Як відрізнити шкіру від шкірозамінника?
Шкіряні вироби користуються великим попитом на ринку завдяки своїм характеристикам - здатність довго зберігати тепло, зносостійкості, хорошою разнашиваемости. Шкіряне взуття присутня в гардеробі практично у кожної людини, за винятком «грінпісівців». Бюджетний кожзам також займає свою нішу на ринку і користується не меншою популярністю, чим шкіра, серед незаможних верств населення. Але трапляються недобросовісні виробники, які продають кожзам під виглядом натуральної шкіри за завищеними цінами.
З плином часу шахраї вдосконалюють свої вміння у виробництві підробок «під шкіру». Як же захистити себе від таких «підприємців»?
Що таке «пресована шкіра?
Ви заходите в магазин відомого взуттєвого бренду і бачите на полиці симпатичні чобітки вашого розміру. Але вас бентежить їх ціна, яка трохи не дотягує до середньої вартості шкіряного взуття. «А чому так дешево? - питаєте ви продавця-консультанта, - Це натуральна шкіра?» Дівчина з посмішкою відповідає: «Пресована», викликаючи у вас черговий шквал запитань, на які вона дає переконливі пояснення: «Вона така ж, як і натуральна, але виготовлена за спеціальною технологією, із застосуванням преса». Чи насправді це Так?
Факт: пресована шкіра, кожзам - близькі родичі. Пресовану шкіру виробляють з відходів, що залишилися після виготовлення шкіряних виробів. Але скріплюють ці відходи з допомогою синтетичних матеріалів - тих самих, які використовуються при виробництві шкірозамінника. Пресована шкіра зовні дуже схожа на натуральну. Але вона не пропускає повітря, не разнашивается, а вироби з неї служать не більше одного сезону - так само, як зі шкірозамінника.

Будьте уважні, особливо при покупці взуття. Купуючи взуття з пресованої шкіри, ви отримаєте виріб, який ризикує розвалитися» через місяць, за ціною цієї шкіряній речі.
Як відрізнити натуральну шкіру від шкірозамінника і пресованої шкіри?
  1. Орієнтуємося по запаху. Натуральна шкіра має характерний запах, який неможливо переплутати ні з чим іншим. Вирушаючи в магазин, візьміть з собою невелику шкіряну річ (рукавичку, ключницю) і порівнюйте її запах з речами, які збираєтеся купити. Недолік методу: з пресованої шкірою цей метод не спрацює, тому що вона містить в собі частинки натуральної шкіри. А в кожзам деякі кмітливі продавці додають ароматизатори шкіри, щоб приспати пильність покупців.
    Випробування вогнем і водою. Якщо піднести джерело вогню до виробу зі шкірозамінника, воно негайно почне плавитися. А шкіряна річ залишиться неушкодженою. Крапля води, що потрапила на шкіру, відразу ж просочиться всередину, залишивши лише вологий слід. А потрапивши на кожзам, вода скотиться по поверхні і не вбереться. Недолік методу: продавці-консультанти виставлять вас з магазину з охороною, якщо ви спробуєте «підпалити» їх товар. Але на краплю води, швидше за все, ніхто не зверне уваги.
    Як відрізнити шкіру від шкірозамінника?

    Вивертаємо навиворіт. Подивіться на зворотний бік шкіряного вироби - що ви там бачите? Якщо ніжну «замшеву» поверхня - перед вами натуральна шкіра, а якщо просту тканину - кожзам або пресована шкіра. Недолік методу: деякі речі пошиті дуже міцно і замысловато.Чтобы подивитися на виворітну сторону такої речі, вам доведеться її частково розпороти, чого знову ж таки не допустять продавці-консультанти. Та й вам не захочеться потім купувати річ, яку ви зіпсували.
    Шукаємо позначку. На речі зі шкіри виробник зобов'язаний ставити значок - повідомлення про те, що це натуральне шкіряний виріб. Цю мітку можна порівняти із зображенням звіриної шкури. Недолік методу: речі кустарного виробництва можуть і не мати ніяких значків. А недобросовісний продавець здатний прикріпити мітку до речі з шкірозамінника.
    Збереження тепла. Візьміть річ у руки, накрийте долонями і потримайте кілька хвилин. Якщо вона зроблена з шкіри, передане вами тепло буде в ній зберігатися деякий час. Якщо це пресована шкіра або замінник, ваші долоні спітніють в процесі, а саме нагріте виріб дуже швидко втратить тепло. Недолік методу: потрібно якийсь час, щоб довідатися результати даного досвіду, але в іншому він не має недоліків.
    Мімічні зморшки. Натисніть на шкіру вироби пальцями або зігніть її до утворення складки, потім відпустіть. Складки, що утворилися на цій шкірі, пропадуть моментально. Це властивість є і у людської шкіри - коли ви посміхаєтеся, у вас з'являються мімічні зморшки в куточках очей та рота, які зникають, варто вам розслабити лицьові м'язи. На поверхні шкірозамінника вам буде складно отримати зморшку. Але вже якщо вона виникла - це буде справжній залом, не піддається розгладженню. Недолік методу: продавці-консультанти можуть чинити опір вашим бажанням м'яти і стискати товар, тому робити подібні дії краще непомітно.
    Отже, ви навчилися відрізняти натуральну шкіру від замінників. Але щоб повністю убезпечити себе від шахрайства продавців, купуйте шкіряні речі в перевірених магазинах або користуйтеся рекомендаціями близьких і друзів.