«Quill» дослівно перекладається з англійської як «перо птаха». Це оригінальне декоративно-прикладне мистецтво передбачає використання у своїх техніках смужок паперу, з яких і формуються елементи, пізніше становлять єдину композицію.
Такий підхід допомагає створити візуально плоскі і одночасно об'ємні вироби. Це дивовижне поєднання, здавалося б, двох непоєднуваних критеріїв. Воно дозволяє втілювати сотні всіляких ідей різного характеру, практично у всіх областях мистецтв. Стосується це творчість у створенні прикрас - сережок, підвісок, брошок, кілець, у збагаченні інтер'єру і створення картин.
Варто відзначити, що початківцям найпростіше працювати саме з простими композиціями, що не вимагають перенесення деталей на полотно або картон. Звичайно, з паперу можна зробити багато дивовижних виробів з витонченими візерунками і хитромудрими переходами. Але такий рівень - це рівень багаторічного майстерності. Він не кожному по плечу. Перш ніж «замахуватися» на створення шедевра, незайвим буде і навчиться створювати щось просте.
До речі, навіть найпростіші елементи в квиллинге можуть бути красивими, і їм також знайдеться застосування. У даному майстер-класі ми займемося створенням нескладного і популярного елемента - троянди. Потім усі готові трояндочки на ваш розсуд ви можете зібрати в цікаву композицію, наприклад, як підвіски для сережок або як квіти для вази. Розмір виробу також залишається на ваш вибір. Можна зробити квіти різного розміру, різного кольору, конфігурації і так далі. Головне, що ви повинні винести з цього уроку, це те, що працювати в будь-якій техніці можна. Варто тільки почати і поступово накопичувати знання.
Якщо у вас такі вже є, то незайвим буде ознайомитися і потренуватися в створенні та інших елементів, які наводяться як приклад до цієї статті.
Матеріали для майстер-класу
Квілінг - мистецтво, в якому йде робота з папером. Але не будь-яка папір годиться для цих цілей. Її щільність повинна бути близька по щільності до картону. Одразу забудьте про офісному папері. Це не варіант. Ще один критерій - папір повинна бути кольоровою з двох сторін. У спеціалізованих магазинах з рукоділля можна знайти вже готові до роботи смужки паперу, але і зробити самостійно цей вихідний матеріал не складе труднощів, тим більше, що ви самі зможете регулювати ширину смужок. Вибираючи папір, ви можете віддати перевагу, як класичної матовому папері, так і з різними ефектами - глянець, абстракція, візерунок. Ще одна порада, намагайтеся купувати смужки у вигляді стрічки, тоді ви самі зможете регулювати їх довжину. В іншому випадку доведеться склеювати папір.
Вже готовий виріб можна покривати всілякими напылителями різного кольору, під срібло, золото, перли і так далі, на ваш розсуд.
Також для виготовлення троянди вам буде потрібно спеціальний гачок для намотування паперу, замість якого може стати в нагоді дирокол або ручка. Не забудьте і про пинцете і клею (ПВА).
Техніка квілінг у виготовленні троянди
Наша троянда буде складатися з трьох різних по ширині смужок паперу. Починати необхідно з самою вузькою, вона піде на формування серцевинки. Співвідношення ширини смужок повинно бути приблизно таким: 1см-1,5-2см-2-4см.
Поверніть першу смужку в 2 або 3 кола навколо інструменту. Складіть кінець смужки під 90 ° вниз так, щоб вона йшла паралельно інструменту. Відріжте зайве і акуратно приклейте кінець смужки до вже сформованої сердцевинке.
Другу смужку приклеюйте в тому ж місці, щоб всі «шви» ховалися один під іншим. Загніть її під кутом в 90 ° і обмотайте два-три рази навколо виробу. Після чого знову відріжте і акуратно приклейте. У місці приклеювання необхідно притискати пінцетом, щоб папір добре взялася.
Після цього залишається лише за тим же принципом сформувати великі пелюстки з самої широкої стрічки. В принципі, якщо ви хочете зробити троянду більш об'ємною, варто робити більше оборотів кожної смужки або робити не три, а скажімо, чотири/п'ять шарів пелюсток, збільшуючи ширину кожної смужки.
Коли клей висохне, просто зніміть троянду з інструменту і ваше виріб готовий.