Готуємося до 1 вересня: ігри та сценки для школярів
Перше вересня, початок навчального року - День знань, свято, присвячений школі.
Тому вікторини, конкурси та різні змагання, що проводяться в цей день, повинні відображати шкільну тематику.
Можна проводити святкові заходи та розваги в класі (школі), а можна і вдома, після святкового чаювання.
Брати участь у них можуть і першокласники, і їх батьки, і взагалі всі, для кого перший день у школі залишив в душі приємні спогади.
Вузликова мотузка. Учасники цієї гри розбиваються по парах, кожній парі дається коротка мотузка або стрічка. Один з учасників пари повинен буде зав'язати на мотузці (стрічці) 5 вузлів, при цьому ведучий не підказує, які саме сайти треба зав'язувати. Після того, як всі учасники зав'яжуть на своїх мотузках вузли, що залишилися партнери повинні розв'язати їх як можна швидше.
Молекули . Це гра, в якій беруть участь всі присутні. Ведучий повторює: « Атоми - молекули, атоми - молекули », а всі учасники хаотично рухаються. Потім ведучий несподівано вимовляє яке-небудь число (наприклад, п'ять).
Після цього всі гравці повинні зібратися в команди (взятися за руки, обійнятися) по стільки людей, яке число назвав ведучий (в даному випадку - п'ять). Після цього « бродіння атомів » знову продовжується до нової команди. Той учасник, якому в « молекулі » не вистачило місця, стає новим ведучим. Можна заздалегідь домовитися, скільки часу буде тривати гра.
Словесний волейбол. Гравці стають у широке коло, один з них кидає м'яч через центр кола і називає при цьому слово (іменник). Зловив м'яч повинен додати відповідний за змістом дієслово (наприклад, трава - зростає, школяр вчиться).
Вибуває з гри той, хто назве нісенітницю, а переможцем стає гравець, що залишився останнім. Оскільки першокласники ще не знають поняття «дієслово» і «іменник», їм потрібно пояснити, що це сам предмет і те, що з ним (або він сам) роблять.
Куди-куди? Гравці встають в коло і за допомогою ведучого розраховуються по порядку номерів. Кожен учасник запам'ятовує свій номер, після чого гравці перемішуються і знову встають у коло, а ведучий займає місце в центрі.
Готуємося до 1 вересня: ігри та сценки для школярів

Він називає будь-яку пару номерів, і відповідні учасники повинні помінятися місцями, сказавши перед цим: « Куди-куди ».
Сенс гри в тому, що ведучий намагається зайняти місце одного з перебігають гравців. Що залишився без місця учасник стає ведучим.
Дітям завжди цікаві дії з сюжетом. Тобто не просто якісь номери, сценки, вірші у виконанні ведучого, а казки, пригоди, пошуки скарбів (це може бути ключ від класу, чарівний класний журнал, символ знань тощо).
По шляху головні герої повинні стикатися з різними персонажами (позитивними і негативними), які стануть читати забавні вірші, співати пісні, проводити веселі ігри, давати поради і підказки.
Головний герой і ведучі повинні бути цікаві і зрозумілі дітям. Тому найкращий варіант - персонажі, популярні у малюків сьогодні. Самий живий відгук у дітей викликає гра, коли «казковість» перегукується з реальністю. Кожен герой повинен мати якусь межу, запозичену у старших хлопців або вчителів.
При проведенні свята Дня знань величезне значення грає музика. Разом зі шкільної класикою («Шкільний вальс», «Чого вчать у школі») можна включити сучасні популярні пісні, що відповідають ідеям ігор і сценок.
І, нарешті, який же День знань без першого дзвінка! Старшокласник, крихітка на його руках, величезні банти, заливистая трель дзвоника - ось це справжнє свято, яке запам'ятається надовго!
Автор: Лілія Романова