Як зберегти здоров я школяраПомічено, що процес шкільного навчання може стати причиною виникнення ряду захворювань. Фактори ризику тут: погана освітленість, стрес, нерегулярне харчування, неправильне положення тіла. Ось деякі поради, які допоможуть вам зберегти здоров'я ваших дітей.
Хвороби шлунково-кишкового тракту є практично у всіх школярів. У запущених випадках може допомогти тільки звернення до лікаря. Але до цього не дійде, якщо дитина привчена до режиму дня.
Не намагайтеся вранці нагодувати дитину на день вперед. З ранку, він тільки встав, а організм ще не прокинувся і їсти не хоче, нехай малюк з'їсть що-небудь легке, наприклад, йогурт, сирний сирок з чаєм. Даючи продукти з собою, не забудьте про друзів своєї дитини (якщо вони їдять разом). Тактика видачі грошей на руки підриває здоров'я чіпсами, горішками і т. д.
Обід повинен бути повноцінним. Дискусії про обов'язкове включення супів в меню не закінчилися. Тому якщо не супами, то соками можна забезпечити заповнення рідини в організмі. Газовані напої краще виключити зовсім.
Між іншим здорове харчування сприятливо позначиться і на зубах школярів. Якщо з питання впливу солодощів на зуби фахівці так і не прийшли до згоди, то про шкоду барвників та консервантів їх думку однозначно.
Падіння зору школярів розглядається в світлі підвищеного навантаження. Проведені дослідження підтвердили, що погіршення, насамперед, пов'язано зі спазмом м'язів ока, звідси всі лікувальні і профілактичні методики. Багато сказано про роль комп'ютерів в цьому процесі. Це і тривале навантаження, і звичка зосереджуватися на близькій відстані, і емоційне напруження. Хвилини відпочинку необхідні щогодини. Не забувайте про правильне освітлення робочого місця дитини. Робота за комп'ютером вечорами без додаткового освітлення неприпустима. Робіть разом з дитиною вправи для м'язів очей (обертання очима - для зовнішніх, а для внутрішніх - переміщення фокуса).
Спазми м'язів, обумовлені неправильним положенням тіла, найчастіше призводять до такої відомої патології як сколіоз. Це порушення постави, обумовлене слабкістю кістково-м'язового каркаса. Біда в тому, що тіло людини не пристосована до тривалого сидіння. Тому для дитини просто необхідна парта, за якою він не буде ссутулиться, а якщо ви проконтролюєте посадку в майбутньому уникнете багатьох проблем. Правильна посадка за столом покращує роботу внутрішніх органів. Висота стільця повинна забезпечувати кут в 90 градусів між стегном і гомілкою, між гомілкою і підлогою. Між тулубом і партою має бути простір з кулак. Плечі при роботі за столом повинні бути на одному рівні, опущені, а обидві ноги обов'язково на підлозі. Відстань від очей до книжки не менш 30 див Відразу привчайте всю роботу робити за столом, в тому числі і читання.
Прояви сколіозу часто повністю оборотні. На першому місці по лікуванню і профілактиці варто гімнастика. Вправи повинні бути спрямовані на зміцнення м'язів спини і закріплення рівної постави. Можна проводити вправу біля стіни, витримуючи по 5-10 хвилин в рівному положенні. Розслаблення на підлозі або водні процедури допоможуть зняти м'язову напругу. А то й просто віддайте дитину в бальні танці.
Стрес, а точніше дісстресс (постійний стрес), є важливим чинником не тільки для здоров'я, але і для формування характеру в цілому. У школі дитина вперше може вперше познайомитися з наркотиками, цигарками, спиртним. Психологи довели, що маленькій людині дуже важко зорієнтуватися в нових умовах. У більшості випадків цього можна уникнути. Для цього частіше спілкуйтеся і знайомте дитину з усім, що може зустрітися йому в житті. Хоча, здоровий спосіб життя батьків - це найкращий спосіб для дитини не привчитися до поганого.