Варити вдома мило - це заняття для душі, яке обов'язково повинно приносити радість. Мило з мильної основи, яке легко навчитися робити самим, штучний продукт, він може стати прекрасним, цінних і ексклюзивним подарунком для близьких людей.
Що таке мильна основа?
У мильної основи немає запаху. Вона може бути безбарвною або матовою. Існує також прозора основа зі злегка жовтуватим відтінком - це органічна основа, що вважається більш корисною. рН мильної основи набагато нижче, ніж у звичайного мила, яке ми купуємо, а значить, вплив мила з мильної основи на шкіру більш м'яке.
Стандартна прозора мильна основа має високий вміст гліцерину. Основні компоненти цієї основи - вода (до 50 %) і гліцерин (до 25 %). Крім того, до її складу зазвичай входять: пропіленгліколь, лаурати натрію лаурил сульфат натрію, стеаринова кислота, лауринова кислота, тетранатрия етидронат.
Мильна основа, не містить лаурил сульфат натрію - більш дорогий, але і більш краща за рахунок відсутності в ній додаткових піноутворюючий елементів.
Матову основу відрізняє вміст у ній діоксиду титану.
Органічна мильна основа з жовтуватим відтінком робиться з натуральних рослинних олій. Її основні компоненти - гліцерин (до 50 %) і вода (до 50%). Також у складі такої основи зазвичай бувають наступні речовини: пальмат натрію (до 25 %), сорбітол, децил глікозид, кокосова кислота, тетранатрия етидронат.
Всі перелічені хімічні елементи говорять про те, що мило з мильної основи не є абсолютно натуральним продуктом.
Мило з мильної основи з бактерицидним ефектом
При виготовленні цього мила Вам знадобляться: 100 г мильної основи, 0,5 ч. л. олії обліпихи, 3 краплі ефірного масла евкаліпта і стільки ж апельсина, пелюстки календули.
Розтопіть мильну основу на водяній бані, додайте туди масла і квіти. Отриману суміш збийте міксером, а потім розлийте в приготовані форми для мила.
Таке мило володіє хорошими протизапальними і бактерицидними властивостями.
Мило з мильної основи з відбілюючим ефектом
- При виготовленні цього мила Вам будуть потрібні: основа для мила (по 100 г білої і прозорою основ), 0,5 ч. л. олії петрушки (готують окремо), по 4 краплі олії розмарину і сосни.
- За 2 дні до виготовлення цього виду мила зробіть олія петрушки. Для цього розтовчіть 1 ч. л. сухої петрушки і залийте її гарячим рослинним маслом, настоюйте 2 дні.
- Розтопіть мильну основу (прозору білу) окремо. Підігрійте масло петрушки так, щоб температура основи і масла була приблизно однакова. Спочатку зробіть першу основу, залийте її в форму, трохи остудіть, потім приготуйте другу основу і залийте її зверху на першу. У кожну основу додайте по 0,5 ч. л. олії з петрушки, прозору основу додайте масло сосни, а в білу - масло розмарину.
- Цей вид мила не тільки чудово очищає шкіру і добре знімає стрес, але також володіє відбілюючим ефектом.
Рецепт мила з мильної основи з омолоджуючим ефектом
Вам знадобляться: основа для мила, по 1 ч. л. блакитної глини і масла жожоба, 7 крапель олії пачулі.
Виготовляючи мило, обов'язково все добре перемішайте, це зручно робити маленьким міксером. Таке мило чудово очистить пори за рахунок того, що в ньому міститься блакитна глина, а ефірна олія пачулі дає чудовий омолоджуючий ефект.
Мило з мильної основи з ефектом скрабу
1 Вам будуть потрібні: 100 г основи, базові масла (наприклад, мигдальне, виноградних кісточок), кілька крапель ефірних масел чайного дерева, лимона, 50 г морської або звичайної солі.
2 Наріжте мильну основу на дрібні шматочки, розтопити їх на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Коли основа розплавиться, додайте в неї базові масла, перемішайте. Дайте масі трішки охолонути і додайте інші ефірні масла, перемішайте. Потім додайте сіль.
3 Коли відчуєте, що соляна маса стала тверднути, розкладіть її по формочках.
Навчившись варити мило вдома, Ви придбаєте собі чудове хобі. Заняття це дуже захоплююче, яке швидко йдеш з головою. Творіть, експериментуйте і радуйте себе і близьких своїми ароматними новинками.