Літо обіцяє нам теплу погоду, велика кількість сонячних променів, можливість повалятися на пляжі, позасмагати. Здавалося б, що може бути краще для малюка, ніж прийняття сонячних і повітряних ванн. Під впливом ультрафіолету в організмі виробляється вітамін D, зміцнюється імунітет, шкіра набуває красивий літній загар. Але сонце таїть чимало небезпек, головна з них - сонячний опік. Лікуванням сонячного опіку повинен займатися лікар, але розпізнати поразку і надати першу допомогу при сонячному опіку необхідно вміти кожному.

Що таке сонячний опік?


На побутовому рівні сонячний опік розуміється як запалення, пошкодження шкірного покриву викликане надмірним впливом на нього ультрафіолетових променів. У зв'язку з тим, що у дитини шкіра більш ніжна і тонка, то вистачає і п'яти хвилин, щоб з'явився опік. Небезпека полягає в тому, що ознаки пошкодження з'являються через кілька годин, тому малюк продовжує перебувати під сонцем, що погіршує ситуацію. Якщо дитина почервонів, відчув печіння на шкірі, сонливість або надмірне збудження, його необхідно відразу відвести в тінь і надати допомогу. Крім почервоніння ознаками сонячного опіку також відносяться висока температура, озноб, нудота, блювота, пухирі.

Що робити при сонячному опіку: перша допомога


Чим лікувати сонячний опік у дитини: засоби та мазі від опіку шкіри

Пам'ятайте, що лікувати сонячні опіки самостійно не варто, особливо, якщо з'явилися міхури, висока температура, блювота або пронос, а також якщо дитині немає ще й року. Проте до приїзду медиків можна полегшити стан малюка. Перша допомога при опіку полягає в тому, що ви відводите дитини у прохолодне й добре провітрюване місце, намагаєтесь максимально охолодити тіло. Для цього варто намочити простирадло або рушник і вкрити малюка. На лоб, зап'ястя і щиколотки зробіть охолоджувальні компреси. Головне, не переохолоджувати. Намагайтеся постійно зволожувати шкіру (якщо покрив цілісний), в разі температури вище 38? використовуйте жарознижуючий засіб. Пам'ятайте, що дитина відчуває патологічні втрати рідини, тому змушуйте його як можна більше пити. Оптимальним буде використання регидратантов - препаратів, що продаються в аптеці і здатних усунути зневоднення. Якщо такого засобу немає, використовуйте мінеральну або просту питну воду

Народні засоби для лікування сонячного опіку у дитини


Існує безліч народних засобів, що допомагають при сонячних опіках. Вони здатні охолодити шкіру і зняти хворобливі відчуття. Відмінний засіб, який зніме почервоніння, усуне біль і зволожить - сметана або кисле молоко. Намажте її на пошкоджені після пребывния на сонці ділянки. Протизапальну дію має картопля. Сирої бульба необхідно подрібнити в блендері, а кашку використовувати в якості маски. Кращими зволожуючими засобами є сік огірка і алое, вони подарують свіжість і відчуття комфорту. Плюс всіх перерахованих коштів у тому, що вони абсолютно безпечні для малюка і завжди є під рукою.
Кращим лікуванням сонячних опіків є їх профілактика. Не виходьте з дитиною на вулицю з 11 до 15 годин, надягайте на малюка штани, футболку і панаму, використовуйте спеціальні мазі від сонячних опіків. При виборі сонцезахисного крему орієнтуйтеся на вік дитини і ступінь захисту, краще, якщо засіб буде гіпоалергенним і водостійким. Після довгого перебування на вулиці намажте дитини охолоджуючим гелем.