Народження дитини - довгоочікувана і щаслива подія, з яким пов'язано багато приємних клопотів і серйозних обов'язків. Щоб дитя росло здоровим, міцним і розвивався за віком, необхідно повноцінне харчування і правильний догляд. Однією з обов'язкових процедур є масаж немовляті. Він сприяє поліпшенню дихання і кровообігу, підвищення тонусу м'язів, зміцнення серцево-судинної системи та імунітету.
Існує думка, що виконувати його потрібно тільки при певних проблемах зі здоров'ям. Насправді це не так. Звичайно, якщо існують відхилення в стані здоров'я та розвитку дитини, потрібно звернутися до фахівців за допомогою в цій справі. Але масаж новонародженому виконується не тільки в лікувальних цілях, але і для профілактики. Таку профілактичну процедуру може виконувати кожна матуся в домашніх умовах.
Як робити масаж немовляті
Перше питання, яке виникає у новоспечених мам: «Коли новонародженим починають робити масаж?». Більшість лікарів впевнені, що треба почекати 3-4 тижні після народження, коли дитина підросте і познайомиться з навколишнім середовищем. Однозначно, починати даний захід необхідно після консультації з педіатром і ортопедом. Станом дитини вони порадять, коли приступити до масажу і який він повинен бути - профілактичний чи лікувальний.
Перед тим, як робити масаж новонародженому, нігті на руках необхідно коротко обстригти, щоб не травмувати дитину. Обов'язково ретельно вимийте і зігрійте руки, зніміть всі прикраси - кільця, браслети, годинник. У приміщенні повинно бути тепло, світло і добре провітрено. Виконувати сеанс потрібно натщесерце або через 1 годину після їжі. Краще робити в першій половині дня після сну, коли дитина бадьорий і перебуває в гарному настрої. Під час процедури потрібно розмовляти з малюком або співати йому пісні. Тривалість - 10-20 хвилин.
У процесі можна використовувати дитяче масажне масло або крем, а також інші спеціальні дитячі зволожуючі засоби, якщо у немовляти немає на них алергічної реакції. Рухи повинні бути м'якими, необхідно здійснювати їх по ходу суглобів, не потрібно прикладати силу - дитина не повинна відчувати біль. Порядок проведення - від голови до ніг, спочатку на передній частині тіла, потім - на задній.
Розслабляючий масаж для немовлят виконується перед прийняттям ванни і сном, тоді малюк заспокоїться і буде добре спати. Тут використовуються тільки прийоми розтирання і поглажування. Малюк повинен отримувати задоволення від дотиків мами, а не відчувати дискомфорт з яких-небудь причин. Тому, якщо дитина плаче, вередує, викручується, краще припинити сеанс. Завжди варто звертати увагу на загальний стан здоров'я, самопочуття і поведінка дитини, адже існують моменти, коли масування не піде на користь.
Протипоказання для масажу немовлят:
інфекційні та вірусні захворювання;
підвищення температури тіла;
пахова, пупкова, стегнова грижа, схильні до обмеження;
важка форма рахіту;
вроджений порок серця, серйозні порушення в роботі серцево-судинної системи;
туберкульоз суглобів і кісток;
захворювання крові;
кровотечі;
гепатит;
гострі запальні хвороби лімфатичної системи, кісток і м'язів;
відкриті рани на шкірі, гнійники і різні висипання;
відкрита форма туберкульозу;
онкологія.
Якщо ви вирішили робити самостійно масаж немовляті, відеоурок стане вам помічником.
Тут ви знайдете підказки і покрокові інструкції з виконання. Масаж - невід'ємна процедура по догляду за дитиною. Якщо ніяких протипоказань немає, і ви бачите, що ваш карапуз здоровий, добре себе почуває і у нього прекрасний настрій, сміливо приступайте до такого корисного заходу.