Рухливі ігри для дітей від 6 до 12 років

Діти дуже люблять рухливі ігри. Це ігри для будь-якого часу року. Ігри прості в підготовці і проведенні. Рухливі ігри для дітей дошкільного віку та молодших школярів. У кожній грі детально описані правила і вказані які якості розвиває ця гра.

Карельські салки


Карельські салки - це веселі зимові квача на санках. Добре тренує м'язи ніг і витривалість дітей. А так як гра проходить на вулиці, на свіжому повітрі, то підвищується імунітет і здоров'я всього організму дитини.
Для гри потрібні санки (по штуці на дві людини) і рівна засніжена майданчик.
Гравці діляться на пари - один з пари сідає на санки - «вершник», а другий гравець буде возити вершника на санках - це «олень». За жеребом або считалкой вибирається водящая пара.
Як і в звичайних салках - водящая пара повинна наздогнати будь-іншу пару. Але салить може тільки вершник (він повинен доторкнутися до іншого вершника), а олень - тільки тягне санки з вершником.
Як тільки вершник провідною пари осаливает іншого вершника, так пари з осаленным гравцем стає провідною.
Примітки . Пасажирам забороняється торкатися ногами снігу (тобто вставати на ноги).
Пара, у якої вершник перекинувся на санках або впав, стає водящей.
Вік гравців: від шести років
Гра розвиває: витривалість, сила
Кількість гравців: 4 і більше
Місце гри: вулиця
Необхідні речі: санки, сніг

Снігові салки


Снігові салки - це ще один варіант салок, для гри на вулиці в зимовий час. Як і всі салки - динамічна гра, яка добре розвиває координацію, реакцію і покращує здоров'я граючих дітей.
Вибирається салка (ведучий) з допомогою лічилки або жеребу. Обумовлюються межі, далі яких гравці не можуть забігати (буде ідеально, якщо можна накреслити коло).
Салка стає в центрі обговорення майданчики і звідти намагається засалити сніжком бігають гравців.
Якщо бігає гравця осалили сніжком, то він також стає салкою. А з того місця, де його осалили, намагається засалити сніжками інших бігають дітей.
Коли стає салок більше, ніж бігають гравців, гра закінчується. Залишилися бігають гравці оголошуються виграли.
Після закінчення гри, гра починається заново.
Примітки. Перед початком гри можна допомогти салке заготовити кілька сніжків, щоб гра була більш динамічною.
Вік гравців: від шести років
Гра розвиває: координація, реакція
Кількість гравців: 6 і більше
Місце гри: вулиця
Необхідні речі: сніг

Вишибали


Популярна, динамічна і азартна гра з м'ячем. Розрахована на велику кількість людей. Пред'являє серйозні вимоги до фізичної підготовки в плані витривалості.
Для гри потрібно як мінімум 3 людини. З них 2 вышибающие (вишибали) і один ведучий. Вишибали встають приблизно в 5 - 10 метрів один від одного (за домовленістю), а ведучий між ними.
Суть гри: потрапити по ведучому з допомогою м'яча (вибити його). Ведучий може ловити м'яч (свічки) до того, як той вдаритися об землю.
Грати можна як на вулиці, так і у великому залі (наприклад, у спортивному залі школи). Правила гри для трьох гравців Гравці домовляються про відстані між вишибалами і креслять лінії, ближче яких вышибалам не можна підходити один до одного - чим більше відстань, тим важче вибивати і легше ухилятися від м'яча.
Ведучий знаходиться в просторі між вишибалами, які намагаються вибити його.
Той, хто вибив ведучого, стає на його місце, а колишній ведучий стає викидайлом.
Спіймана свічка використовується як додаткова життя (необхідно потрапити ще раз, щоб зняти свічку).
Правила гри при кількості гравців більше трьох
Гравці діляться на дві команди: які вибивають і ведучих.
Гравці домовляються про відстані між вишибалами і креслять лінії ближче яких їм не можна підходити один до одного - чим більше відстань, тим важче вибивати і легше ухилятися від м'яча.
Команда ведучих знаходиться посередині шибайголів.
Вишибали намагаються вибити ведучих з допомогою м'яча. Вибитий виходить і чекає закінчення гри або поки йому не віддадуть свічку.
Зловив свічку може повернути назад одного з раніше вибитих.
Коли залишається останній ведучий - він повинен ухилитися від меча стільки разів, скільки йому повних років. Якщо він ухилився вдало, то вся команда заходить назад і все починається з початку. Інакше команди міняються місцями.
Вік гравців: від шести років
Гра розвиває : витривалість, координація, реакція
Кількість гравців: 3 і більше
Необхідні речі: м'яч

Півнячі бої


Гра дуже нагадує півнячі бої, тому і була так названа.
Чертиться коло або лінія на землі або лягати мотузочок на підлозі.
Початкова позиція: гравці стоять на одній нозі навпроти один одного, а руки зачіпаються в замок за спиною.
Завдання гравця: виштовхнути іншого гравця за коло (або перейти за лінію), не розчіплюючи рук і не ставлячи другу ногу на землю
Штовхати можна тільки плечем або грудьми. Переможеним також вважається той, хто опустить другу ногу на землю або расцепит руки.
Вік гравців: від шести років
Гра розвиває : координація, сила
Кількість гравців: 2

Сифа


Це одна з найулюбленіших ігор всіх школярів! З-за своєї травмонебезпечності (в залежності від предмету), в цю гру грають в основному хлопчики. Але її також люблять і активні дівчинки.
В основі цієї гри лежить гра Квача. Але на відміну від Квача, в цій грі осаливание відбувається за допомогою якого-небудь предмета, званого «сифой».
Як сифы часто виступають: шкільна крейдяна ганчірка, статева ганчірка пов'язаний у вузол або будь-який інший відносно-дрібний предмет, до якого просто не приємно наближатися, не кажучи про те, щоб бути ведучим.
Особливо гарні в якості сифы якісь гумові речі: маленький гумовий м'ячик, кистьовий експандер. Гарні вони тим, що отпрыгивают від твердих поверхонь, що додає азарту в гру у випадку промаху.
Гра не пред'являє вимог до віку, але з-за її специфіки, в неї грають, в основному, діти шкільного віку.
Діти можуть вибирати ведучого з допомогою лічилки або гри «Камінь, ножиці, папір». Але найчастіше ведучим є призвідник гри або залишився ведучим з минулого разу.
Існує два види сифы: сифа руками і сифа ногами.
Правила сифы руками
Завдання ведучого - потрапити сифой по іншому гравцеві. Робиться це руками.
Гравець яким потрапили сифой - стає ведучим.
Можна чи ні сифить назад - вирішується на початку гри. Якщо людей більше 4 то, як правило, назад не сифят, інакше можна сифить назад, але потрібно дати можливість втекти протягом 3-5 секунд.
Правила сифы ногами
Завдання ведучого - потрапити сифой по іншому гравцеві виключно з допомогою ніг.
Гравець яким потрапили сифой - стає ведучим.
Ведучому дозволяється тримати руками іншого гравця, щоб було легше потрапити.
Можна чи ні сифить назад - вирішується на початку гри. Якщо людей більше 4 то, як правило, назад не сифят, інакше можна «сифить» назад, але потрібно дати можливість втекти протягом 3 - 5 секунд.
Примітки. Оптимальна кількість гравців - 4 і більше.
Вік гравців: від шести років
Гра розвиває: витривалість, координація, реакція
Кількість гравців: 4 і більше

Стрибки через рів


На піску (землі, підлозі) гравці малюють дві лінії на невеликій відстані один від одного. Ці лінії - «рів». Гравці діляться на дві команди.
По черзі гравці з різних команд підходять до «рву» з закритими очима і стрибають. Завдання - перестрибнути через «рів», не наступивши на лінію. Виграє команда, у якої більше учасників перестрибнули через рів і не зачепили межу.
Вік гравців: від шести років
Місце гри: вулиця, приміщення