Обов'язково. Причому намагайтеся не сюсюкати. Звичайно, дуже важко втриматися, бачачи ці прекрасні, здобні щічки, але необхідно себе дисциплінувати. Оскільки дитина вже чує звуки вашого голосу і в його пам'яті відкладаються «сюсюкающие» звуки, що може значно вплинути на його промову, коли він почне говорити сам.
Розповідайте йому про свої дії, читайте ритмічні короткі дитячі вірші, наспівуйте пісеньки. Пісенний репертуар може бути досить широкий, не тільки колискові пісні. Дитина вже місяць реагує на пісні, які співає йому мама.
В кінці другого місяця у дитини з'являється посмішка . В основі своїй, посмішкою він зустрічає рідні обличчя. Таким чином, сукупність голосового контакту і візуального дають дитині почуття захищеності, і він радіє світу, зустрічаючи його посмішкою. Посмішка є певним «провокаційним» поведінкою малюка. Адже усміхненого дитині дуже хочеться щось сказати, а це в свою чергу задовольняє його потреби в звуковому супроводі контакту матері або іншого близького родича, з дитиною.
Крім усього іншого, розмовляючи з малюком, ви готуєте його до найважливішої функції його розвитку - оволодінням мовою. Оволодіння промовою базується на двох китах: формування фонематичного слуху. Це вміння розрізняти голосні і приголосні звуки, тверді і м'які, глухі і дзвінкі, шиплячі та свистячі. І друге, формування звуків мови.
Якщо ви не будете розмовляти з малюком як ви розвинете його фонематичний слух? Тому розмовляйте і розмовляйте активно, зі своєю дитиною. І нехай всі родичі і знайомі розмовляють з ним. Чим більше слів ви будете вживати в розмові з малюком, тим швидше у нього відбудеться необхідне для розвитку мовлення злиття звуків, які він чує у «дорослої» мови і звуків, які буде вимовляти сам. Так і пасивний словник його буде наповнюватися значніше раніше і активніше, ніж у дитини, з якими не розмовляють.
Він ще поки не розуміє слова, до нього звернені, але інтонація, з якою сказані слова, створює в його мозку якусь картинку і з часом, якщо продовжувати весь час з ним розмовляти, він навчиться співвідносити слова і інтонацію і почне вловлювати зміст, спочатку по інтонації, а по мірі розвитку вже і за допомогою слова.