Традиція прикрашати вхідні двері до різдвяних і новорічних свят красивими вінками прийшла до нас із Заходу. У сучасному світі новорічний вінок має безліч різних значень: виступає в якості оберегу, символу прийдешнього Різдва, символу вічності і навіть служить запрошенням взяти участь у святі. AnyDayLife поспішає поділитися ідеями, як зробити новорічний вінок своїми руками.
В католицькому світі традиційний різдвяний вінок обов'язково складається з ялинових гілок і прикрашається чотирма свічками, які символізують чотири неділі Різдвяного посту (Адвенту). Щонеділі запалюється одна свічка, і це додаток світла символізує зростаюче очікування народження Христа. З часом такі композиції стали виготовляти не тільки з ялинових гілок, а з найрізноманітніших матеріалів. Новорічні вінки тепер прикрашають як горизонтальні поверхні, так і вертикальні.
Новорічні вінки стануть прекрасним декоративним елементом і вигідно прикрасять будь-який куточок у будинку. Їх основна перевага серед інших новорічних прикрас полягає в тому, що вінок можна виготовити з будь-яких матеріалів, які є під рукою. Звичайно, можна купити вже готовий новорічний вінок в магазині, однак набагато цікавіше виготовити унікальний і неповторний вінок своїми руками.
Каркас і основа новорічного вінка
Будь новорічний вінок складається з каркаса, на який кріпляться найрізноманітніші прикраси. Для новорічного вінка з натуральних гілок потрібно зробити міцний каркас. Це може бути товстий дріт, металеві або будь-які інші гнучкі прути, шматок непотрібного широкого двожильного електропровода. Матеріал для каркаса потрібної довжини потрібно зігнути в кільце і надійно закріпити, бажано зробити кілька шарів. До цього каркаса за допомогою дроту або мотузок кріплять матеріал для основи: гілочки ялини, сосни, кипариса, ялиці, ялівцю, падуба, лавра, плюща, вербові прути і будь-який інший природний матеріал, який ви зможете дістати. Чим товще буде каркас, тим простіше буде кріпити гілочки майбутнього вінка. Рухаючись за годинниковою стрілкою, надійно прикріплюйте гілки до каркаса внапуск. Пишна частина кожної наступної гілки повинна прикривати деревину попередньої.
Якщо ви хочете зробити полегшений вінок зі штучних гілок і ялинкового «дощику», то каркас можна виготовити, наприклад, з щільного картону. Досить вирізати коло потрібної товщини і з допомогою клею прикріплювати до нього декоративні елементи. А якщо до картонного кола з допомогою стрічок прикріпити шматочки поролону, то можна створити більш об'ємний вінок. Об'ємний каркас для вінки зі штучних матеріалів можна створити і за допомогою щільно скручених в кільце старих газет або вощеного паперу, обмотаних мотузкою. Такий каркас зверху можна закрити декоративними стрічками, а потім кріпити «дощик» або штучні гілочки.
Варіанти прикрас новорічного вінка
Коли міцна основа для вінка готова, можна приступати до його декорування. Тут ваша фантазія нічим не обмежується. Для кріплення декоративних елементів на основі вінка використовують такі матеріали, як стрічки, дріт, клей, шпажки, рідкі цвяхи, нитки. Пропонуємо найпоширеніші варіанти прикрас новорічного вінка:
- дуже красивий, незвичайний і ароматний вінок можна зробити за допомогою фруктів, як свіжих, так і висушених: наприклад, можна взяти висушені кружечки апельсинів і лимонів, виту шкірку з цитрусових, маленькі свіжі яблука і мандарини; можна взяти маленькі штучні фрукти;
- гілочки калини, горобини, плоди шипшини можна використовувати як в натуральному кольорі, так і зафарбувати їх в золотистий або сріблястий колір з допомогою аерозольної фарби;
- натуральні палички кориці можна прикріпити за допомогою стрічок, волоські горіхи або каштани можна посадити на клей;
- традиційним прикрасою новорічного вінка вважаються ялинові, соснові та інші шишки;
- однотонні або різнокольорові стрічки різної ширини, якими обмотують основу вінка і з яких роблять банти;
- засушені чи живі бутони квітів;
- ялинкові кулі, дзвіночки, невеликі іграшки і будь-які інші ялинкові прикраси, а також ялинкові намиста;
- проста або різнобарвна гірлянда;
- цукерки;
- невеликі різнокольорові клубочки ниток.
Всі ці декоративні елементи можна поєднувати один з одним або використовувати лише якийсь один вид прикрас для створення тематичного новорічного вінка. Класичними колірними поєднаннями вважаються зелений, червоний, золотий або зелений, синій, сріблястий. Різнокольорові новорічні вінки виглядають не менш красиво, тому експериментуйте і розробляйте неповторні новорічні вінки.