Сьогодні відомо дуже багато видів молі (близько 35-40 видів). Найпоширеніші види - це вовняна, харчова і килимова. Вашої основним завданням буде знайти те місце, де міль мешкає і знищити яйця, які там знаходяться. Самка налагоджує яйця, мають витягнуту форму сріблясто-білого забарвлення. Потім з цих яєць виходять гусениці, які потім перетворюються в метеликів (моль).
Як позбутися від харчової молі
Зернова (харчова) моль вона світла і заводиться зазвичай в борошні, сухофруктах і різних крупах. Як тільки виявите моль в цих продуктах - від них слід позбутися, а шафки добре вимити і провітрити. У кожну банку, де зберігаються крупи, експерти Vse-Sekrety.ru рекомендують покласти по часточці часнику. Міль не переносить часник. Можна покласти в шафи тютюн, суху шкірку з апельсина або перець - їх міль теж не переносить.
Добре вимитий цвях або алюмінієва ложка лягають в банку, де зберігаються крупи. За допомогою цього способу продукти добре зберігаються. Також запам'ятайте наступне: не можна зберігати крупу в пластиці або в магазинній упаковці. Щоб уберегти крупи та інші продукти від молі, їх необхідно зберігати в скляних банках, щільно закритих і з часточкою часнику, який треба покласти під кришку.
Для профілактики крупи з магазину (прямо в пакеті) можна просушити в мікрохвильовій печі на максимальній потужності протягом 30 секунд, але простежте, щоб не було металевих елементів на пакеті інакше це може бути небезпечно для життя.
Як позбутися від одежної молі темного кольору
Вона любить жити в хутрі і шубах. Особливо таку моль приваблює спітніла і брудний одяг. Якщо на одязі є брудні плями, з них вона і починає харчуватися. Міль без їжі обходиться близько місяця, живе - 2 роки не менше. Цілий рік відкладає свої яйця. Якщо ви виявили у себе в шафі моль, то необхідно перетрусити весь одяг, а потім обробити її анти-мольна засобом, який можна придбати в будь-якому господарському магазині або гіпермаркеті. Однак є й інші методи для боротьби з даним видом молі.
Боїться моль звичайного мила (тільки не господарське), свіжих листя герані. Найкраще мило - це суничне. Якщо ви покладіть що-то з цього все полички шафи, то ви захистите свій одяг від молі. Коли будете ховати навесні в шафу зимовий одяг, то не забудьте в кишені дублянки або шуби покласти маленькі шматочки мила. Радимо також зберігати такі вироби в спеціальних чохлах, які закривають доступ молі до виробу і відлякують її.
Також хорошим засобом від молі вважається лавандова ефірна олія, тільки натуральне - 100%. Його необхідно намазати на диск з вати і покласти туди, де може з'явитися моль.
Як позбутися від килимової молі
Килимова моль - це міль, яка заводиться в килимах. Килим, в якому оселилася моль, необхідно винести на мороз чи сонце на кілька годин або промити його розчином господарського мила. Міль дуже боїться морозу і сонячного світла, тому влітку просушуйте одяг і килими на сонці, а взимку - на балконі морозьте.
Ось основні способи позбутися від молі. Але не забувайте, що саме головне в цій справі - це знищення вогнища з личинками, і тоді моль зникне з вашої квартири.