території.
? Вийшовши на вулицю, порівняйте створений вами план з реальною місцевістю. Як і в попередній грі, сховайте іграшку і відзначте це на карті. Нехай дитина знайде її, вказавши свій маршрут на схемі.
? Поміняйтеся ролями: малюк ховає іграшку, вказуючи її місцезнаходження, а ви прокладаєте маршрут пошуку.

План


Попросіть дитину намалювати шлях з дому в дитячий сад або магазин. Обговоріть з ним, які цікаві об'єкти зустрічаються по дорозі. Позначте їх на плані.

Збери карту


Необхідний інвентар: карти світу невеликого формату.
? Одну з карт розріжте на п'ять або більше частин. Розглядаючи цілу мапу, називайте дитині всі об'єкти, розташовані на ній: океани, моря, континенти, країни, міста.
? Запропонуйте малюкові зібрати розрізану карту, користуючись розглянутими раніше зображеннями.
? Ускладнюючи завдання, збільшуйте кількість розрізаних частин.

Розклади материки


Необхідний інвентар: фізична карта світу, картон та ватман, згодом невеликі картки із зображенням різних тварин, характерних для певної місцевості.
? Розгляньте карту разом з дитиною, згадаєте назви океанів, морів, материків.
? Запропонуйте малюкові зробити карту самостійно. Для цього обведіть контури материків, виріжте з картону. Аркуш ватману пофарбуйте блакитною фарбою. Попросіть дитину розкласти вирізані материки так, як вони розташовані на карті.
? В процесі гри уточнюйте назва того або іншого географічного об'єкта, згадуйте мешканців даної місцевості. Розкажіть малюку про клімат різних географічних широт.
? Скористайтесь картками з тваринами і «расселите» їх по материках.

Хочу все знати


Необхідний інвентар: карта Росії.
? Розглядайте географічні об'єкти: моря, річки, гори, міста. Розкажіть дитині, як вони називаються, яка рослинність переважає в тій чи іншій місцевості.
? Візьміть фігурки тварин або карточки із їх зображенням. Серед них повинні бути і тварини, місцем проживання яких є інші країни. Запропонуйте дитині вибрати і розмістити на карті тварин, що мешкають в нашій країні.
? На перших заняттях можна вдаватися до допомоги довідників, енциклопедій. Після того як малюк ознайомиться з флорою і фауною Росії, переходьте до вивчення інших держав.
? Збільшуйте кількість дидактичного матеріалу, просіть дитину вибрати і розмістити на карті, наприклад, лісових жителів та мешканців пустелі; представників фауни Крайньої Півночі і африканської савани і т. п.
? Спільні походи в зоопарк пройдуть з користю та цікавістю - адже там можна побачити справжніх тварин.

Подорож в


? Запропонуйте дитині зробити подорож в яку - небудь державу. На перших заняттях вибирайте країни, про яких малюк вже має уявлення.
? Візьміть карту і роздивіться, де розташовується шукана територія. Обговоріть спосіб пересування. Якщо шлях до мети лежить через океан, зробіть паперовий кораблик і «пливіть» прямо по карті, попутно розповідаючи дитині про те, які тварини і рослини населяють це водний простір. Далі розділіть гру на теми, щоб не перевантажувати дитину великою кількістю інформації.
? Граючи в подорожі, ви допоможете дитині і собі дізнатися багато нового і цікавого, розширити його кругозір, поповнити словниковий запас, здобути певні навички. Але будьте готові до того, що гра може затягнутися на кілька днів або навіть місяців.
? Крім того, вам доведеться провести ретельну підготовку, зібрати необхідні відомості, підібрати дидактичний матеріал: картки із зображенням тварин і рослин, що населяють ту чи іншу країну, фотографії ландшафту місцевості, представників корінного населення країни в народних костюмах, відомості про кліматичних умовах розглянутій області.

Місцеві жителі


? Познайомтеся з представниками місцевого населення обраної країни. Розгляньте фотографії, відмітьте особливості людей, народних костюмів. З'ясуйте, якою мовою розмовляють в цій країні, знайдіть можливість послухати промову на цій мові. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні відомостями, розкажіть малюку про звичаї того чи іншого народу. По можливості ознайомтеся з фольклором місцевих народів - прослухайте народну пісню або прочитайте казку. Звертайте увагу дитини на характерні деталі творів. Не намагайтеся швидше закінчити гру, докладно відповідайте на питання малюка, шукайте разом з ним відомості в довідниках та енциклопедіях.
? Щоб гра була занимательнее, «оживіть» фотографію місцевого жителя. Нехай він розповість вам про своїх заняттях, проведе екскурсію по місту, покаже пам'ятки архітектури і мистецтва. Познайомить з національною кухнею.
? Не наполягайте на продовження гри, якщо малюк засумував. Вводите в гру допоміжних персонажів, створюйте забавні ситуації. Спонукайте дитину до активних дій, наприклад: «Розкажи аборигенам своє улюблене вірш (казку). Але врахуй, що вони не розуміють нашої мови, тому слова треба супроводжувати жестами так, щоб стало зрозуміло, про що йде мова». Подібним же чином вивчайте флору і фауну розглянутих країн.