Ігри в дорозі для дітей 3-4 років

В які ігри можна пограти з дитиною в дорозі? Чим зайняти дитину в дорозі?
Ви сидите за кермом, а дитина відволікає вас? Чи довго їдете в поїзді, автобусі, і вам нема чим зайняти дитину? Візьміть з собою зручне сумочку, куди покладіть улюблені іграшки дитини, книги, нову іграшку, папір, олівці, музичні іграшки, касети із записом дитячих пісень іт. д. Ці розвиваючі ігри розвивають цілісне сприйняття, творча уява і пам'ять.
Пропонуємо вам кілька ігор, які в які можна грати в дорозі.

Улюблена іграшка


? Візьміть з собою в дорогу улюблену іграшку дитини, і якщо ви не можете приділити йому увагу, нехай він грає з нею на задньому сидінні машини - розмовляє з нею, показує у вікно дорогу і т. п.

І так цілий день»


? Якщо дитина любить говорити по телефону, візьміть в дорогу іграшковий мобільний - нехай він розмовляємо по ньому. Ну а з ким він буде говорити, якусь тему вибере - вирішувати йому. Ви можете підказати, тільки в тому випадку, якщо урвалася нитка «розмови».

Калейдоскоп


Гра розвиває цілісне сприйняття і творчу уяву
? Як граємо: ви сидите за кермом і слідкуйте за дорогою - хай дитина розглядає візерунки в калейдоскопі і розповідає вам, на що вони схожі. А якщо ви не за кермом - розглядайте їх по черзі і придумуйте їм назви.

Валізка


Гра тренує пам'ять
? Як граємо: ви говорите: «Я поклала в чемоданчик яблуко». В свою чергу дитина повинна сказати: «А я поклав у валізу яблуко і грушу». Ви продовжуєте: «Я поклала в чемодан яблуко, грушу і зливу» і т. д. до тих пір, поки не вичерпаються перераховуються фрукти або хто-небудь не помилиться.
? Закріплюємо: міняйте тематику, почніть перераховувати: «На городі я знайшла для роботи граблі, лопату, лійку, шланг, відро» і т. д. Якщо дитина знає алфавіт, можна перераховувати предмети в алфавітному порядку.

«Від посмішки стане всім світліше»


Гра формує довільну пам'ять
? Як граємо: увімкніть магнітофон із записом дитячих пісень і пограйте у «Угадалки» - з яких мультиплікаційних фільмів взяті пісеньки? Герой їх співає? Підспівуйте, плескайте в долоні.

Малювалки - пралки


? Візьміть з собою в дорогу графітову дошку і малюйте на ній. Вона дуже зручна: якщо щось не влаштовує дитину чи не залишилося на ній вільного місця - все можна стерти.
? Нехай дитина намалює улюблену іграшку, напише слова, які ви будете йому диктувати, цифри та багато іншого. Нехай він загадає загадку про те, що намалював, а ви будете відгадувати. Може вийти смішно і цікаво.
? А коли ви приїдете додому, нехай він розповість розповідь за малюнком.

Наклейки


Гра на розвиток дрібної моторики, на тренування вміння класифікувати.
? Як граємо: візьміть з собою в дорогу альбом і наклейки - машинки, квіти і т. д. Нехай дитина їх наклеює в довільному порядку або розподіляє за групами: овочі на одній сторінці, фрукти - на іншій; чергує за кольором, формою або так, як йому подобається. Це заняття можна озвучити: нехай він скаже вам, наприклад, що він наклеює овоч, а ви вгадуєте, який саме. Так ви і не помітите, як доїхали до потрібного місця!
? Альбом поповнюйте. Нехай дитина дасть йому назву («Улюблені іграшки», «Книга про риб» і т. д.).

Магнітики


? Візьміть з собою в дорогу магнітну дошку і різні магнітні предмети, картинки. Їх можна розкладати по темам: овочі, меблі, предмети для зимових розваг, квіти і т. д. Дитина може викладати слова з літер.
? Або, не відриваючись від керма, ви можете загадати йому просту задачу, а він викладе з лічильних паличок відповідь на неї.

«На лузі пасуться ко»


Гра на розвиток мови. Вона вчить складати слова, додаючи до речі інші
? Як граємо: заспівайте з дитиною пісню:
- Далеко, далеко на лузі пасуться ко
- Коні!
- Ні, не коні. Далеко, далеко, на лузі пасуться ко
- Кози!
- Ні, не кози. Далеко, далеко, на лузі пасуться ко
- Корови!
- Правильно, корови. Пийте, діти, молоко - будете здорові.
? Грайте далі - Мо (-лоток, -локо, -роженое) і т. д. Міняйтеся ролями - дитина називає склад, а ви досказываете слово. Називати можна в алфавітному порядку: ви почали, дитина продовжив, і так на кожну букву. Наприклад, А-ня, ба-бонка, ве-си, го-рох

Бочка-точка


? В дорозі можна пограти і в риму. Ви починаєте: «Бочка», - дитина відповідає, наприклад: «Донька», - ви продовжуєте: «Щічка», - він: «Купина», ви: «Сквоч - ка». Дитина скаже вам, що такого слова немає. Але це не важливо, важлива рима. Потім міняйтеся ролями.

«Виглянь у віконце»


? Якщо ви їдете в машині, то можна відкрити віконце і послухати звуки, що доносяться з вулиці, назвати їх: шум дощу, шелест листя, голоси людей і т. д. Порівняйте - однаково ви чуєте ці звуки?

Музичні іграшки


? Можна взяти з собою в дорогу музичні іграшки і влаштувати концерт для мами. А вона буде стежити за дорогою. Дитина може підспівувати іграшок. А може, і мама буде співати - так веселіше і коротша дорога здасться.

«Коли ми приїдемо»


? Діти цього віку люблять планувати, що вони будуть робити, доїхавши до місця. Підтримайте розмова: що ви будете робити, коли приїдете, що будете робити пізніше?
? Обговоріть з ним меню вечері або обіду. Це вчить дитину продумувати свої дії і дає можливість відчути себе дорослим.