Молода мама - поради молодим мамам, депресія і психологія мам

Поява нового чоловічка в сім'ї кардинально змінює психологію молодої мами, а слідом за цим веде за собою зміни в подружніх стосунках. Це незаперечний факт, про який написано море різної інформації. І, тим не менш, ця тема ще не вичерпано до кінця. У цій статті ми спробуємо розкрити справжні причини психологічних змін мами. І разом з цим спробуємо попередити можливий «розлад» в сім'ї або зробити його менш болючим.
Отже, що змінилося в психології мами з появою малюка?
Для відповіді на це питання, заглянемо в минуле - в той саме час, коли відносини між вами тільки шикувалися. Вона була справжнім втіленням жіночності: чуттєва, ніжна, мила і така беззахисна. Хотілося приховати і захистити її від цього величезного світу. Хотілося вічно відчувати її в своїх обіймах. Це було Так зворушливо. Мудра і прониклива, вона завжди якимось незбагненним чуттям знала, коли у вашому житті відбувалися серйозні зміни. І допомагала своїм ненав'язливим участю і порадами. Вона була відданим і щирим другом і, одночасно, пристрасною коханкою. Таких збігів у вашому житті не було ніколи. Вона, безсумнівно, ідеально підходила вам і тому стала вашою дружиною.
Минуло ще трохи часу, і у вас з'явився малюк. Це крихітне забавна істота стало втіленням любові і якогось високого життєвого сенсу. Шкода, що його поява спричинила за собою незворотні зміни, пов'язані з поведінкою вашої супутниці. Неприборкані спалахи емоцій: роздратування і невдоволення, що доходять до докорів, перемежовуються зі сльозами і капризами. І так далі і так далі Не хочеться зупинятися на цьому занадто довго. Треба лише сказати, що така поведінка - не тільки типова депресія молодої мами, причина якої молоді гормони. Така поведінка - наслідок зміни її статусу. Тепер вона стала мамою.
Ось з цього місця детальніше. Мама - це величезна відповідальність, яку потрібно взяти і понести. Тому мама завжди сильна, рішуча, іноді владна і часто тверда, як сталь. Всі ці якості накладають серйозний відбиток на характер і психологію молодої мами . Більше того, зміна статусу відбувається настільки швидко, що якось підготуватися до нього - усвідомити, наприклад, що відбувається, абсолютно немає часу.
У підсумку ось, що виходить. Мила, добра, ніжна і жіночна улюблена стає більш вимогливою і сильної мамою. Всередині новоспеченої мами відбувається серйозний розкол, який доставляє їй серйозні неприємності у відносинах, насамперед, з самою собою. А як наслідок - з чоловіком. Це відбувається в душі кожної жінки. Її подвійна природа: з одного боку - жіноча, а з іншого боку - материнська відтепер не дають їй жити спокійно. Ці дві сторони далекі так само, як північний і південний полюси земної кулі. Що тут можна зробити?
Які поради молодим мамам дати?
Перше. Молодій мамі необхідно усвідомити і прийняти свою двоїсте положення: перше - жінка і друге - мати. До речі, в цьому прийнятті полягає половинна частка успішного виходу з цієї складної ситуації.
Друга. Мамі необхідно погодитися з тим, що і жіночна, і материнська боку її природи мають повне і обґрунтоване право на існування. Це внутрішнє згоду дозволить уникнути внутрішньої боротьби.
Третє. Мамі просто необхідно навчитися бути гнучкою для того, щоб вправно лавірувати між «двома вогнями» (чоловіком та дитиною) і проявляти себе, то в якості м'якої, слухняною і жіночною натури, то в якості сильної та принципової мами. І ні в якому разі не переплутати своїх ролей. Тому що чоловік не сприймає поводження з ним, як з дитиною, і ніколи не погодиться «ховатися за материнську спідницю» і знаходитися «під каблуком» у дружини. А для дитини надмірно м'яка і беззахисна мама - не авторитет.
Тому, прислухайтесь до голосу свого серця і сміливо крокуйте вперед до осягнення своєї жіночої природи! Дерзайте, дійте і зберігайте мовчання, залишаючи за собою повне право - бути повним втіленням живої таємниці.