Як зробити лизунаІграшка, зроблена своїми руками, особливо дорога кожному. А якщо ця іграшка для власної дитини, то він ні за що не проміняє її на штамповані вироби, якими переповнені прилавки магазинів іграшок. Якщо хочете принести своїй дитині незрівнянну радість, зробіть для нього або разом з ним лизуна. Хто не знає, хто такий лизун? Це така чудова весела іграшка, яка в руках оживає. Щоб правильно охарактеризувати лизуна слід сказати, що це маленьке добре приведення, яке з задоволенням з вами пограє. Ви можете кинути ним об стіну, і він повільно по ній сповзе, а можете просто потиснути його в руках, покрутити, розтягнути в різні боки, спокутувати або надати химерну форму. Щоб зануритися в хвилини веселощів і радості, досить купити собі лизуна або ж зробити його самостійно. Саме тому ваш улюблений сайт корисних порад розповість вам сьогодні про те, як зробити лизуна.

Іграшка-лизун вперше була випущена в далекому 1976 році, але після того, як на екрани вийшов фільм «Мисливці за привидами», головний герой фільму приведення Лизун здобув величезну популярність в якості іграшки. Цілком зрозуміло, чому всі діти бажають дістати собі лизуна. Ця чудова іграшка, яку можна порвати, покрутити, ліпити з неї різні фігурки, покидати про тверді поверхні. Загалом веселощів вдосталь. Ви без проблем можете придбати сьогодні цю іграшку в будь-якому магазині іграшок, але наскільки цікавіше і веселіше створити її власними руками, тим більше що цей процес дуже простий і цікавий, і сподобається навіть самим маленьким дітям.
Як зробити лизуна в домашніх умовах
Лизун схожий на оформлений густий кисіль, який прилипає до будь-якої поверхні, але при цьому не залишає слідів. Тому не варто боятися, що ця маленька іграшка завдасть шкоди вашому житлу. Головним достоїнством домашнього лизуна є те, що ви можете зробити його абсолютно будь-якого кольору, розміру за власним смаком та бажанням. Крім того, ви можете додати до нього різні наповнювачі у вигляді блискіток або перламутрових барвників, щоб додати вашому лизуну неповторності та індивідуальності. Всі інгредієнти для виготовлення іграшки ви можете придбати у канцтоварах і в аптеці за прийнятною ціною. Вам знадобиться: звичайний клей ПВА (100 грам); 370 грам води кімнатної температури; боракс або бура (продається в аптеці, можна взяти у вигляді 4-%-ного розчину); бажаний колір (віддайте перевагу натуральним барвникам - зеленка, буряковий сік); наповнювачі. Процес, як зробити лизуна, розділимо на три етапи.

Крок 1
Основу лизуна становить клей ПВА. Для невеликого лизуна цілком достатньо 100 г клею, головне, щоб він був свіжим, не більше двох місяців з дня виготовлення. У склянці води розчиніть столову ложку боракса. В іншому посуді змішати чверть склянки охолодженої кип'яченої води з такою ж кількістю клею ПВА.
Крок 2
Додайте до цієї субстанції кілька крапель зеленки або будь-якого іншого барвника, якщо бажаєте, щоб ваш лизун був кольоровим. Щоб іграшка вийшла більш яскравою, додайте в суміш трохи блестков. А пара крапель ефірного масла додасть лизуну неповторний аромат.
Крок 3
Довгою паличкою перемішуйте клейову масу до повної однорідності, підливаючи по ходу півсклянки розчину боракса, щоб утворилася густа і желеподібна маса. Отримана маса і є лизуном.
Наведена інструкція не представляє небезпеки для здоров'я дитини. Склад домашнього лизуна ідентичний тому, що продається в магазинах дитячих іграшок. Хоча процес виготовлення лизуна досить простий, не дозволяйте своїм дітям робити його без нагляду дорослих. Контакт з гарячими речовинами може бути небезпечним для їхнього життя.

Як зробити домашнього лизуна правильно

Не завжди з першого разу вдається отримати потрібну ступінь пружності іграшки. Лизун виходить, то занадто м'яким, то, навпаки, надмірно пружним. З-за цього він погано прилипає до поверхонь. Причина шлюбу, швидше за все, у недотриманні пропорцій або ж в не надто тривалому перемішуванні. Не варто впадати у відчай з приводу того, що вам доведеться повторити весь процес спочатку, враховуйте помилки минулого. Інгредієнти для лизуна коштують не дорого, процес виготовлення не викликає труднощів і навіть цікавий, так чому б не поекспериментувати зі сумішшю, щоб домогтися бажаного результату.
На жаль, лизун дарує радість дітям недовго. З часом він втрачає свої властивості, але без відповідного догляду іграшка може прослужити зовсім мало. Пам'ятайте, що її не можна залишати на відкритому повітрі, оскільки водяниста субстанція здатна до висихання. Зберігайте лизуна в поліетиленовому пакетику або в коробці. Сонячні промені для цієї іграшки смертельно небезпечні. Якщо ви помітите, що лизун почав розшаровуватися, підлийте трохи води в ємність, де зберігається іграшка. Подібна реанімація дозволить продовжити життя домашнього улюбленця. Існує думка, що якщо підгодовувати лизуна дрібною сіллю, то це продовжить йому життя. Рятувальні заходи із застосуванням солі безпідставні, подібна методика лише прискорить загибель іграшки.
Не варто думати, що лизун - це така тендітна і дуже м'яка іграшка. Таким він стає, коли залишається без уваги. Він потребує постійних навантаженнях, без них лизун швидко приходить в непридатність. Частіше давайте дитині цю веселу розвиваючу іграшку. Нехай він мне її, кидає, скручує, затискає. Всі ці рухи сприяють розвитку рухової активності, дрібної моторики рук.
Ось і все, тепер ви знаєте, як зробити лизуна.
Відео як зробити лизуна


Відео як зробити лизуна