Фізичні вправи. Про користь фізичних вправ для здоров я дітейУ минулому фізичні вправи були частиною повсякденного життя кожної людини. Адже не було автомобілів, так що людям доводилося йти пішки, їхати на велосипеді або скакати верхи на коні. Не було комп'ютерів, телевізорів, аудіо-плеєрів, домашніх кінотеатрів, тому діти більше часу проводили на вулиці, граючи в рухливі ігри з сусідськими дітьми або домашніми тваринами. Всю домашню роботу виконували вручну, а не за допомогою пральних або посудомийних машин, сушарок та пилососів. В роботі по дому діти допомагали дорослим. Вся ця діяльність вимагала великої кількості енергії, тому люди підтримували гарну, здорову форму. Поступово люди стали менш активними. Це означає, що тепер ми частіше, ніж раніше, просиджуємо на своїй «п'ятій точці».
Але фізичні вправи повинні бути в радість. Тут незастосовні старі ідеї про те, що для досягнення якого-небудь результату треба пересилювати себе і що все корисне повинно бути нудним або неприємним. Виберіть те, що вам до душі - танці або велосипедні прогулянки, плавання або серфінг, теніс або командні ігри (баскетбол, футбол або волейбол). Інтенсивність активних вправ також повинна бути індивідуальною: коли ви втомитеся або вам стане важко, відпочиньте.
Про фізичні вправи
Щоденні фізичні вправи корисні в будь-якому віці, тому що вони:
• збільшують силу і тонус м'язів;
• допомагають спалювати зайві калорії;
• покращують самопочуття і дозволяють виконувати більше справ не втомлюючись;
• стимулюють кровообіг в м'язах і органах і таким чином покращують роботу організму;
• розминають суглоби, кінцівки і роблять їх більш гнучкими;
• покращують поставу;
• допомагають зосереджуватися, підвищують швидкість реакції;
• допомагають впоратися зі стресом;
• збільшують запас енергії;
• поліпшують сон;
• надають гарну фізичну форму, що підвищує самооцінку і надає впевненість у своїх силах.
Якщо ви раніше вели малорухливий спосіб життя, збільшуйте навантаження поступово. Почніть з 15 хвилин і потроху збільшуйте цей час так, як вам зручно. Рекомендована кількість часу - 15-20 хвилин вправ 3-5 разів на тиждень. Починайте з розминки і закінчуйте повільними вправами. Не забувайте потім випити води, щоб відшкодувати втрати рідини під час фізичного навантаження.
Якщо ви захоплюєтеся командними видами спорту, пам'ятайте, що ви робите це заради власного задоволення і для спілкування. Звичайно, дуже приємно перемагати, але люди займаються спортом не тільки з цієї причини. Деякі вимагають від себе занадто багато, а від цього бувають психічні розлади. Якщо вам стало недобре або ви відчули біль, не продовжуйте займатися тим, чим вам не хочеться. Оточуючі повинні зрозуміти вас. З часом у вас все вийде.
Мама каже, що не можна носити велосипедні шорти під спортивною формою. Чому?
Більшість велосипедних шортів зшиті з лайкри. Цей синтетичний матеріал перешкоджає циркуляції повітря, на відміну від тканини з натурального волокна (бавовни або льону). У статевих органах є багато потових залоз, тому під час інтенсивних фізичних вправ синтетичний матеріал сильно намокає від поту. Якщо на вас надіті синтетичні шорти, волога не випаровується і постійно впливає на шкіру, викликаючи роздратування або навіть грибкову інфекцію (молочницю). Бавовняні трусики вбирають піт і допомагають утримувати статеві органи у чистоті.
Правильний відпочинок
Крім фізичних вправ важливо знайти час для більш спокійних занять в колі родини або друзів. Крім занять спортом можна читати книги, малювати, грати на комп'ютері або музичних інструментах, грати в настільні ігри, ходити в походи або просто спілкуватися з цікавими людьми.
Один з видів відпочинку - перегляд телевізора, але він, як правило, вважається не дуже корисним заняттям. Коли люди сидять і дивляться телевізор, їх очі і думки прикуті до того, що відбувається на екрані, тому вони майже не звертають уваги на співрозмовників. Телебачення рідко розвиває уяву або творчі здібності, тому намагайтеся обмежувати перегляд телепередач. Вибирайте тільки пізнавальні передачі, які представляють безсумнівний інтерес.
Сон - джерело здоров'я і радості
Зростаючому організму потрібно багато енергії, а сон допомагає поповнити запаси енергії після напруженого дня. Багатьом підліткам потрібно більше часу на сон, ніж дітям або дорослим. Хороший сон важливий для хорошого фізичного та емоційного самопочуття. Точний час сну залежить від індивідуальних особливостей, але в середньому підліткам від 10 до 14 років потрібно 10 годин сну на добу.
Найкращий суддя в цьому - ваше власне тіло. Якщо ви через 8 годин прокидатися бадьорим і повним сил, то, ймовірно, саме стільки вам і досить. Якщо ж ви прокидаєтеся з працею і ледь не запізнюєтеся в школу, то, можливо, вам слід лягати спати раніше. Деяким людям в силу об'єктивних причин потрібно спати більше, ніж іншим.