Сумка відноситься до того елементу гардеробу, який служить для підкреслення стилю та доповнення образу. За рахунок цього аксесуара нерідко будується і весь образ. Стилісти радять пов'язувати тематично і за колірним характеристикам сумку з взуттям і іншими аксесуарами. Але, як це часто буває, знайти підходящу сумку, щоб вона відповідала всім побажанням, досить важко. Можна, звичайно, і змиритися з цим фактом, а можна спробувати зшити необхідний аксесуар самостійно, своїми руками. Ось в цьому випадку ця річ буде не тільки авторською і в одному екземплярі, але і вже точно врахує всі побажання своєї створювачки.
З чого можна зшити сумку? Звичайно, в класичному варіанті, краще всього виглядають сумки з шкіри. Але зробити таку річ без додаткових знань і вміння навряд чи вийде, тому варто зупиняти свій вибір на ганчіркових сумках. Так, для роботи може стати в нагоді як цілісний відріз тканини, так і непотрібна річ з гардеробу, наприклад, светр, сорочку або штани, як у нашому майстер-класі. В результаті такої роботи ви отримаєте сумку в легкому літньому жанрі або демисезон. Стиль же виробу залишається вже на ваш розсуд. Все залежить від вибраного способу декору. Так, будь-яка зшита вами сумка може стати відображенням кантрі стилю хіпі. Також цікаві й такі напрямки як стімпанк, ретро, диско і так далі.
Сумка з старих штанів
Для роботи в рамках нашого майстер класу вам знадобляться наступні матеріали та інструменти: вихідний матеріал - непотрібні штани з будь-якої тканини. Головний критерій - забарвлення і матеріал повинні бути прийнятними. На тканини не повинно бути явних ушкоджень, а колір, в свою чергу, не повинен навіювати смуток. Також потрібно тканину для підкладки, можна взяти відріз звичайної бавовняної тканини або шифону. Ще вам знадобляться ножиці, кравець крейда і старий ремінь для формування ручок сумки, краще всього, якщо він буде з натуральної шкіри. Також в якості ручок може згодитися і та ж тканина, з якої зроблений сам аксесуар.
Головний плюс застосування старих речей в пошитті сумки - це можливість полегшити весь процес в рази і здійснити все своїми руками. Робиться це за рахунок того, що вам не потрібно буде зшивати виріб в деяких місцях. І його, як би, можна просто вирізати зі старої речі як єдине ціле. Додатково до цього, на штанях ще й є вже готові кишеньки, ще один плюс вашого майбутнього виробу.
Після опрацювання всіх викрійок сумки, переходите до підкладці. Її можна зшити окремо (вона повинна нагадувати квадратний або прямокутний мішечок), а потім просто вставити всередину і пришити по верхньому внутрішньому периметру.
Тепер залишається зробити ручки і додатково прикрасити сумку. Якщо для цього елемента ви вибрали старий ремінь, то обріжте його краю, виконайте акуратні дірочки - місця для пришивання, і пришийте до виробу, регулюючи бажану довжину.
За великим рахунком, на цьому можна вважати основну роботу в пошитті сумки завершеною. Але, найцікавіше - це декор вже готового виробу. Саме з допомогою декору можна пов'язати сумку з іншими аксесуарами у вашому гардеробі. Втім, якщо це літня сумка, в її оформленні допускається вільний стиль і його не обов'язково пов'язувати в жорстких рамках з іншими елементами в образі.
В якості ідеї для прикраси сумки підійдуть наступні варіанти: тематичні прикраси з бісеру, наприклад, вишивка бісером або складання композицій з виробів з бісеру, таких як, скажімо, квіти. Можна вишити тканина паєтками, вже готовими нашивками, великими намистинами, стрічками і так далі. Оригінально виглядатимуть і прикраси із щільних тканин, таких як фетр або вельвет, а також з натуральної шкіри.