Дитина народжується зовсім маленька, безпомічна і нічого не вміє робити за винятком харчування грудним молоком. Однак з кожним днем вона росте, розвивається, дорослішає, набуває все нові навички та бажання. І одного разу ви розумієте, що вашій дитині вже недостатньо грудей і пляшечки з молоком - прийшла пора вчити його манерам живлення за допомогою хитромудрих пристосувань.

Як вибрати підходящу посуд?

Покупка першої посуду малюка - справа вкрай важлива і відповідальна, так як від неї багато в чому залежить те, наскільки швидко ви зможете навчити своє чадо їсти правильно і акуратно.
По-перше, вибирайте для дитини тільки яскравий посуд з цікавими малюнками, візерунками та малюнками. Звичайно, при цьому вона повинна бути якісною - але з нудною, нехай і дуже стильною, посуду вашому малюкові захочеться щось з'їсти з набагато меншою ймовірністю. Барвисті і цікаві візерунки зовні тарілок і чашок допоможуть зацікавити його тим, що знаходиться у них всередині.
Перший посуд малюка
По-друге, заздалегідь продумайте, посуд з якого матеріалу ви б хотіли придбати для дитини. В тому питанні існує три основні варіанти: пластик, кераміка й порцеляна. Пластик хороший тим, що він легкий, зручний і небиткий - з пластиковим посудом ви можете бути впевнені, що дитина не зробить собі синяк тарілкою і не розіб'є її на тисячі осколків. Однак термін служби таких виробів становить не більше п'яти років, і їх не можна ставити в мікрохвильову піч.
Переваги кераміки і порцеляни полягають у тому, що вони краще утримують тепло - якщо ваша дитина їсть повільно, це особливо важливо. Крім того, з-за їх істотної ваги малюкові буде складніше підняти таку тарілку і куди-небудь її кинути. Але якщо йому це вдасться - того, кому дістанеться плошкой, буде дуже боляче.
По-третє, дитячі вилочки обов'язково повинні мати закруглені кінці, а ложки - ковші з м'якого пластику. Ручки цих приладів обов'язково повинні бути покриті покриттям. Краї всіх предметів дитячого посуду повинні бути ідеально гладкими, без будь-яких задирок та виступаючих гострих частин.
По-четверте, поцікавтеся різними функціональними «наворотами», які можуть підійти вашому малюкові. Наприклад, для повільних їдців підійде посуд з подвійним дном, для любителів покатати тарілку по столі - посуд з присосками на дні і т.п.