Проблема дитячої ревнощів
Дитяча ревнощі як реагувати

Практично в кожній сім'ї, де різниця у віці між двома дітьми досить велика, рано чи пізно батьки стикаються з проблемою дитячої ревнощів . Скільки разів доводиться бачити як старший брат або сестра просто знущаються над молодшими. Деяким властиво йти у себе, шукати підтримки на вулиці. У цьому випадку наслідки можуть бути самими негативними. Діти жили в сім'ях з такою не здорової психологічної обстановкою зазвичай стають «ворогами» на все життя. І їх зближення в більшості випадків неможливо.

Найчастіше ревнощі починається ще з того моменту, коли мама приносить цю радісну звістку в сім'ю. Для дитини, який був головним об'єктом уваги мами, тата, бабусь і дідусів ця новина може прозвучати для нього, як гуркіт грому серед ясного неба. Радісне хвилювання від того, що тепер у нього буде братик або сестричка змінюється почуттям побоювання. Воно виникає від того , що звичний світ змінюється на очах. Дитині здається, що тепер він залишається один на один із самим собою, своїми переживаннями. Папа, який постійно раніше водив його в зоопарк, їздив з ним на рибалку, приділяє йому все менше і менше уваги. Вагітність мами також скорочує час спілкування з дитиною. Більша частина розмов у сім'ї присвячена появі насвет малюка. Батьки повинні враховувати той факт, що дітям властивий егоїзм. І в цьому немає нічого дивного.

Період Вашої вагітності дуже головний момент, коли ревнощі можна попередити на корені. Потрібно показати, що старший син або дочка не стали для Вас менш важливі. Саме зараз потрібно ще більше уваги і турботи. Частіше розмовляйте з дитиною на тему появи нового члена вашої сім'ї. Розмови з « животиком» принесуть величезну користь. Починається так звана стадія знайомства і звикання.

Не буде зайвим дати дитині відчути , що він бере безпосередню участь у підготовці до появи малюка і від нього багато що залежить. Дітям подобається відчувати себе «дорослими». Брати на себе частину проблем і турбот батьків. Обговорюйте, яке ім'я дасте майбутній дитині всі разом. Всією сім'єю займайтеся облаштуванням кімнати, купівлею речей. Все це принесе безсумнівну користь. Ваш старший син або дочка полюбить не народженого поки брата або сестру ще, коли він буде перебувати в утробі матері. І головне, у неї розвинеться почуття відповідальності.

Пройшли пологи. Тато зі старшим дитиною чергували біля вікна, приносили передачі, влаштовували салют в честь народження малюка. І ось настає довгоочікуваний день виписки з пологового будинку. Нехай новоспечені родичі відразу ж будуть разом, як можна більше часу. Колискові на ніч, спільні прогулянки, заміна памперсів , годування, купання та ігри, все це підійде як не можна до речі. Основне не перестаратися і не зробити так, щоб турбота про молодшого брата або сестри перетворилася в непідйомну ношу. Щоб у старшого дитини був свій простір, де він може побути на самоті, відпочити, де буде лише його територія. Не забувайте говорити з ним, цікавитися його проблемами, думками. Не заохочуйте також ревнощі у молодшого дитини. В корені присікти це поведінка треба непомітно і м'яко. Створити в будинку атмосферу затишку і тепла .

Пролетить час, а Ви побачите, що у вашій сім'ї між дітьми панує любов і взаємна прихильність. Від притаманного дітям егоїзму не залишиться і сліду. Батькам потрібно дивитися в майбутнє і бути впевненим в тому, що, навіть подорослішавши, їх діти не кинуть один одного в складній життєвій ситуації. Все це повинно закладатися саме в дитинстві. Адже попередити проблему значно простіше, ніж в кінцевому підсумку вирішувати її.