Гра з лизуном - це розвага, яке до душі багатьом дітям. Зробити його в домашніх умовах не складно, до того ж, матеріалів знадобиться зовсім небагато. Всі способи, як зробити лизуна, далі.
Як зробити лизуна з тетраборату натрію (Бори) і клею
З тетраборату натрію виходить цікавий лизун, який по консистенції схожий на оригінал, що продається у магазинах дитячих товарів.
Матеріали Для виготовлення такого лизуна приготуйте:
бору - 0 5 ч. ложки;
клей канцелярський прозорий - 30 г;
харчові барвники жовтого і зеленого кольору;
воду.
Крок 1 . Візьміть дві будь-які ємності. Суміш для приготування лизуна необхідно буде готувати двома частинами. В першу ємність вилийте чашку теплої води і половину чайної ложки бори. Перемішайте цей розчин ретельно, до повного розчинення порошку.
Крок 2 . У другій ємності змішайте половину чашки води, клей, 5 крапель жовтого і 2 краплі зеленого барвника. Ретельно перемішайте всі компоненти до єдиної консистенції.
Крок 3 . Розчин з борой акуратно влийте в другу ємність. Ви побачите, як на очах суміш почне перетворюватися в тягучу масу. Нею можна вже грати. Це і є лизун. Слідкуйте, щоб дитина не брав такий лизун в рот.
Лизун обов'язково зберігайте в закритому контейнері.
Як зробити лизуна з клею і крохмалю
Матеріали Для виготовлення лизуна знадобляться:
рідкий крохмаль;
клей ПВА;
невеликий щільний пакет;
харчовий барвник.
Барвник потрібно брати харчової. Якщо з лизуном буде грати маленька дитина, харчовим віддайте перевагу натуральні барвники. Якщо у вас немає барвників, можете додати в суміш гуаш.
Зверніть увагу і на клей ПВА, щоб лизун вийшов, необхідний клей, виготовлений недавно. Клей повинен бути білий.
Крок 1 . У пакет влийте 70 мл рідкого крохмалю. Він відрізняється від харчового і використовується при пранні білизни. За відсутності такого можете взяти і звичайний, але його попередньо необхідно розвести водою у співвідношенні 1:2.
Крок 2 . Додайте в пакет кілька крапель барвника. Багато барвника додавати не потрібно, інакше лизун буде фарбувати руки під час гри.
Крок 3 . Слідом влийте в пакет 25 мл клею ПВА, попередньо добре струсивши флакон.
Крок 4 . Щільно закрийте пакет або зав'яжіть його. Ретельно перемішайте вміст. Робити це потрібно до тих пір, поки основна маса не перетвориться в згусток. Крім нього у пакеті буде трохи рідини.
Крок 5 . Рідина злити. Сам згусток - це і є лизун. Промокніть його серветкою, прибираючи зайву вологу з поверхні. Тепер їм можна грати.
Якщо ваш лизун липне до рук, переробіть його, додавши менше клею або збільшивши вміст крохмалю. Якщо лизун, навпаки, занадто твердий або розсипається, значить, ви додали крохмалю більше, ніж потрібно.
Лизун, приготовлений таким способом, буде придатний до ігор протягом тижня. Зберігати його необхідно в закритому посуді або баночці, щоб на нього не потрапляла пил.
Не забудьте, після гри помити дитині руки і не допускайте, щоб він пробував лизун на смак.
Як зробити лизуна з соди
Лизун з соди за рахунок вмісту в складі рідини для миття посуду, рекомендується давати дітям під наглядом дорослих. Після гри з таким лизуном, руки обов'язково потрібно вимити.
Матеріали Рідина для миття посуду;
сода;
вода;
барвники за бажанням.
Крок 1 . У ємність вилийте рідину для миття посуду. Конкретної дозування немає, поступово змішуючи і інші компоненти, ви можете просто вливати рідину для посуду або воду, щоб розрідити слиз.
Крок 2 . Всипте в ємність соду, ретельно все перемішайте. Ваша суміш повинна виглядати приблизно як на фото. Для лизуна така суміш густовата, а тому її трохи розведіть водою і знову ретельно все перемішайте.
Підсумковий колір лизуна буде таким, як на фото. Ви можете його трохи змінити, додавши кілька крапель барвника.
Лизун з соди готовий.
Як зробити лизуна з шампуню
Це дуже простий спосіб зробити лизуна, він виходить потрібної консистенції, але зберігати його в перервах між іграми необхідно в холодильнику. Цей лизун, як і багато інших ні в якому разі не можна брати в рот, а руки після ігор з ним потрібно ретельно вимити.
Матеріали Для виготовлення лизуна приготуйте:
шампунь;
рідина для миття посуду або гель для душу.
Крок 1 . Візьміть ємність і змішайте в ній шампунь і рідина для посуду або гель для душу в рівних пропорціях. Зверніть увагу, гель і рідина не повинні містити в собі ніяких гранул, а якщо ви хочете, щоб лизун залишався прозорим, такої ж якості повинні бути і компоненти.
Крок 2 . Ретельно перемішайте компоненти і відправте їх у ємності в холодильник. Вже на наступний день ви можете використовувати лизун для ігор. Надалі зберігайте його в холодильнику в закритому контейнері. Коли до лизуну пристане багато сміття, можете його викидати, він почне втрачати свої властивості.
Максимальний термін зберігання такого лизуна - 1 місяць.
Лизун з прального порошку
Для виготовлення цього лизуна знадобиться не звичайний сухий пральний порошок, а рідкий його аналог. Використовувати потрібно саме порошок, так як рідке мило, гель та інше, мають зовсім іншу консистенцію і в компонуванні з елементами даного рецепту зробити з них лизун не вийде.
Матеріали Отже, перед початком робіт приготуйте:
рідкий пральний порошок;
клей ПВА;
харчовий барвник;
тонкі гумові рукавички;
контейнер.
Крок 1 . В порожню ємність влийте клей чверть склянки клею ПВА. Можете взяти його більше або менше, все залежить від бажаних розмірів лизуна.
Крок 2 . В клей додайте кілька крапель харчового барвника, ретельно перемішайте цей розчин до однорідного відтінку.
Крок 3 . Влийте в розчин 2 столові ложки рідкого порошку. Ретельно перемішайте весь розчин. Поступово він стане липким, і по консистенції нагадуватиме шпаклівку. Якщо у вас розчин вийшов надто густий, по краплях додайте в нього рідкий порошок, розбавляючи розчин.
Крок 4 . Надіньте рукавички, дістаньте суміш з ємності і ретельно, наче тісто, почніть замішувати заготовку. З цього розчину повинні вийти зайві краплі порошку, якщо такі будуть, сам він стане по консистенції нагадувати м'яку гумку.
Зберігати лизун необхідно в закритому контейнері. Якщо він почне втрачати свої властивості, відправте його на кілька годин в холодильник.
Як зробити лизуна з борошна
Відносно безпечний для дітей лизун робиться з борошна. Таким можуть грати навіть маленькі діти, особливо, якщо замість харчових барвників використовувати натуральні. З натуральними барвниками колір лизуна буде не таким інтенсивним.
Матеріали Для виготовлення лизуна приготуйте:
борошно;
гарячу воду;
холодну воду;
барвники;
фартух.
Крок 1 . У ємність висипте дві склянки борошна. Пропустіть її через сито, щоб маса була однорідною і легше готувалася.
Крок 2 . У миску з борошном влийте чверть чашки холодної води.
Крок 3 . Слідом влийте чверть чашки гарячої води, але не окропу.
Крок 4 . Ретельно перемішайте всю суміш. Обов'язково простежте, щоб консистенція була однорідною, без грудочок. Це дуже важливо.
Крок 5 . Додайте кілька крапель харчового або натурального барвника. Якщо барвник харчової, додайте пару крапель. Ще раз ретельно перемішайте всю суміш. Вона повинна бути липкою.
Крок 6 . Надішліть ємність з лизуном в холодильник на кілька годин. Після охолодження суміші, його можна буде використовувати за призначенням.
Як зробити магнітного лизуна
Оригінальний магнітний лизун, який може світитися в темряві, також можна виготовити в домашніх умовах.
Матеріали Бору;
вода;
клей;
оксид заліза;
неодимові магніти.
Крок 1 . У ємності змішайте один стакан води і половину чайної ложки бори. Ретельно все перемішайте, щоб бора повністю розчинилася у воді. Ця суміш знадобиться для активації другої половини складу.
Крок 2 . У другій ємності змішайте половину склянки води і 30 грамів клею. Ретельно перемішайте їх і додайте фарбу. Тут може додати фосфорну фарбу, якщо хочете, щоб лизун світився в темряві.
Крок 3 . Розчин бори акуратно влийте в клейову суміш. Додавати розчин потрібно поступово, постійно помішуючи суміш з клею. Як тільки суміш почне тверднути і досягне потрібної консистенції, перестаньте додавати розчин бори. Залишки його можете вилити.
Крок 4 . Візьміть вже готовий лизун і розрівняйте його на плоскій поверхні. На середину лизуна насипте трохи оксиду заліза. Лизун ретельно вимісіть, поки він не придбає однорідний сірий колір.
Магнітний лизун готовий. При взаємодії з магнітом лизун буде тягнутися за ним.
Якщо лизун не виходить
Часто буває, що лизун не виходить. Це залежить від якості вихідного матеріалу, а тому не всі пропорції зазначені в цих рецептах можуть бути правильними. В такому випадку, вам потрібно експериментувати з консистенцією.
Правильний лизун повинен єдиною масою діставатися з ємності. Місцями він може бути неоднорідний, але через дві хвилини активного замішування, він стає тягучим, в міру липким і однорідним.
Якщо лизун дуже липне - це буде помітно по нитках, тягнеться за ложкою. При торканні пальців суміш занадто прилипає до пальців і легко не відстає. В такому випадку, вам потрібно суміш трохи розрідити, наприклад, додавши рідкий крохмаль або просто воду. Тут все залежить від обраного вами рецепта.
Якщо ж лизун тягнеться, але при цьому не липне до рук, а зісковзує з них, значить багато рідини. В такому випадку надлишки розчину порошку, крохмалю або воду потрібно злити, можливо, додати трохи клею, розчину бори, борошна або іншого зв'язуючого матеріалу. І знову добре перемішати суміш.