Розмір пелюшок для новонародженого
Готуючись до зворушливого моменту появи немовляти в будинку, матусі заздалегідь купують безліч необхідних речей, які незмінно входять до складу дитячого приданого. «Вгадати» розмір сорочечок, повзунків і шапочок допомагають етикетки, де виробники вказують приблизний вік дитини в місяцях, для якого одяг доведеться впору. На жаль, такими підказками не оснащують пелюшки, тому для молодих мам зробити правильний вибір буває непросто.
Популярні розміри
Магазини пропонують готові пелюшки в декількох базових розмірах. Найменший з них становить 80х95 див. Цього цілком достатньо, щоб сповивати малюка з перших днів життя. Але буквально через місяць-півтора вони стануть зростаючому карапузові малі. Звичайно, мама може використовувати таку пелюшку і далі, але вже не за прямим призначенням, а в якості підстилки для коляски або рушники.
Більш практичний розмір дитячої пелюшки 95х100 див. Він дозволяє використовувати її значно довше - до 2-25 місяців. До того ж, до цього часу рухова активність дитини істотно збільшується, він інтенсивно розмахує ручками і ніжками. Тому педіатри рекомендують широке сповивання замість щільного, щоб у малюка всередині «кокона» залишалося досить вільного простору.
На думку більшості мам найбільш універсальною є пелюшка квадратної форми, розміри якої складають 110х110 див. Вони підходять для тугого і широкого сповивання і можуть використовуватися аж до чотиримісячного віку, коли навіть найбільш консервативні мами перестають фіксувати руки і ноги малюків. Якщо мама вирішує не купувати пелюшки, а зшити їх самостійно, то саме ці мірки приймаються, як стандартний розмір пелюшок для новонародженого (до того ж, ширина більшості рулонів ситцю і фланелі становить 110 см).
Відходження від прийнятих стандартів
Але стандарти застосовуються далеко не завжди. Наприклад, найбільш передові мами відмовляються від щільного сповивання, «упаковуючи» тільки ніжки. Для цього навіть досить скромні розміри в 80х95 см виявляться надмірними. Для щільної фіксації ніжок можна вибрати пелюшки розміром 60х60 см. Правда, знайти їх можна далеко не в кожному магазині. Та й раціональної покупку не назвеш - зростаючий малюк дуже скоро переросте скромні розміри пелюшки. Але її ще довго можна використовувати, як зручну серветку для витирання забруднені під час годування щічок і рук.
Великому дитині пелюшка стандартного розміру може просто виявитися мала. Для таких богатирів доведеться купувати фланелеві або ситцеві відрізи з богатирськими розміри: 120х120 см або навіть 130х130 див. Але для новонародженого з звичайним ростом таку пелюшку краще не вибирати: додаткові шари тканини будуть заважати диханню шкіри, маляті буде жарко.
Пелюшки різного призначення
Потрібні пелюшки і для інших цілей. Їх стелять на пеленальний столик, кладуть дно коляски, беруть на прийом до лікаря, використовують в якості рушники, влітку ними накривають малюка замість ковдри. Так, прийшовши в лікарню на зважування, ваги можна покласти тонку пелюшку 60х60 див. Вона ж стане в нагоді, щоб промокнути з тільця дитини надлишки крему або живильного масла. А відрізок фланелі розміром 95х100 см може бути використаний, як підстилка в коляску, їм буде зручно накрити матрац в дитячому ліжечку і навіть використовувати як простирадла.
В найбільші пелюшки малюка зручно укутувати після купання, загорнувши його з ніг до голови. Для цієї мети можна навіть придбати спеціальну модель - з капюшоном. Після ванни ніжну шкіру дитини в перші місяці життя не рекомендується витирати рушником, а промокати пелюшкою. Великим квадратним відрізу фланелі це робити незручно, набагато краще використовувати прямокутну пелюшку, довжина якої 90 см, а ширина - 60 див. Навіть в самі жаркі ночі дитини необхідно вкривати тонкою тканиною. Для цього підійдуть пелюшки, шириною від 75 до 110 см і довжиною від 90 до 120 див.
Як бачимо, пелюшок універсального розміру, які б підійшли будь-якому малюкові і могли бути використані для самих різних випадків, - не існує. Але це і добре, так як мама може вибрати те, в чому її улюблене чадо буде почувати себе найбільш комфортно.