Все більш популярним видом зимової ловлі стає ловля на блешні і балансири, а основним трофеєм такої ловлі є звичайно ж окунь. Ловля ця динамічна, доводиться багато переміщатися по водоймі в пошуках смугастих хижаків і свердлити багато лунок. Знаючи це, блеснильщики вибирають шнекові льодобури малих діаметрів: 90100 максимум 110 мм. Адже обсяг висвердлюваного льоду і, відповідно, зусилля для цього в квадратичній залежності пропорційні діаметру лунки.
Рано чи пізно на рибалку може настати той щасливий момент, коли на блешню попадеться трофейного розміру окунь, а те і щука або судак, який не проходить в тісний отвір. Мені самому в такій ситуації доводилося скидати на морозі бушлат і светр і, засовуючи руку по плече в воду, витягати горбача за щелепу, як корок із пляшки. Будь на його місці щука, такий спосіб міг би закінчитися плачевно.
Одним словом, мені давно хотілося для такого «пожежного» випадку завести мініатюрний багорик. Ті, що продаються в магазині, на жаль, завеликі і важкуваті, так і стоять як хороший фірмовий балансир. Такі потужні багорики гарні скоріше для любителів лову жерлицями, де упіймання великої риби скоріше норма, а не випадковість. Мені ж хотілося багорик маленький і легкий, щоб лежав собі до випадку в кутку рибальського ящика і не плутався.
Ідея прийшла, коли на очі потрапила телескопічна антена від якогось радіоприймача.
З твердого пінопласту вирізав ручку, а саме тонке коліно антени, воно зроблено не з трубки, а з латунного дроту, ув'язнив і зігнув у формі гака. Залишився прямий відрізок дроту до початку вигину гака, намазавши епоксидним клеєм, втопив у трубку передостаннього коліна для більшої жорсткості. Тієї ж епоксидкой приклеїв ручку.
Вантажопідйомність такого багорика 2 - 3 кілограми, при великому зусиллі гак починає розгинатися. Значно підсилити конструкцію можна, зробивши гак не з латунної, а з твердої сталевий, наприклад, рояльної дроту. Тепер виріб витримує не менше 4 кг.
Отже, багорик «на всякий пожежний випадок» готовий (див. фото). Важить він рівно 50 грам, місця в ящику майже не займає і може приводитися в робоче положення навіть однією рукою.
Автор: Сергій ЧЕТВЕРТКО