Дитяче менюЯк скласти дитяче меню і організувати дитяче харчування? Правильні відповіді на ці питання допоможуть вам ваш веселий здоровий малюк буде рости на радість батькам.
Дитяче меню можна розділити на основні принципи і конкретні дитячі рецепти.
Прилучення до культури харчування починається з введення прикорму, але найбільш складно підбирати дитяче харчування після першого дня народження. У цей час дитина вже багато що розуміє, тому дитячі рецепти повинні бути різноманітними, але не виходити за рамки здорового харчування.
Основне правило: дитяче меню має увібрати в себе все найкраще в оптимальному поєднанні. Жири, білки, вуглеводи, вітаміни і мінерали - не порожні слова, а запорука того, що у вас виросте здоровий малюк.
Добові норми поживних речовин визначаються віком дитини, його вагою і станом здоров'я. З цього виходить, що дитячі рецепти ви можете моделювати самі, в залежності від розміру порції.
Дитяче харчування вимагає ретельного дотримання енергетичного балансу, адже пузатий, червонощокий карапуз, не завжди одне і те ж, що здоровий малюк.
Білки в раціоні повинні бути неодмінно. 30-40 гр. білків, переважно тваринного походження повинні входити до щоденного дитяче меню. Дитячі рецепти містять масу поєднань м'ясних і молочних продуктів, а також яйця, рибу та злакові.
Другий наріжний камінь вежі «дитяче харчування» - це жири. На відміну від нас, дорослих, здоровий малюк просто не може жити без насичених жирів. Сміливо включайте в дитяче меню 40 г тваринних жирів кожен день. Молоко і кефір можна вживати самостійно, масло і сметана входять в багато дитячі рецепти. Крім молочних жирів не забувайте про жирних сортах риби. Крім корисних кислот Омега вони додають в дитяче меню вітамін Д.
Дитяче менюВаш здоровий малюк жахлива ласун? На жаль цукерки, печиво і газована вода, не самі корисні джерела вуглеводів, і тому дитяче меню і дитячі рецепти повинні містити солодощі і цукор в обмеженій кількості. Набагато краще, якщо дитяче харчування грунтується на овочах, фруктах, каші і макарони. Вуглеводи - самий головний постачальник енергії, без якої здоровий малюк не може пізнавати світ. Так що сміливо вводите в дитяче меню до 200 г вуглеводів на добу.
Щоб зробити дитяче харчування смачним і різноманітним, потрібно навчитися правильно готувати і комбінувати. Багато дитячі рецепти поєднують у собі продукти різних дієтичних груп: молочна каша, овочеве пюре з фрикадельками, рисовий пудинг з джемом і т.д. Однак дитяче меню не повинно містити смажених, гострих, копчених і надмірно жирних страв.
Здоровий малюк відмінно снідає кашею. Вона досить довго перетравлюється і дозволяє дитині бути ситим до обіду. Пудинги і запіканки теж відмінний варіант, пошукайте дитячі рецепти і розпишіть дитяче меню на тиждень. Обідній дитяче меню зазвичай містить бульйони, супи-пюре, м'ясний або рибу з овочами. А ось дитяче харчування другої половини дня краще побудувати на основі овочевих салатів і молочних продуктів.
Після виходу свого чада з дитинства, багато батьків вважають, що дитяче меню може обійтися без молока. Насправді дитяче харчування грунтується на молочних продуктах, адже воно - джерело вітамінів і мінералів. Молока в чистому вигляді, або входить в дитячі рецепти, ваша дитина може випивати до 500 мл у день. Якщо ж здоровий малюк віддає перевагу кисломолочні продукти, пропонуйте йому щодня сир зі сметаною або вершками, кефір або сир. А ось широко рекламовані йогурти краще включати в дитяче меню зрідка, як десертів. Адже вони містять цукор, ароматизатори і консерванти, які не роблять дитяче харчування здоровим.
Багато дитячих рецептів включають м'ясні продукти - джерела незамінних кислот. Крім білкової цінності м'ясо багате вітамінами і мінералами (залізо, цинк) - здоровий малюк повинен отримувати ці речовини щодня. Добре б вводити в дитяче меню яловичину, кролика, курку і індичку. Дитяче харчування дошкільнят можна урізноманітнює нежирної свининою з бараниною. Складіть тижневий раціон, чергуючи дитячі рецепти на основі м'яса зі стравами з риби та яєць. Однак пам'ятайте, що навіть здоровий малюк повинен робити перерви в споживанні яєць в 1-2 дні, а алергікам і діткам з проблемами ШЛУНКОВО-кишкового тракту краще проконсультуватися у лікаря.
Крім м'яса, потужним джерелом білка і вітамінів є злакові. Дитяче меню повинно містити каші і хліб. Звичайно саме корисне дитяче харчування складається з цільнозернових круп, але діти не рідко відмовляються їсти такі каші. Візьміть на озброєння всі найкращі дитячі рецепти, в яких солодка олійна кашка містить фрукти, мед, варення і цукати і просто тане в роті. Здоровий малюк кривить рот і відсуває тарілку? Попрацюйте над зовнішнім виглядом. Дитяче харчування зобов'язане бути смачним, а страви в тарілці - красивими, адже тільки їжа, з'їдена із задоволенням, приносить користь.
Готуйте дитячі рецепти, в яких каші поєднуються з молоком, овочами та фруктами. А ось злакові з м'ясом в дитяче меню краще не додавати.
Дитяче менюЩодня заповнювати норму витрачених вітамінів і мінералів - з цим завданням може впоратися збалансоване дитяче харчування. Овочі та фрукти містять клітковину, багато корисних мікроелементів. Грубі волокно активно очищають кишечник, і, як відомо, здоровий малюк не має проблем зі стільцем. Овочі можна поєднувати з усіма групами продуктів, але особливо корисно комбінувати м'ясо зі свіжими овочами. Нехай дитяче меню увійде зелень: цибуля, петрушка і кріп, коренеплоди: моркву, буряк, селера.
Щоденна норма пиття визначається з розрахунку від 30 до 100 г на 1 кг ваги. Така кількість рідини в дитяче харчування можна ввести у вигляді супів, соків, киселів і звичайно компоту. Якщо ваш здоровий малюк п'є воду в чистому вигляді - це прекрасно. Не потрібно ламати голову і розшукувати дитячі рецепти морсів і коктейлів, залишивши їх для урочистих подій. Хоча, чим не свято, бачити, як здоровий малюк з радістю навертає другу тарілку супу.