Як відрізнити норкову шубу від підробки?
Хутро норки - гарний, теплий і шкарпетки - це і порятунок від лютих холодів, і показник статусу власниці. Норкові шуби - це завжди модно, завжди дорого і при цьому завжди затребуване.
Така популярність норкових шуб не могла залишитися непоміченою любителями легких заробітків, так що підробки під відмінний хутро, на жаль, не рідкість. Під виглядом шанхайського барса вам навряд чи продадуть набагато кращий хутро, і виявити підробку буде досить складно: майстри жанру мають у своєму арсеналі засоби підробки серйозніше акварельних фарб.
Якщо ви плануєте покупку шубки або іншого вироби з нірки, краще дізнатися про це хутрі трохи більше і гарантовано уникнути підробок.
Місце покупки
Чим більш солідним є місце покупки шуби, тим більше може бути ваша впевненість в тому, що ви отримаєте саме те, що хочете. Вирушайте вибирати хутра в магазини з хорошою репутацією. Ще один показник, який повинен змусити вас задуматися, - надто низька ціна. Не поспішайте радіти можливості придбати хорошу річ недорого, а замість цього уважно придивіться до виробу. Втім, зробити це варто, навіть якщо ви купуєте хутра в хорошому магазині.
Кролики і бабаки
Як відрізнити норкову шубу від підробки?
Часто за норку видають менш дороге хутро, зазвичай це кролик або бабак. Щоб не помилитися, проведіть по хутру рукою: норка - хутро м'який на дотик і пружний, він тут же повернеться в колишнє положення. Хутро ні в якому разі не повинен бути колючим.
Розгляньте підшерстя, в норки він щільний і рівний, так само як і голчастий остьовий волос.
Кролик і бабак буде набагато м'якше, такий хутро, якщо його погладити проти шерсті, не прийме первісну форму, а остов у нього - нерівний. Часто виробники підробок стрижуть остов, щоб надати хутрі подобу норки. Цю хитрість теж легко розкрити - стрижений остов колеться. Загалом, щоб визначити справжність норки - гладьте.
Мade in China
Як би ви не ставилися до китайським товарам (вони бувають і досить якісними) до нірці, виробленої в Китаї потрібно підходити з обережністю. Китайська норка на перевірку зазвичай виявляється тарбаганом (монгольським бабаком), його ворс більш жорсткий, і при доторканні він настовбурчується. Вам можуть пояснити, що ця шуба виготовлена з дикої степової норки. Не слухайте. Норка в степах не живе і поки не планує переселятися, а ось тарбаган саме там і мешкає.
Навиворіт
Щоб не сумніватися в правильності свого вибору, огляньте виворіт хутра (на спинці вироби внизу підкладка повинна відходити від хутра). Огляньте шви - вони повинні бути дуже акуратними. Якщо ж замість швів є в наявності клей, - від покупки такої шубки точно варто відмовитися.
Шкіра норки повинна бути світла - біла або кремова. Але на підставі однієї ознаки цього робити висновки не варто: сучасні умільці фарбують шкіру в більш світлий колір.
Перевірка якості
Однак навіть якщо норка натуральна, ще далеко не факт, що її варто купувати. Якщо технологія вичинки не була витримана, хутро не продемонструє носкості, властивої нірці. Щипните хутро (не дуже сильно). У вас в руках не повинно залишитися ні ворсинки. Тільки в цьому випадку є сенс купувати виріб. Якщо ж щось залишилося (пух або волоски - не важливо), не сумнівайтеся - хутро почне вилазити дуже швидко.
Купуючи фарбовану норку, перевірте також і якість фарбування. Для цього знадобиться біла хустка. Потрібно міцно стиснути хутро через хустку, а потім розглянути його. Якщо на ньому залишилися найменші сліди фарби - таку норку теж краще не купувати.