Миловаріння стало дуже популярним останнім часом. Робити мило своїми руками - це не просто цікаве заняття. Тепер ви можете не боятися того, що використання мила негативно позначиться на вашій шкірі. Відтепер тільки ви вирішуєте, з чого складатиметься ваше мило. Ви можете підбирати інгредієнти, виходячи з типу шкіри, вибирати улюблені запахи. Яким вийде мило, зроблене своїми руками, залежить тільки від вашої фантазії.
Що необхідно для виготовлення мила своїми руками
Щоб зробити мило своїми руками, у вас повинні бути наступні компоненти:
- мильна основа або просте дитяче мило без запаху (два шматка);
- масла-основи (кедрове, мигдальне, обліпихова - дві-три столових ложки на 100 гр основи), вони не повинні мати сильного запаху, їх головне призначення - пом'якшувати та зволожувати шкіру;
- олії ефірні (лавандова, лимонне, чайного дерева - три-п'ять крапель на 100 гр основи), вони потрібні для додання запаху. Замість них можна використовувати спеції, наприклад, корицю або ванілін;
- наповнювачі - це можуть бути сухі пелюстки квітів, цедра лимона, мелену каву, какао порошок;
- барвники, ви можете придбати спеціальні барвники, але краще зробити мило своїми руками з використанням натуральних барвників
- вода, щоб розбавити мильну масу (близько 200 мл);
- спеціальна посуд;
- форми.
Процес виготовлення мила своїми руками
Щоб зробити мило своїми руками, потрібно розплавити основу. Попередньо її потрібно подрібнити (натерти на тертці або порізати ножем. Розплавляти основу можна двома способами: в мікрохвильовій печі або на плиті, на водяній бані. Нагрівати основу потрібно нагрівати саме до тієї температури, при якій вона плавиться. Основа не повинна нагріватися більше, ніж до 60-65 градусів. Щоб не перегріти основу, роблячи мило своїми руками, ви можете використовувати термометр для рідин. Якщо ви перегреете основу, вона пересихає і доведеться все робити спочатку.
У підігріту основу спочатку додаються ефірні або ароматичні масла або спеції. Якщо ви придбали есенції, призначені спеціально для мила, на 250 грам основи використовуйте 5 мілілітрів. Якщо ви застосовуєте харчові ароматизатори, їх кількість можна збільшити.
Продовжуйте робити мило своїми руками і переходьте до подкрашиванию. Ви можете використовувати барвники, придбані в магазині, а можете застосовувати натуральні. Натуральні барвники з часом знебарвлюються. Барвники додаються потроху. Роблячи мило своїми руками, не потрібно робити колір дуже насиченим, додаючи багато барвника, інакше воно може залишати колір на шкірі і на рушник.
Далі додається масло-основа. Якщо ви хочете зробити мило своїми руками мають зволожуючі і живильні властивості, додайте до основі вибране масло. На цьому ж етапі додаються й інші компоненти - мелену каву, пелюстки квітів, цукор, мелені трави та інші. Не потрібно класти багато масла-основи, інакше мило вийде занадто вологим і не затвердіє.
Наступний етап - розливання мила своїми руками в формочки. Як формочок ви можете використовувати що завгодно. Відповідну форму змастіть рідким вазеліном або кукурудзяною олією, тоді вам вдасться без зусиль дістати його з форми після затвердіння.
Зробивши це, приготуйте пульверизатор зі спиртом або горілкою, окропивши поверхню розлитої основи, ви приберете утворилися на поверхні бульбашки.
Потім форми з милом потрібно поставити в холодильник. Після того, як мило, зроблене своїми руками, застигне, його треба просушити протягом трьох-п'яти днів. Якщо ви забули змастити форми, і не можете дістати мило, поставте формочки на п'ять хвилин в морозильну камеру, потім обдайте форму гарячою водою. Тоді вам вдасться дістати мило, зроблене своїми руками, не пошкодивши його.