Напевно багато хто чув тим, що риба є корисним продуктом, який необхідно якомога частіше вживати в їжу. Недарма, наших бабусь і мам все дитинство напихали риб'ячим жиром, не звертаючи уваги на те, що він «несмачний і противний».
Однак, швидше за все, мало хто знає, чому ж так корисна риба, в якій кількості її необхідно вживати для того, щоб всі корисності взялися за свою справу і збагатили наш організм.
Чим для нас корисна риба

В першу чергу наведемо чимало корисний факт: риба - легко засвоюваний продукт, який не залишає тяжкості в шлунку, а також сприяє гарному і легкому самопочуттю. Звичайно, людям з абсолютно здоровим кишечником і шлунком можна здивуватися, мовляв, яка різниця, скільки там і що буде засвоюватися.
А ось літнім людям, а також дітям, людям з проблемами шлунку риба може стати незамінним продуктом харчування, адже вона засвоюється всього за 2-3 години. Якщо взяти приклад м'ясо, то процес його засвоєння може досягати 6 годин!
Адже риба, жодним чином, не гірше м'яса, навпаки, її енергетична цінність навіть вище. Деякі рибні представники можуть на 20% складатися з протеїну, дуже цінного білка, який містить усі необхідні для людського організму 17 амінокислот, причому в ідеальних пропорціях. І це далеко не все, чим корисна риба.
До складу рибних жирів наприклад, входить відома багатьом жирна кислота класу омега-3 яка володіє нескінченним списком достоїнств: вона сприятливо впливає на здоров'я артерій, а також запобігає утворенню згустків крові, які можуть закупорити артерії і призвести до інфаркту або інсульту.
Чим для нас корисна риба

До того ж вона необхідна людям, які страждають підвищеним артеріальним тиском . До всього іншого омега-3 сприяє нормальному функціонуванню мозку і очей, зменшує запальні процеси в організмі, а також допомагає долати, сприяє зменшенню рівня холестерину в крові.

Які вітаміни містяться в рибі?


В цьому питанні риба не поступається багатьом відомим людині продуктів харчування, вона багата вітамінами A, D, G, вітамінами групи B, вони повинні надходити в організм разом з жирами, деякі без них не засвоюються.
Вся рибка ділиться на 3 групи: маложирная, середньої жирності і жирна. Наприклад, карась і бичок - це риба маложирная, а от лосось і сайра - це жирні сорти риби. Чим більше в рибі міститься жиру, тим більше вітамін зможе отримати ваш організм від її вживання.
Крім вітамінного змісту, вона багата і цінними мінеральними речовинами: кальцієм і магнієм, які впливають на здоровий зовнішній вигляд волосся і нігтів, фосфором, який активно бере участь в енергетичному обміні, а також фтором, міддю, цинком і калієм.

Безперечною користю морської риби, звичайно, є великий вміст йоду, який так необхідний для нормального функціонування щитовидної залози. Також в ікрі морської риби міститься велика кількість заліза, вона часто рекомендується в дієтичному харчуванні, а також при залізодефіцитній анемії.

Що стосується користі річкової риби, то вона дещо нижча, так як морська риба жирніше річковий, тому зміст таких корисних жирних кислот омега-3 нижче. Але в теж час, саме річкова риба є основним постачальником легко засвоюваного білка в організм людини. Саме тому річкова риба може стати відмінним дієтичним продуктом, яким без особливої побоювання можна вживати людям, які борються із зайвою вагою, а також мають захворювання з даної області.
Чим для нас корисна риба

Як вибирати і готувати корисну рибу?


Смак і корисність риби залежить не тільки від її сорту, а, значною мірою, від умов її існування, корму, періоду нересту і, звичайно, умов її зберігання. Краще всього купувати рибу в спеціалізованих рибних магазинах, де кваліфікований фахівець зможе проконсультувати вас щодо конкретного виду риба.
Купувати рибу на ринках може бути небезпечним, як правило, контроль за якістю продукту там нижче, так і рівень порядності продавців також буває дуже різний. Основна причина псування рибних продуктів і втрати їх початкового якості є багаторазова заморожування продукту. Краще всього купувати живу або охолоджену рибу, у крайньому випадку - морожену «в глазурі», що означає наявність легкої скоринки льоду, яка наноситься спеціальним чином на рибу.

Основні критерії якісної та свіжої риби:


  • Звертайте увагу на зябра, у свіжої риби, вони повинні мати червоний або бордовий колір, але ніяк не сірий або чорний.

  • Свіжа риба не повинна мати каламутний погляд.

  • М'якоть риби повинна бути пружною та щільною, без плям синього або фіолетового кольору. При натисканні пальцем на тушку, м'якоть повинна швидко повертати свою первісну форму. М'ясо якісної червоної риби не повинно мати жовтуватий відтінок, а м'ясо білої - брудно-сірий. Такі відтінки свідчать про багаторазових заморозках риби.

  • Присутня думка, що найкорисніша риба - це дорога риба, але це зовсім не так. Риби, які знаходяться внизу харчового ланцюга, тобто живляться зоопланктоном, будуть засвоюватися організмом набагато простіше, ніж рідкісні та цінні екземпляри хижих риб. Хоча і серед любителів рибних зоопланктону є дорогі і рідкісні види.

    Яка риба найкорисніша?


    Відразу напрошується питання, а яка, з популярних і спожитих риб, є найбільш корисною? Питання складне, але ми спробуємо навести кілька прикладів. Серед лососевих видів вважається, що форель і сьомга - самі корисні, вони здатні уповільнювати процеси старіння людського організму, а також здійснюють профілактику серцево-судинних захворювань.
    Якщо звернутися до тресковым, то корисними є тріска, минтай, хек і пікша, вони вважаються найбільш дієтичними видами риб, а також дуже корисні вагітним жінкам і майбутнім мамам.
    Чим для нас корисна риба

    Також корисні оселедці та сардина, які вважаються одними з найбільш поживних риб (33% жиру), що сприяє вмісту великої кількості вітамінів. А ось, наприклад, щука - дуже дієтичний продукт, в ній міститься всього 3% жиру. Серед коропових дуже корисні короп і карась, вони сприяють зміцненню опорно-рухового апарату, а також сприятливо впливають на здоров'я шкіри і слизової оболонки.
    Як бачите, кожна риба корисна і унікальна по-своєму, тому вибирати, яку краще вживати саме у вашому випадку, необхідно в залежності від особистих потреб. А ось, що стосується способу приготування, то найкорисніший і безпечний спосіб для здоров'я - це приготування на грилі, а також варіанти страв, де риба запікається і гаситься.
    Для того щоб риба змогла збагатити людський організм своїми корисними речовинами і вітамінами, а також підтримувати цей процес на належному рівні, необхідно вживати її 2-3 рази на тиждень, чергуючи річкову і морську рибу.