Досить часто дитина в грі може прикусити язика. Оскільки мова - це орган з рясним кровопостачанням, то кров буває зупинити дуже важко. Що ж робити, якщо дитина прикусив язика ? Насамперед заспокоїти дитину, адже він переляканий і йому боляче. Вид крові може його налякати. Кількість червоної слини ще не говорить про силу прикусу. Ранка може бути зовсім крихітна, а дві краплі крові змішуючись зі слиною створюють ефект сильної кровотечі. Сильні кровотечі бувають при ударі від падіння.
Як зупинити кров, якщо дитина прикусив язика
До місця пошкодження необхідно прикласти тампон. Для цього візьміть стерильну серветочку, складіть у кілька разів і прикладіть до ранки. Можна змочити серветку в перекису. У роті завжди багато слини, тому серветка не присохнет до ранки і кровотеча скоро пройде.
Якщо пошкоджений кінчик язика, то притискати тампон слід до зубів, якщо бічна частина мови до десні, а якщо верхня частина - то до неба.
Саме рясне кровотеча спостерігається, якщо пошкоджена нижня частина мови. У цьому випадку тампон кладуть під язик, а мова притискають пальцями або ложкою. Змінюють тампон по мірі необхідності.
Можна прополоскати рот слабким розчином марганцівки або просто чистою водою.
Якщо кровотеча не вщухає, то доставте дитини в медичну установу. Можливо, дитина прикусив язика досить сильно і на ранку потрібно накласти шви.
Після зупинки кровотечі
Після того, як кровотеча зупинена, не давайте дитині їсти протягом двох-трьох годин. Гаряче і кисле краще не давати наступні п'ять годин. Зате ви можете йому дати посмоктати шматочок льоду або з'їсти морозиво.
Деякий час після того, як дитина прикусив язика , корисні полоскання рота настоєм шавлії.
У місці травми на мові утворюється наліт сірувато-білого кольору. Його видаляти не можна. Це захисна плівка і через кілька днів вона пропаде сама.